Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Utálok betanítani. Ti hogy...

Utálok betanítani. Ti hogy viselitek az ilyet?

Figyelt kérdés

Kezd nagyon elegem lenni. Pici üzletben dolgozom, egyszemélyes, gyakorlatilag mindig egyedül vagyok bent. Épp ezért is szeretem, mert eléggé magamnak való vagyok, a gyengébb napokon is le tudom kötni magam, amikor nincs munka. Nem vagyok jó csapatjátékos, nekem tuti nem lenne jó olyan munkahely, ahol többen vagyunk és csapatban kellene dolgozni.

Itt is többen dolgozunk, de adott műszakban mindenki egyedül van.

De mostanában állandóan jönnek-mennek a kollégák, ami azzal jár, hogy új embereket kell betanítani, sokszor tök feleslegesen, mert nem is maradnak és kezdődik az egész elölről. Konkrétan már rosszul vagyok ezek miatt. Alapból kivagyok attól, hogy odaküldenek nekem egy teljesen random, idegen embert, akivel össze vagyok zárva 8 órát, legyen az segghülye vagy tök normális. Mert ha nem válik be, és nagyon gázos, akkor se küldhetem haza, hanem végig kell csinálni a napot. Ilyenkor estére hulla fáradt vagyok, mert mégiscsak árgus szemekkel kell figyelni, mit csinál az újonc, ráadásul tovább is kell bent maradni, mert bár én rutinosan zárok és munkaidő végén már bent se vagyok, de az újak mindig lassabbak, és muszáj kivárni az ő hülye tempójukat.

Nem a főnök dolga lenne ezt csinálni?


2018. máj. 24. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

neked az a dolgod amit a főnök mind és persze ami benne van a munkaköridben


mit kell csinálnotok? nem lehet esetleg valami leírást csinálni amiből megtanulja?

2018. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Jajj, ne is mondd.

Én benzinkutas vagyok és mindig mi, régiek tanítjuk be az új embert és általában hozzám pakolnak mindenkit, mert a főnökasszony azt mondta, hogy én türelmes vagyok és ügyesen csinálom a tanítást.

4-en vagyunk, de mind a 3 kollégám azt mondta, hogy ők kilépnek a cégtől, ha nekik embert kell betanítani és nem is túl jó fej egyikük sem, így én vagyok az áldozati bárány. :(

A legrosszabb az egészben, ahogy mondod, hogy én is eléggé magamnak való vagyok és hozzám van kötve egy ember napi 12 órában, akire figyelnem kell és általában ilyen nagyszájú faxfejek jönnek ide, akikkel folyamatosan konfliktusba keveredek. Az elején még kis visszahúzódók, aztán 4-5 óra alatt megszokják a helyet és elkezdenek ellentmondani, nem csinálják azt, amit rájuk bízok, közben meg figyelnek minket kamerával az irodából, hogy mit csinálok az újonccal és ha nem tetszik, akkor kijönnek ordítozni velem, hogy miért nem fogom keményebben.

Már nekem is rohadt módon elegem van ebből az egészből. Utálom a konfliktusokat és itt rengeteg van belőle. Lehet, hogy nemsokára lépek ebből a kuplerájból. :(

2018. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
59%

Akkor úgy tűnik, többen járunk hasonló cipőben. Én biztonsági őr vagyok, kineveztek szolgálatvezetőnek, persze nem jár érte több pénz, szóval én is betanítok és vagy cső hülye, mondhatok bármit, nem fogja fel, vagy nagypályás és ő tudja jobban, mit hogyan kell.


Álmom, egy normális csapatban, értelmes emberekkel dolgozni , vagy ha nem megy, akkor inkább egyedül.


39F

2018. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

Nekem diákmelón volt így, az utóbbi 3 évben. Miután sokan elmentek és kb négyen maradtunk a régiek közül, mindig hozzánk ültették az újakat. Műszakvezető odahozta, majd lelépett hogy majd mutassam meg neki, csá. Az ott töltött 3 évem alatt bizonyára rájöttek, hogy birka türelmes ember vagyok és emiatt mindig én kaptam meg őket. Ha az új ember értelmes volt, akkor hamar belejött mert nem volt egy atomfizika amit csináltunk, de sajnos sokszor volt hogy magasról xart az egészre és hogy "ő nem is ide akart jönni csak ide küldték" és minimális igyekezetet sem mutatott. Na ez tényleg bosszantott, pláne hogy amivel ő lemaradt, azt nekem kellett csinálni. Plusz figyelni minden mozdulatát, mert ha elcsomagol valami hibásat akkor én vagyok megcseszve hogy miért nem néztem rá.

A megoldás az az hogy vagy tűröd, vagy lelépsz. Vagy imádkozol hogy valamelyik tartósan ott maradjon hogy ne kelljen újat betanítani.

2018. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hogy mennyire tudlak sajnálni. Abba mondjuk bele se gondolsz, hogy azoknak az új embereknek nehéz lehet? Biztos direkt ront el valamit, csak azért megy oda, hogy téged felidegesítsen.

Gondolom, amikor te elkezdted, akkor te már az első nap vérprofi voltál.

2018. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!