Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakit visszarendelnek...

Ha valakit visszarendelnek szabadságról és nem megy vissza és kirúgják azzal mit oldottak meg?

Figyelt kérdés

Ha valakinek kiadják a nagy nyári szabiját azt a szaros 2 hetet, de akkora emberhiány van hogy mégis berendelik a szabiról és az illető nem megy vissza akkor se, erre ki akarják rúgni-akkor ezzel mit érnek el?

Van egy hely ahol nagyon kevés az ember (ennek is megvan az oka... pénz hogy mást ne mondjak). Valaki elmegy szabira egy másik elmegy váratlanul (khm... persze) betegállományba és máris omlik az egész. Nincs ember. Erre visszarendelnék szabiról az embert hogy legyen munkaerő, de az nem megy.

Erre fenyegetik hogy kirúgják de akkor se megy.

Kérdésem: mennyire reális a kirúgás veszélye? Mert annyira nincs elég ember hogy ha kirúg még valakit akkor a cég csak saját maga alatt vágja a fát...

Ki mit gondol erről?


Ja a válaszban kérem mellőzzük a nagy okosságot hogy szabiról senkit se lehet visszarendelni. Hogyne lehetne. Lehet, de ha nem lehetne ez a cég akkor is megteszi.Mint az élet mutatja.


2018. júl. 2. 09:59
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"és ezáltal leváltatod őt."


Ez nem a keresztapa c film. Leváltom... persze... és kire?

Hagyjuk már. Ő a főnök ő a cég tulaja, egyet böfög maholnap lakat a cégen és kész. Leváltom ez nem úgy megy. Ő a főnök ő is marad, ha ő nem lesz cég se lesz ilyen egyszerű.

2018. júl. 7. 13:20
 22/27 anonim ***** válasza:

Figyu, amint látod, nem létezik törvényes mód arra, hogy a főnököd egy megrovás vsgy figyelmeztetés után emberségesebb módon bánjon veled, és meg is tartson utána jó sokáig. Ha ezt akarod elérni, akkor be kell mocskolnod a kezedet. De te láthatólag ezt sem vagy hajlandó megtenni. Akkor mégis milyen válasz lenne hasznos neked?

Ahogy már más kérdésednél leírtam, te igazából nem kérdezel, hanem kérdésnek álcázva álláspontot hangoztatsz, hőzöngsz róla jobbra-balra. Erre a célra inkább megfelelne egy cikkírás vagy blogpostolás. Miért nem teszed azt?

2018. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

"egy cikkírás vagy blogpostolás. Miért nem teszed azt?"



Továbbra se kaptam arra választ (sose kapok) ha itt

- ma felemelem a szavam

- holnap kirúgnak mert szólni merészeltem

- holnapután miből élek?


Amíg erre nincs válasz addig minden csak duma semmi több.

Hova mehetek ha innen el kell jönnöm? A semmibe a híd alá? Hova kellek majd? Sehova. Csak ide.

Itt akármi van tűrni és nyelni kell mert semmi más nincs csak ez.

Ennyit kéne felfogni csupán. Senkinek se megy...

2018. júl. 7. 22:15
 24/27 anonim ***** válasza:

"Itt akármi van tűrni és nyelni kell mert semmi más nincs csak ez.


Ennyit kéne felfogni csupán. Senkinek se megy..."


Ezt már évekkel ezelőtt felfogtuk. De azt nem, hogy minek teszed fel a kérdéseidet, ha nem áll szándékodban fellázadni, és amúgy általában semmi válasz nem jó neked. Ha te már 100%-osan eldöntötted magadban, hogy a főnököd egy köcsög g*ci, akkor fölösleges feltenni egy kérdést arról, hogy szerintünk is köcsög g*ci-e.

2018. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

" ha nem áll szándékodban fellázadni,"


Nem, nem bírod felfogni. Nem, és nem. Olyan egyszerű mint a bot és akkor se.

Akkor újra felteszem a kérdést hátha lesz rá válasz (dehogy lesz!) ha én ma "fellázadok" akkor holnap miből veszek kenyeret a boltban?

Mert ha én csak egy szót is szólok az itteni dolgok ellen a főnök vállat von és kivág.

És akkor mi lesz? Hova megyek a híd alá?

2018. júl. 8. 09:55
 26/27 A kérdező kommentje:

" és amúgy általában semmi válasz nem jó neked"


Akkor újra újra és újra. AKármilyen válazs jó nekem. Bármi.

Egyet kivéve. Ami állásom elvesztésével jár.

Vagyis ezek a szar dumák lázadj fel mondj fel csapj az asztalra.... na ezek nem jók. Miért? Mert akkor kirúgnak, azért.

Fel lehet fogni vagy magas:

2018. júl. 8. 09:56
 27/27 anonim ***** válasza:
Leírtam az lehetőségeket, amivel megmaradna az állás. Ja, hogy azt meg nem csinálod, mert törvénytelen, és nem akarsz esetleg sittre kerülni? Akkor pedig szépen tűrjél tovább. Arra ugyancsak nulla esélyt látok, hogy majd innen az oldalról megdob valaki egy álommelóhellyel.
2018. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!