Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az IT területen általában...

Az IT területen általában miért dolgozik annyi igénytelen ember?

Figyelt kérdés

Legalábbis a diplomás munkahelyeket tekintve, szerintem itt dolgozik a legtöbb igénytelen ember.


Engem meg mindenféle "piperkőcnek" meg elitistának tartanak a kollégák, holott nem a szoláriumba meg manikűröshöz járó férfi vagyok, csak náluk az én szintem már "piperkőc".


A kollégákat körülbelül így tudnám leírni, túl nagy vagy túl kicsi pólók, farmerek, állandóan gyűrött, vasalatlan ingek, max aki még mama hotelban lakik, annak anyuka kivasalja, nagyon slamposan öltözködnek.

Továbbá, a személyi higiénia is probléma, nem fürdenek naponta, többüknek van egy "bukéja".Aztán, említhetném egyeseknél a zsíros vagy korpás hajat, ma már 1000 féle kozmetikum van ellene elérhető árakon.

Néha azon gondolkodok,hogy kézfertőtlenítőt viszek be az irodába.



Pedig, ezen a területen a magyar viszonyokhoz képest megfizetik az embereket,köztünk senki sem keres nettó 300 alatt, sőt közelebb van már a 4-hez.


2018. jún. 17. 09:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mindenkinek igénye a rendszeres fürdésre, tiszta ruhákra.Ez elég sok helyen így van, nem emelhető ki csak egy bizonyos szakma.Ismerek orvost is, aki 2 hétig ugyanabban az ingben jár, a haja zsíros, korpás.Körüllengi a pi..csa szag szinte mindig, izzad állandóan (kb. 160 kiló).Jól keres, de hiába, ha a higiéniára nincs igénye.

Az első exemet is azért hagytam ott 23 évesen, mert eligénytelenedett 6 év kapcsolat után.Cseszett fürödni, fogat mosni (nem mellesleg a fogai is rothadni kezdtek,de arra is sza..rt), büdös volt, mint a disznó.A lábszagától konkrétan ájuldoztam, ha szóltam neki ezek miatt, akkor le lettem teremtve, hogy mit finnyáskodok.Ő viszont nem volt diplomával rendelkező, ma meg már kőkemény alkoholista lett belőle.

Sok ember van, akit nem érdekel a megjelenése, de ez nem a végzettségtől, szakmától függő.

2018. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

Ez a kérdés csak akkor hiszem el, hogy igazi ha a kérdező még csak egy helyen dolgozott és elsőre kifogott magának egy rettenetes munkörnyezetet.


Ha körbe nézek a programozók között a legtöbbjük sportol, igényes ruhákban jár és egy fél órás beszélgetés után sem sejtenéd, hogy ITval kapcsolatos munkakörben dolgozik.


A programozás mára már egy mainstream munkakör. Bárkiből lehet és rengeteg emberből az is lesz. Léteznek bodybuilder kinézetű programozók is.

2018. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

12#


Első munkahelyem, igen.

2018. jún. 17. 11:00
 14/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem te vagy a gyúrós IT-s? Nem bántás képpen. Én nagyon bírom a testükkel foglalkozó embereket, magam is kondizom.

Csak úgy kérdezem...

2018. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14# Ja hogy szerinted ő rakta ki azt a kérdést ahol egy kifejezetten izmos szálkás programozó kérdézte meg, hogy lefogják-e nézni a munkahelyen?
2018. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
15. Igen.
2018. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A párom IT-s.


- farmerja jó rá - nem elvárás az öltöny, meg zakó

- pólói is

- ha inget venne fel, agyfxt kapnék, vasalgatná a fene :D

- nyáron bizony izzadságszagú, mert hiába zuahanyzik reggel is meg fújja be magát deoval, mire beér a munkába hatszor megizzad

- a haja meg olyan-amilyen, tiszta, de korpás bizony, főleg nyáron. Én gyógyszertári csodasampont használok, aztán lószart nem ér, korpás a hajam.


Szóval mielőtt osotbaságokat írsz, gondolkodjál már!


Nyáron kb. mindenki büdös már reggel is, mert 8-kor dögmeleg van.

2018. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem büdös mindenki. Még az edzőtermekben sem. Ez biztos.

Vannak korpás/zsíros hajú, hónaljszagú , szájszagú, véglények, de az én férjem, és két kamasz fiam nem.

Te nő vagy?

Istenem... megvan mindenre a magyarázat.

2018. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#17: Kánikulában sem kell izzadtnak lenni, csak nem kell sajnálni a dezodort. Az sem baj, ha már csorog. Én izzadásgátló dezodorokat használok nyáron (anti-perspirant), és van úgy, hogy még este is érzem az illatát. Van aki irtózik ezektől (alumíniumsók vannak bennük), de én nem tapasztaltam eddig semmi rosszat, és bőrgyógyásztól sem hallottam, hogy károsak lennének.

Amúgy én a pólóimat is kivasalom férfi létemre, persze nem élére. Sőt (horrible dictu) még mosogatok is.

Korpás(nak tűnő) haj mögött lehet, hogy pikkelysömör áll. A bőrgyógyász felír cseppeket, pár nap alatt elmúlik. Én kb. 20 évnyi "korpásság" után jöttem rá.

2018. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Úgy módosítanám, hogy kánikulában sem kell büdösnek lenni. Ha elég dezodort használ az ember (nem izzadásgátlót), izzad ugyan, de nem büdös a hónalja.
2018. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!