Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor állást kerestek,...

Amikor állást kerestek, mennyi helyre külditek el egyszerre az önéletrajzotokat?

Figyelt kérdés

2018. máj. 7. 12:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron én is vagy 50 helyre beadtam. Jó volt, mert úgy éreztem versenyeznek értem az emberek, és tudtam válogatni melyik is lenne jó számomra.


Aki azon aggódik hogy "és mi van ha több helyre is felvesznek??" annak mindig azt mondom, inkább vegyenek fel 5 helyre egyszerre és mondjak vissza 4et, mint egy helyre se és maradjak munkanélküli.


Igen, tavaly óta pl múlt héten is kaptam egy megkeresést, hogy elovették az önéletrajzom, aktuális-e még az allaskeres?

Ekkor csak annyit mondok "köszönöm már nem", elkoszonok es leteszem a telefont. Szevasz.

2018. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Több 100 helyre . Nagyobb az esély,mintha 2 helyre adnám be aztán ülnék a seggemen. Úgyse válaszol a cégek 90 %-a és rengeteg a kamu hirdetés ahol már rég le van zsírozva kit vesznek fel.
2018. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is általában 10-15 Profon, 1-2 LinkedInen és regisztrálok még 1-2 szimpatikus cég karrier oldalára, plusz néha-néha megtalál pár fejvadász.
2018. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 10-15 helyre, nem tudom pontosan, de megválogattam. Ebből majdnem egy hónapig semmi nem történt, majd egyszerre behívtak egy héten 5 interjúra, abból 3 helyre fel is vettek volna. Mikor váltani akartam, akkor elküldtem 2 helyre, mindkét helyre behívtak, egyikre fel is vettek. Mostanában néha néha megpályázok egy-egy jobbnak tűnő ajánlatot, de sajnos nem hívnak be sehova, mert - magam is úgy vélem- túl magas fizetési igényt adok meg, de csak annyiért váltanék. Persze mindez Budapesten, vidéken valamivel rosszabb a helyzet.
2018. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen területen, így nem számosítanék, de amennyi helyre csak tudok, jelentkezem. Nem éri meg 1-1 helyről várni a választ mert sosem lesz melód :D hetente egyszer x napon végig kell nézni az összes hirdető oldalt és mindenre jelentkezni ami megfelelőnek tűnik.
2018. máj. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 jani273 ***** válasza:
Minel tobb Sz**t dobsz a falra annal tobb ragad. Kapis??
2018. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy van hogy 3 hónap mulva hívnak vissza (öcsémet a Corások fél év után hívták fel:(((), annyi idő meg nincs. A legtöbb pályázatnál nem tudni a határidőket, hülye módszer. Olyan is van ahol 1 hónapig gyűjtik, és utána szelektálnak, ez se egy jó módszer mert lemaradhatnak a jelentkezőről akit másik helyre közben felvesznek. Én az összes helyre beadnám ahova csak tudom, nem tudod hogy mi a kritérium, a humánpolitikust nem ismered, nem tudod mi a hepje, a pályázati kiírásban sok a pontatlanság stb. Volt olyan hogy ismerős beadta, visszadobták, és mivel volt belső kontaktja elmondták, azért dobták vissza mert túl hosszú lett az egyébként 1 oldalas önéletrajza. Abszolute nem tudod kit fogsz ki, milyen formai elvárásai vannak, bármilyen aknára rálépheszt, pláne, hogy az esetek többségében a HR-s nő. Ott van ez európassos önéletrajz, van ahol kötelező, van ahol meg alapból kukába dobják ha olyat adsz be. Szóval nagy számok törvénye, és az se baj ha elmész 1-2 proba állásintejura, fejlődsz tőle.
2018. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!