Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell egy munkáltatóval...

Miért kell egy munkáltatóval törvénybe rögzített dolgokról vitatkozni? Kötelező terhesgondozás

Figyelt kérdés

Miért kell egy munkáltatónak arról vitatkozni köteles-e elengedni egyterhes nőt a kötelező terhesgondozásra? Köteles. Ott van a jogszabályban.

Köteles elengedni amikorra a terhes nő időpontot kap a nőgyógyásztól, se le nem vonhat emiatt se szabira ki nem írhat, se le nem dolgoztathatja. Feketén fehéren ott van a jogszabályban.

Mit kell ezen állandóan vitázni hogy így meg úgy meg oldja meg munkaidőn kívül-akkor oldja meg amikorra időpontot kap.

Sejtésem szerint a főnök meg akar válni a nőtől de mivel terhes így ki nem rúghatja így próbálja elérni hogy „önként „ menjen.


Vagy ez konteó? Mások is így gondolják mint én.


2018. máj. 5. 10:05
1 2 3 4 5
 41/42 A kérdező kommentje:

"Egyébként nem elengedni a terhes nőt bunkóság, de ez más lapra tartozik.

"


És továbbra is: terhes nőt nem elengedni nem bunkóság (az is, de az kit érdekel, még engem se...) hanem JOGSÉRTÉS.


Ráadásul OSTOBA jogsértés hiszen 1-et gondolok és másnap már tp-na vagyok terhesként és vissza se megyek többet és mit tehet a főnök-semmit.

Tűrnie kell.

Szóval szánalmas okádék magatartás izmozni a főnöknek a semmire. Mert ő a főnök ő az erősebb 10ből 9 esetben, de ez épp az az 1 eset amikor nem.

2018. máj. 6. 15:31
 42/42 remetdol ***** válasza:
szánalmas emberek vannak
2018. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!