Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások, akik nálatok...

Diplomások, akik nálatok alacsonyabb végzettségű emberekkel dolgoztok együtt, mit gondoltok róluk, hogyan viszonyultok hozzájuk?

Figyelt kérdés
Egy asztalhoz ültök ebédnél? Beszélgettek velük? Azokra gondolok akik diplomát igénylő állást töltenek be és vagy kollégái vagy beosztottjai a nem diplomásoknak.

2018. júl. 9. 23:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%

És mi a baj veled, hogy diplomával 150 nettót keresel?

Piacképtelen büfészakos diplomád van, vagy emberileg, szakmailag van veled probléma?

2018. júl. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
90%
Hát őszintén szólva nekem fogalmam sincs, hogy melyik kollegámnak van és melyiknek nincs diplomája :D Pont nem érdekel.
2018. júl. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"És mi a baj veled, hogy diplomával 150 nettót keresel?"


Ismerősöm 2 diplomával 20 pályán eltöltött évvel kapja a 120 nettós ágazati bért....

A két kezér összetenné ha jöhetne helyettem a 150 nettós állásba.

De van itt olyan diplomás aki nem kap még 120-at se.

2018. júl. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

3000 diplomás dolgozik jelenleg közfogisként nettó 70-ért (KSH)....

diploma és nettó 70.

Közfogi.

2018. júl. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
26%

Akkor válaszoljatok a második kérdésemre is:)


"Piacképtelen büfészakos diplomád van, vagy emberileg, szakmailag van veled probléma?"

2018. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
63%
Azert ezt a kerdest lehetne taglalgatni tovabb mert diplomas es diplomas kozott is van kulonbseg de azert azt lassuk be hogy bar az intelligenciat nem az egyetemen tanítjak de van az a vonal amit meg kell húzni.Ugyanis volt részem megtapasztalni a kulonbozo retegeket egy vallalatnal de szerintem eleg sokan vannak így.Egy termelo gyarto mammutcegnel ha az ember lemegy a sorra ra fog jonni hogy miert is vetodik fel ez a kerdes nemelyik emberben,mielott még tamadasi celtabla lennek leszogezem ezen emberekkel vagy hivjuk munkaeroknek semmi bajom nem tartom alsobbrendu lenyeknek meg hasonloak nem nezem le emberileg de van az a bizonyos szint amikor igenis az iskolai vegzettseg befolyasolja a kommunikaciot az erdeklodesi kort s amugy altalaban mindent. Egy alacsony vegzettsegu szocializalatlan emberrel vagy embercsoportokkal nem hogy egy diplomas de egy erettsegivel rendelkezo ember se tud egy asztalhoz ulni s itt semmilyen diszkriminaciorol nincsen szo csak vannak retegek akik teljesen mas vilag mas ver mas anyag.Ezt nevezik tarsadalmi kulonbsegeknek ez sajnos megnyilvanul a vallalati kulturaban is nem csak az alkalmazottak kozott,a vezetoi fejekben is ott van hogy kit hova tesznek s hol a helye ahogy az egyik kommentelo is itt leirta a vezetosegnek csili vili mosdo a soron dolgozoknak koszos budos lestrapalt illemhelyiseg kornyezet.De sajnos mondok jobbat volt ahol a vezetoseg ugyelt arra hogy a hierarchia legalja is nyugat europai kornyezetben dolgozhasson mi volt az ertelme? Leloptak a wc deszkat nem vigyaztak a mosdok allapotara az oltozo szekrenyeket felfeszitettek s ugy altalaban amibe tudtak kart tettek.Bar ez most egy szelsoseges pelda volt de attol meg igaz kerdem en akkor hol kell meghuzni a hatart amikor belepve egy munkahelyre mindenkit egyenlo banasmod illet meg ugyanugy leulok jo magam egy munkassal egy kavera csak a legtobbjevel a 3ik mondat utan mar elakadunk.Sajnos kijonnek a tarsadalmi kulonbsegek akarhogyis nezzuk.
2018. júl. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Még mikor abbahagytam az egyetemi tanulmányokat, voltam olyan helyzetben is, hogy magasabb végzettségem volt, mint a főnökömnek.


Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a diploma nem sokat jelent. Ha meg tudod csinálni, az már egy nagyon fa sza dolog. Ha meg tudsz tanulni új dolgokat, még jobb.


Szóval én webfejlesztek, programozást tanultam. És őszintén szólva, ami pluszt felhoznék az egyetem mellet, az a szociális közeg, ami nekem sokat segített a későbbiekben, mikor elkezdtem dolgozni.

És ez nem arról szól, hogy most dolgozol, elkezdjük méregetni egymást pecsét. Hanem meg kell találni a közös hangot mindenkivel. Az már rég rossz dolog, ha felsőbb, vagy alsóbb rendűnek érzi valaki magát. És az ilyeneket ki is szűrik egyből, mert nincs szükség olyanokra akik az egységet bomlasztják.

2018. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!