Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor főnök lettél, a kollégá...

Amikor főnök lettél, a kollégáid elfogadtak? Mennyi idő kellett míg tekintélyed lett? Hogy viselted?

Figyelt kérdés
Kineveztek a nálam idősebb és régebb óta ott dolgozó emberek főnökének. Nekem kell egy kis idő, hogy megszokjam. Ti hogy éltétek meg?
2018. máj. 20. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Neked kell ismerned a kollégáid. Normális esetben, ha ők is normálisak, téged pedig az érdemeid és a képességeid miatt neveztek ki, akkor automatikusan elfogadják a helyzetet, függetlenül attól, hogy idősebb vagy-e.

Ha meg nem normálisak (pl. képességek helyett a kort tartják nagyobb tényezőnek a munkahelyen), esetleg nem az érdemeid, hanem a hosszú nyelved után kaptad a kinevezést, akkor csinálhatsz bármit, nem fogják tisztelni a szavad.

Persze nem feltételezem, hogy a második eset helytálló lenne, de voltam már olyan munkahelyen, ahol ez történt. Aki tudott, lelépett, aki nem tudott, az néma gyűlölettel próbálta a legjobbat kihozni a helyzetből, mert ha a főnököd tényleg egy idióta, akinek fogalma sincs a munkafolyamatokról, de ha te felvilágosítod hogy baromságokra utasít és kártékony, akkor megsérül a pici lelke és téged tesznek ki... Nehéz ügy :)

Ezen a tekintély dolgon én nem rugóznék, kezeld őket ugyanúgy, ahogy eddig, használd a kérem-köszönöm szavakat, a tekintélyed magától fog alakulni, nem lehet rájuk erőltetni.

2018. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: hozzáteszem, hogy a saját, szellemi munkát végző közegemből kiindulva tudok csak írni, lehet, hogy egy gyárban vagy üzemben teljesen más.
2018. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem nyaltam fölfelé, megüresedett egy hely, és engem kértek fel. Elvállaltam, mert miért ne?! :) Köszi a választ.
2018. máj. 20. 11:23
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Eddig is ugráltattam mindenkit, most már direktbe nekem riportálnak, semmi változás
2018. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Közelembe is történt ilyen. pár eset biztosan van.

Kollégák nehezen szokták / szokják meg.

Amennyire én látom.


Jó időbe bele fog telni míg elfogadják.

2018. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!