Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell egy munkáltatóval...

Miért kell egy munkáltatóval törvénybe rögzített dolgokról vitatkozni? Kötelező terhesgondozás

Figyelt kérdés

Miért kell egy munkáltatónak arról vitatkozni köteles-e elengedni egyterhes nőt a kötelező terhesgondozásra? Köteles. Ott van a jogszabályban.

Köteles elengedni amikorra a terhes nő időpontot kap a nőgyógyásztól, se le nem vonhat emiatt se szabira ki nem írhat, se le nem dolgoztathatja. Feketén fehéren ott van a jogszabályban.

Mit kell ezen állandóan vitázni hogy így meg úgy meg oldja meg munkaidőn kívül-akkor oldja meg amikorra időpontot kap.

Sejtésem szerint a főnök meg akar válni a nőtől de mivel terhes így ki nem rúghatja így próbálja elérni hogy „önként „ menjen.


Vagy ez konteó? Mások is így gondolják mint én.


2018. máj. 5. 10:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

Jajj, már látom magam előtt a következő kamukérdést:


Milyen főnök az, aki szülés utáni napon felhívja a női dolgozót, és üvöltözik vele, hogy vagy beindul most azonnal dolgozni vagy ki van rúgva?


:O

2018. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerűen megemelném a béreket.

Inkább fizetek többet, de olyanoknak, akik tényleg ott vannak és tényleg dolgoznak.

2018. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

"Akkor egyszerűen megemelném a béreket. "


Ha van miből.

És ha nincs?

2018. máj. 5. 10:54
 14/42 anonim ***** válasza:

12es szerintem ne beszélj hülyeségeket, ha nincs vállalkozásod... Ez egy profit orientált dolog és minél magasabbak a bérek, annál többet fizetsz a munkáltató után. Nyilvánvalóan akkor tud a vállalkozásod nyereséget termelni, ha a kettő megfelelő egyensúlyban van (pláne h nem ez az egyetlen költséged és meg a nettó profitnak is kb a 30%at elveszted mikor osztalékot veszel ki magadnak).


Magyarországon giga magasak a dolgozók után levont adók, ez az egyik legnagyobb probléma a folgalloztatással, ami maga után vonja a szociális érzéketlenséget is.


De nem ez volt a kérdés.

2018. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
*munkavállaló után
2018. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

És melyikkel járok jobban?

Ha magasabb bért fizetek férfiaknak, akik ott vannak és dolgoznak, vagy ha alacsonyabb bért nőknek, akik évekre elmennek szülni, közben fizetni kell utànuk, a helyüket is fenn kell tartani, és ki se lehet rúgni őket? Az a pénz konkrétan megy a kukába.

Inkább legyen 30 férfi nettó 200as bérrel, mint 50 nő nettó 160assal.

2018. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Tudom én, ez nem kérdés. Ezért hazudtam én azt állás interjún amikor én voltam alkalmazott, hogy meddő vagyok. Ha a munkáltató lehet kötsög és önző, akkor én is. :P


A tények viszont makacs dolgok - nevezetesen hogy jelenleg Magyarországon a legtöbb vállalkozás (nem multi) nem képes olyan fizetést adni, hogy válogathasson a munkvállalók között. Függ a munka jellegétől is - ha nő képes rendesen elvégezni a feladatot mert olyan jelentkezőid vannak, könnyen lehet hogy jobban jársz a kiemelkedő produktivitásával, akkor is ha utána extra költségekkel jár.


A fizetésemelést, mint aduász, felejtsd el ebből az egyenletből. Amiatt amit fentebb írtam.


Megoldás? Orbán Viktor ne a magyar nőkkel akarjon megegyezni, hanem biztosítson olyan ÁLLAMI keretet, ahol a munkáltatók nem b*zuiskodnak a nőkkel mert nem éri őket milliós hátrány ha valaki szülni szeretne.

2018. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Ja és hogy 30 férfi 200as bérrel vagy 50 no 160-al.. Mondom, ha nem vagy vállalkozó ne beszélj hülyeségeket, mert fogalmad sincs hogyan működik egy cég. Ez az érved egy nagy nulla. Miért gondolod, hogy 30 ember el tudja végezni 50 munkáját? Vagy hogy találsz 30 férfit aki pont azokban a dolgokban jó és elmegy 200ert dolgozni (ami amúgy egy szar fizu, számolj inkább duplán ha válogatni akarsz).
2018. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

50 nőből 10 épp gyesen van, 5 a beteg gyerekével otthon, 5nek épp megjött, 5t pedig annyira kikeszitett a női pletykálkodás, hogy táppénzen vannak idegi kimerültség miatt, ez így összesen 25.

A 30 férfiból pedig 5 másnapos és ezért kamu indokkal betegállományban van, 5 pedig annyira be van rúgva, hogy képtelen normálisan dolgozni, ez így összesen 20.

20 férfi pedig el tud látni annyi munkát, mint 25 nő.

2018. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Jó, figyi, a szomszéd 10 éves gyerekével sem vitatkozom atomfizikáról, szóval ezen a ponton túl veled sem fogok cég menedzsmentről.. :P :)
2018. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!