Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti nem undorodtok ettől a sok...

Ti nem undorodtok ettől a sok mű-embertől, akik a munkaiparban vannak?

Figyelt kérdés
Értem én, munka, így, munka úgy, az a lényeg, hogy cég, káefté, minden. Így haladunk előre, de nem undorító kicsit ez a sok műmosoly? Ez a sok hazudozás? Rendben, célokat elérő izébizé, de attól még céghelységen belül amit leművelnek ezek egymással és azon kívül meg csak annyiról tudnak beszélni, hogy ki milyet bulizott hétvégén és család és milyen idő van kint... de persze legyél pozitív, mert akkor mindenki jól jár. Csak a főnök lehet idegbeteg. Nem is ennyi a probléma. Mivel különb ez az egész, ahogy élünk, mint a telejósda tévé? Ugyanaz a hazugságtömkeleg. Ki érzi jól magát ebben? A folyamatosan vigyorgó kis céges felsz*pócskák is egyre elmebetegebbek. engem inkább taszít ez az egész és rosszul vagyok és egyre érzem, ahogy romlok tőle.

2018. jún. 10. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem mit akarsz mondani.
2018. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit blablablás amit írsz,olyan mint egy felrázott kólásüveg.
2018. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Te érted, mire gondolsz? Könnyen lehet, hogy egyedül vagy vele. Mondjuk nekem már a "munkaipar" kifejezés is magas volt, elképzelni sem tudom azt az iparágat, ahol munkát termelnek.
2018. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ott kezdődik hogy olyan nincs hogy munkaipar. Amúgy miről kéne beszélni egy munkahelyen? A Pitagorasz tételröl?
2018. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Napi munkaügyis kamu. Csak most érteni sem lehet, mit akar.
2018. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

fújj egy nagyot aztán meséld el nyugodtan mi a helyzet.


-mit csinálsz

-kikkel

-miért

-mettől-meddig

-____________

-____________

2018. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia munkaügyes. Mit ittál tegnap, hogy ilyen zavart a beszéded/írásod?

Segíts ki: mi a lőcs az a munkaipar?

2018. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én értem mit akar kérdezőnk mondani, csak nem tudok mit hozzáfűzni.


1.) Igen, én is utálom a fogkrémreklámba illő, állandóan ezer foggal vigyorgó HR-es, meg munkaközvetítős meg egyéb irodistákat, akikről közben ordít hogy ez szerep. Kényelmetlen, feszélyező érzéssel tölt el amikor 3-4 közé kell bemennem.

Ezt ezeknek tanítják a főiskolán, vagy ahol gyártják őket...

Pszichológia, a tárgyalópartner kizökkentése, és megzavarása ennek a célja. Könnyebb úgy rátukmálni a dolgozóra bármit, ha közben kissé vadalma módjára vigyorogsz ezer foggal.


2.) Igen, én is utálom a kapitalista húsdarálót. Mindenki csak egy erőforrás, ahogy arról az Emberi Erőforrások Minisztérium neve is árulkodik, vagy maga a HR-es (Human Resource).


3.) A munkahelyi ismeretségek mélysége körülbelül egy levesestál mélységével vetekszik.

Nem kell ezektől semmit sem várni, de az valóban idegörlő amikor a hülye kolléga minden nap ugyan azt a dumát adja elő, és várja hónapokkal később is hogy lelkesen bólogassunk rá, vagy vele nevessünk a "szellemességén". Kicsit az az érzésem mintha ezeknél egy kazetta pörögne az agyuk helyén, és reggel visszatekerik az előző nap reggeléhez, majd indulhat elölről.


4.) Idegbeteg főnök... Ki szereti őket? Ezen sincs sok tárgyalni való.


5.) Ismét csak a marketinges agymosás. Igen, senki nem szereti azt a hazugság hegyet, ami elborítja az egész társadalmat, és csak a minél több fogyasztásra, és önmagad minél hatékonyabb kizsigerelésére ösztönöz.

De ez is kissé már lerágott csont, ha csak panaszkodunk róla, de konstruktív ötlettel nem állunk elő helyette.

2018. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ebből a katyvaszből ki lehet bogozni, hogy mit akarsz, de én inkább fordítva látom a helyzetet, vagy legalábbis máshogyan.

A, A közszférában állandó pankráció megy a munkatársak között, valóban megfigyelhető az "erősebb győz" elv. Emellett egy rakat inkompetens (szakmai???) vezető van az intézmények mögött, akik ugyan lehet, hogy a szakmai részét tudja (bár van, aki nem), de hogy szervezetet, csapatot a legtöbb nem tud vezetni, az 100%-osan érződik;

B, Azon emberek, akik megutálták a fenti cirkuszt, átmennek vállalkozásba, kft.-be, stb.-be, ami részben jó. Azért, mert ő választja meg, mit akar csinálni, kivel, mettől-meddig. Hátránya az agyonadóztatás, ellenőrzés, ami így is kijátszható. A másik hátrány, hogy ezen réteg főnökeinek némelyike szeret kiskirály lenni, így ő is agyonvágja a stílusával ezen réteg dolgozóinak az életét. Pedig ezen helyek sokkal élhetőbbek, mint a fent említett közszféra.

2018. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy magadnak válaszoltál.
2018. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!