Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakit visszarendelnek...

Ha valakit visszarendelnek szabadságról és nem megy vissza és kirúgják azzal mit oldottak meg?

Figyelt kérdés

Ha valakinek kiadják a nagy nyári szabiját azt a szaros 2 hetet, de akkora emberhiány van hogy mégis berendelik a szabiról és az illető nem megy vissza akkor se, erre ki akarják rúgni-akkor ezzel mit érnek el?

Van egy hely ahol nagyon kevés az ember (ennek is megvan az oka... pénz hogy mást ne mondjak). Valaki elmegy szabira egy másik elmegy váratlanul (khm... persze) betegállományba és máris omlik az egész. Nincs ember. Erre visszarendelnék szabiról az embert hogy legyen munkaerő, de az nem megy.

Erre fenyegetik hogy kirúgják de akkor se megy.

Kérdésem: mennyire reális a kirúgás veszélye? Mert annyira nincs elég ember hogy ha kirúg még valakit akkor a cég csak saját maga alatt vágja a fát...

Ki mit gondol erről?


Ja a válaszban kérem mellőzzük a nagy okosságot hogy szabiról senkit se lehet visszarendelni. Hogyne lehetne. Lehet, de ha nem lehetne ez a cég akkor is megteszi.Mint az élet mutatja.


2018. júl. 2. 09:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdeke vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok miatt visszarendelheti a dolgozót szabadságról.


Ha nem megy vissza, az ok a rendkívüli felmondásra.

2018. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Annyi még, hogy akkor rendelhet vissza, ha elér. Tehát ha hívott telefonon és így közölte, vagy írt egy mailt, amiről kapott olvasási igazolást, akkor vissza kell menni szabiról.


Viszont ha pl. küldöt egy postai levelet (sima levelet), amit a postás vagy bedobott vagy nem, te pedig lehet, hogy nem is vagy otthon, csak két hét múlva, amikor hazaérsz olvasod el - nem érhet hátrány, mivel nincs rendelkezésre állási kötelezettség (hacsak a szerződésed másként nem rendelkezik erről).

2018. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, milyen munka. Sok munka olyan, hogy instant 200 jelentkező van a helyedre, ha téged kirúgnak, és biztos akad köztük olyan, aki hasonló esetben vissza fog menni a szabadságról, mert nagyon kell neki az állás. Ha olyan állás, ami fontos és nehéz betölteni, akkor nem biztos, hogy azonnal kirúgnak, hanem feladnak egy álláshirdetést a pozíciódra, és majd akkor rúgnak ki téged, miután találnak valakit a helyedre.
2018. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
42%

Hát igen... manapság már nem a munkáltatók diktálnak. Nagyon ritka az olyan munkahely, ahol nincs jelen a munkerőhiány, hiszen nagyon sokan, főleg az igényes ügyesek már nyugaton dolgoznak. Minden adu a munkavállalónál van. A cégeknek már a szarért is meg kell küzdeni, normális embert nem találnak.


Ez alapján, aki szarozik a munkavállalójával (aki akármikor találhat általában jobb munkát), az maga alatt váhja a fát. valóban.

2018. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
én semmilyen munka miatt nem szakítanám félbe a nyaralásom, inkább rúgjon ki
2018. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

Munkaügyis kamutroll napi hőzöngése.

Ja, persze, kirúgnak, ha nem mész vissza szabiról, és ha visszamész, akkor sem fizetik ki az anyagi veszteségedet. Meg a csókos kolléga, aki az egész nyarat áttáppénzeli, közben meg telenyomja a facebookot nyaralós fotókkal. Mert ugye minden háziorvos korrupt és megkenhető. Párszor már leírtad ezeket.

2018. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"Mert ugye minden háziorvos korrupt és megkenhető. "


Minden háziorvos korrupt és megkenhető. Aki meg mégse ott vállat vonok és átmegyek egy másikhoz aki örül nekem mert +1 beteg a körzetében és az neki pénz. Így van ez valóban.

2018. júl. 2. 13:06
 8/27 A kérdező kommentje:

"sz, akkor sem fizetik ki az anyagi veszteségedet. "


Arra mérget vehetsz hogy nem. Miért is fizetné. Tudja az hogy ha nem fizet max bíróságra mehetsz de oda meg nem fogsz mert kell az állás.

Ez is igaz.

2018. júl. 2. 13:07
 9/27 anonim ***** válasza:
20%

Mert egy háziorvos sem fél a praxisbevonástól, és a táppénzcsalásban való bűnrészességért kiszabható két év börtöntől. Nyilván. Az egész magyar orvosállomány egy alvilági bagázs, országházig nyúló összeköttetésekkel.


Amit még sose értettem, az ilyen típusú kérdéseidnél, hogy egy rühellt munkatársat miért hagysz bent facebookismerősnek?

2018. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom a kérdésedre a választ, de én most elképzeltem, hogy nyáron elmegyek nyaralni külföldre és hív a főnök, hogy be kéne mennem. :D Én Tunéziába megyek és le van foglalva a járat, ki van fizetve minden. Eleve nem viszek céges telefont, ne hivogasson senki, de ha megkeresne magántelefonon és kérné, hogy márpedig menjek haza, kiröhögném és elgondolkodnék, hogy akarok-e továbbra is ott dolgozni.
2018. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!