Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti dolgoztatok már összeomló...

Ti dolgoztatok már összeomló munkahelyen ami a szemetek előtt esik szét?

Figyelt kérdés

A jelenségek: elbocsátások, státuszlevételek (kevesebb munkaidő kevesebb bér), gázművek lekapcsolta a vezetékes gázt mert nem fizették ki, menzát megszüntették mert nem tudnak fizetni a kaját szállító cégnek, nem szabad villanyt kapcsolni mert magas az áramszámla, telefon egyirányúsítva hogy senki ne is telefonáljon kifelé, repkedő hírek hogy még így is max 1-2 hónap van hátra stb.


Dolgoztatok már ilyen helyen ilyen végállapotban?

Ugyanakkor mégis egyelőre kívülálló vagyok, mert az én fizetésem késve ugyan de megjött és én úgy vagyok vele amíg az én fizetésem megjön és nincs lakat az ajtón addig bejárok.


2018. máj. 19. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gőzerővel kerestem az új helyemet.

Összeomlás előtt 1 hónappal sikerült is a másik helyre átmennem.

2018. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyám ilyen helyen dolgozik.


Szerintem olyan 15+ éve megy ez náluk. Folyamatos leépülés, üzembezárások. Ő irodában van, de ott is az egykor 15-20 fős csapatból 3-an maradtak. Fizetés 3-4 hónap elmaradásban van, náluk is volt már víz, villany, egyebek lekapcsolva. Télen egy szobában vannak és hősugárzó.


Én a helyében már régen váltottam volna, ő meg úgy van vele, hogy "nem a pénz a fontos". Olyan szempontból már mindegy neki, hogy megtakarítás van, gyerekei is önállóak, ráadásul már csak napi pár órában dolgoznak, ritka hogy egész nap bent kell lennie.


Azért elgondolkoztató, hogy Pesti munkahelyemen 2x magasabb bért fizetnek ugyanerre a munkakörre, pontosan utalva.

2018. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kérdés csak az voltaképp menjek vagy maradjak az összeomlásig?

Mert ugye az én fizum az megjött, én nem lettem visszavéve leépítve.

És amíg a fizum megjön addig hova ugráljak.

Ha már nem jön meg akkor kalap kabát azonnal de addig érdemes ugrálni?

2018. máj. 19. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem maradnék ezen a munkahelyen mert nincs perspektíva és bizonytalan a fizetés. Rengeteg helyen keresnek pénztárost vagy árufeltöltőt esetleg buszvezetőt.


Ha véletlenül Te vagy az aki az alapítványi iskoláról ír ki havonta egy kérdést akkor olvasd az előző kérdeseidre adott válászokat.

2018. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez volt 2015-ben.


De decemberben beadtam a papírokat és szóltam mennék máshova mert életveszélyes lett a cég, szó szerint.


Előtte már látszott a cégen mi van, mert lépett le mindenki, köszönés nélkül.


Ja és utánam meg elment a maradék munkaerő is, 1-2 ember van még ott de jószerivel nem csinálnak semmit, csak nem tudnák már sehova se elmenni.

2018. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

"Én nem maradnék ezen a munkahelyen mert nincs perspektíva és bizonytalan a fizetés."


Vicc ez a fórum. Menjen el a kérdező mert nincs perspektíva és menjen el árufeltöltőnek pénztárosnak mert ott aztán marha nagy a perspektíva igaz....

Ez pont két olyan munkakör ahonnan egyik napról a másikra teljes csapatok kerülhetnek utcára.

2018. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De legalább biztos a fizetés.
2018. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Ja ... biztos. Amíg utcára nem pakolnak nulla előzménnyel mert a tulaj úgy döntött valahol "odafönt" hogy 10%-os leépítés kell, vagy 5ből 2 boltot be kell zárni.

Veled meg közlik hogy hello.

2018. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ismerősöm hazai osztrák tulajdonú bankban volt pénztáros, az osztrák tulaj meg úgy döntött hogy az eddigi 40 bankfiók helyett csak 20 kell. És ő meg mehetett utcára a teljes személyzettel együtt.
2018. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!