Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 10+ éve vagyok pedagógus...

10+ éve vagyok pedagógus pályán, csak tanári végzettségem van. Olyan szintre jutottam, hogy embert nem bírok látni, leszámítva a nagyon közeli kört. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elegem lett abból, hogy kb minden eszközt kivettek a kezünkből fegyelmezést illetően. A feljövő gyerekek tudása, intelligenciája csökken.

Kb. ösztönlények, semmi iskolai tanagyaghoz tartozó téma nem érdekli őket (tisztelet a kevés kivételnek).

Majdnem mindent megkapnak ingyen, így azokat nem is becsülik. A jogaikkal maximálisan tisztában vannak, de amikor a kötelességekre terelődik a sor, akkor is kiskapukat keresnek.

Mindegyik szülő szerint a saját gyerekével minden rendben, és a tanár a hibás.

Már sokszor úgy érzem, hogy a szülők feladata is ránk hárul, ami nem jó.


Amikor elkezdtem tanítani, 10 éve egészen más volt a felhozatal. Ha most kellene pályát választanom, nem lennék tanár.


Mit tegyek? Jobb már nem lesz a helyzet.

De közel 40 évesen hogy váltsak? Viszont valamiből élni is kell.


2018. máj. 17. 18:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek az elgépelésekért és a tévesztésekért, de már nagyon fáradt vagyok. Kb. kimerülés szintjén.
2018. máj. 17. 19:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg, ha egyetemen tanítanál leendő tanárokat pl? Olyan szakon, azok a tárgyak közül valamit, amit te is elvégeztél. Ha kell ehhez valami továbbképzés, estin/levelezőn/távoktatáson gondolom meg lehet oldani.


Én jelenleg egyetemen tanulok, távoktatáson. Csak néha-néha szombaton kell bejárni és akkor sem kötelező, mert nem óra van, hanem konzultáció. Az anyagot online megkapjuk (teljes jegyzet/könyv pdf vagy word doksiban; gyakorló feladatsorok; videók/hangfelvételek az oktatótól, néha a nappalis órákról).


Vagy ha teljesen válatni akarsz egy másik szakmára, akkor keress egy szakot az egyetemen, ami érdekel vagy csinálj csak egy sima OKJ-t (max 1-2 év alatt megvan) estin. Utána lehet menni.


Szerintem egyáltalán nem gáz, 40 évesen belekezdeni valami újba, akár egyetem, akár OKJ.

2018. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Kb. 25 éve a mérnöki páyát és az egyre jobban elbutulónak tűnő városi életet rúgtam fel. Szerencsére a szüleim háza egy falu széli szomszédmentes, tehát kiesik a világ hülyeségeitől. Életem legjobb döntése volt hogy soha többé nem lettem alkamazott. Méhészet, gyümölcstermesztés és a gyümölcsösben kapirgáló tyúkok tojásai bőséges megélhetést biztosítanak, ráadásul nem munkának tűnik hanem hétvégi hobbinak. Azóta nem telik el nap anélkül hogy ne gondolnák arra hogy a többi ember vajon nem tudja hogy szabad is lehetne. És azóta van időm kizárólag a saját életemmel foglalkozni, meg van időm mindenre. Úgy érzem az állásban töltött idő kiesett az életemből, mint ha börtönben sínylődtem volna. Mikor munkahelyem volt, folyton ideges és szétszórt voltam és soha nem volt időm a saját életemmel foglalkozni. Ma kevés nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb ember van nint én Olyan állást még nem találtak ki a világon amit újra elvállalnák.
2018. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A 19:35-ös is jól mondja. Anyum kb. 10 évet a szülészeten, 8 évet intenzív osztályon dolgozott ápolónőként. Egy idő után már totál kész volt (a főorvostól, az orvostól, a főnővértől, a hozzátartozótól, a betegtől, mindenki a nővéreket találja meg mindig... és akkor még ott van az éjszakai műszak, ünnepnap nem számít, sokszor több beteget is el kell látni, mint amennyit egy ember képes és utána még ők vannak letolva, mert nem 6 kezük van). Most tudod mit csinál? A városból kiköltözött falura és ott földműveléssel, állattenyésztéssel foglalkozik és köszöni szépen jól van, sokkal jobban mint amikor a kórházban dolgozott. Szóval, igen, ez is egy opció.
2018. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem tudnál egyetemen tanítani vagy ha nyelvtanár vagy, nyelviskolában?

Én még diák vagyok, szóval tudom mi folyik az iskolában. Sosem voltam rossz gyerek, most sem, de komolyan mondom, sokszor én sajnálom a tanárokat pont amiatt, amit leírtál.

Egyik órán helyettesítés volt, bejött egy viszonylag fiatal, új, de kedves, lelkes tanár. Azt az órát nem tudta megtartani, ami eleve lett volna, de helyette minket is érintő, hétköznapi problémákról volt szó. A 28 fős osztályból 20-an hangosan dumáltak, 5-en csendben voltak, de teljesen mást csináltak és 3-an figyeltek.

Komoly hisztéria tör ki, ha egy tanár házit mer adni vagy bejelenti, hogy dolgozat lesz. Mintha ez akkora szám lenne...

Minden órán megy az, hogy nézzünk filmet, de aztán meg ha filmet nézünk, az sem tetszik nekik.

Osztályfőnököm 55 éves, egyébként elég bölcs, tapasztalt, rendes, megbízható és korrekt nő. Az egész osztály utálja, nem tudom miért. Talán mert nem enged meg mindent és vannak szabályok, amiket be kell tartani? Már 20 éve tanít az iskolában, ő is mondta, hogy mennyi minden megváltozott az évek során és őt is nagyon zavarja a csökkenő intelligencia. Próbál ellene tenni, de ilyen gyerekekkel nem sok sikerrel.


Én is tanári pályán gondolkozom, angoltanár szeretnék majd lenni, de részben emiatt is, csak magánúton és nyelviskolában.

2018. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem jó hogy nincsenek eszközeitek.

Egy kegyetlen állat vagy szerintem ne legyél tanár. Menj el bárhová lehetőleg ahol egyedül vagy és nem szennyezed az emberek lelkét .

2018. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


"Jó, hogy nincsenek eszközeitek."


Majd akkor mondd ezt, amikor eljutunk oda, hogy a saját gyereked/unokád fordul ellened, amint ellent mersz neki mondani.


Vagy amikor közterületen a szelíd lelkű, "állat tanároktól" védelemre szoruló egyének kapnak el...

Éppen azért, mert nincs visszatartó erő.

Remélem, lesz szerencséd azokhoz, akik megérdemelnék a komolyabb fegyelmezést, de az olyanok, mint Te, véded.

További szép napot.

2018. okt. 8. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
forduljon ellenem, ha nem ért velem egyet. semmivel nem állok felette az életkorom miatt, ha ellenem fordul el kell fogadnom. szép napot :)
2018. okt. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Ugy legyen esetedben. Amen. A legjobbakat! :)

2018. okt. 11. 18:26
 10/10 Engelmayer-Kőnig Éva válasza:
Jó napot kívánok! Én egy diák vagyok. Matek és fizika tanárnak készülök. Viszont ettől független megbróbálok tanácsot adni. Véleményem szerint még nem késő válltani. Kereshet egy olyan szakot ami érdekli. Amíg estin megszerzi az éretségit addig képtelen lesz ezt a munkát folytatni. Viszont pár év allat meg lehet az éretségije. Legalábbis én ezt látom mint lehetőség. Ettől független biztos van más megoldás is de én csak ezt látom. (és bocsánat a helyesírási hibákért)
2022. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!