Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell egy munkáltatóval...

Miért kell egy munkáltatóval törvénybe rögzített dolgokról vitatkozni? Kötelező terhesgondozás

Figyelt kérdés

Miért kell egy munkáltatónak arról vitatkozni köteles-e elengedni egyterhes nőt a kötelező terhesgondozásra? Köteles. Ott van a jogszabályban.

Köteles elengedni amikorra a terhes nő időpontot kap a nőgyógyásztól, se le nem vonhat emiatt se szabira ki nem írhat, se le nem dolgoztathatja. Feketén fehéren ott van a jogszabályban.

Mit kell ezen állandóan vitázni hogy így meg úgy meg oldja meg munkaidőn kívül-akkor oldja meg amikorra időpontot kap.

Sejtésem szerint a főnök meg akar válni a nőtől de mivel terhes így ki nem rúghatja így próbálja elérni hogy „önként „ menjen.


Vagy ez konteó? Mások is így gondolják mint én.


2018. máj. 5. 10:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Unalmas vagy, tök egyforma stílusú kamukérdések folyamatosan
2018. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert a munkáltatók a törvényt-jogszabályt nem annak fogják fel, ami, hanem csak iránymutatónak hiszik, amit csak lehet követni, nem pedig kötelező. A gond, hogy megtehetik, a munkáltatók kiszolgáltatottak, nem fognak lázadozni, így eltűrik az őket ért jogosulatlan eljárásokat is.
2018. máj. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

" A gond, hogy megtehetik, a munkáltatók kiszolgáltatottak"


Egy terhes nő nem kiszolgáltatott miért lenne az tudja ő is hogy ki nem lehet rúgni így el fog menni amikor akar (és kell) és a munkáltató kb semmit se tehet ki nem rúghatja, ha levonja esetleg akkor nyugodt szívvel OMFF bejelentés és majd megbüntetik a céget (aminek egyéb esetbne szintén kirúgás lenne a vége de ezúttal ez kizárt)

Szóval mi értelme ezzel izmozni nem értem.

2018. máj. 5. 10:21
 4/42 anonim ***** válasza:
84%

Én se értem.

Ha vállalkozó lennék, alapból nem vennék fel 40 alatti nőket, és akkor nincs probléma.

2018. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

"Ha vállalkozó lennék, alapból nem vennék fel 40 alatti nőket, és akkor nincs probléma."


Ha vállalkozó lennél és úgy fizetnél ahogy itt (szarul...)akkor nem tennél ilyen kijelentést hogy kit nem veszel fel mert annyira a kutya se jelentkezik hozzád a szar pénz miatt hogy örülhetsz ha bárki is jön, nem még válogatsz.

2018. máj. 5. 10:28
 6/42 anonim válasza:

"Ha vállalkozó lennék, alapból nem vennék fel 40 alatti nőket, és akkor nincs probléma."


Kolleganőm 40 feletti és most ment el szülni. 3. gyerek.

Semmire se gar a 40 feletti kor.

2018. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
55%

Garancia nincs, csak kisebb valószínűség.

De most mondtam volna, hogy alapból nem veszek fel nőket, mert szülni mennek, beteg a gyerek, folyton kavarnak és ott vannak a piros betűs napok is? Tuti rámfognák, hogy szexista vagyok.

2018. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Nem értem miért idegesítesz itt másokat ezzel, menj a vállalati jogászhoz, beszéld meg vele, aztán menjél el egy 10 évre "szabira", kb. úgyis annyi ideig távol leszel, ha nem 15 évig.
2018. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

"De most mondtam volna, hogy alapból nem veszek fel nőket, „


Na de nem érted hogy egy cég ma már nem biztos hogy abban a helyzetben van hogy válogasson kit nem vesz fel? mert annyira a kutya se jelentkezik már hogy örülhet ha bárkit is felvehet?

elmúltak már azok az idők hogy 1 helyre 10en jöttek, ma már van ahol 10 helyre jön 1.

Ha abból az 1ból állsz neki válogatni akkor be is állhatsz melózni főnökként mert nem lesz embered.

2018. máj. 5. 10:48
 10/42 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb ember képtelen beleállni a konfliktusokba, nem védik meg magukat és a munkáltatók ehhez vannak hozzászokva. Nem kell vele vitatkozni, írni kell egy levelet amiben MINDENT letisztázol, udvariasan de keményen.


"Tisztelt XY!


A közelmúltban többször alakultak ki vitás helyzetek abból fakadóan, hogy a kötelező terhesgondozáson mely időpontban és milyen feltételekkel jelenek meg X hónapos várandósan. Szeretném a jövőben elkerülni ezeket a véleményem szerint felesleges összetűzéseket, így idézném a hatályos magyar jogszabályok vonatkozó részeit:


(...)


A jövőben kérem, hogy a fentieknek megfelelően szíveskedjenek eljárni az ügyemben, ellenkező esetben az illetékes hatóságnál jogos panasszal fogok élni.


Megértésüket nagyon köszönöm!


Üdv,

..."

2018. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!