Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes belevágni?

Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Tudom, nem egy izgalmas kérdés, de örülnék ha valaki szánna rá pár percet és válaszolna.


Egy németországi céghez/üzemhez készülök kimenni dolgozni.

Azt mondták (telefonon is beszéltünk már), hogy ahova mennék, ott magyarok dolgoznak. Tehát, magyar munkatársak, magyar műszakvezetők, magyar főnökök.

Nyelv tudást nem igényel!

A szállást és a kiutat biztosítják és az ottani hivatalos okmányok intézésében is segítenek. (Személyi, Lakcímkártya, számla nyitás, adókártya, TB, stb - Bár, ezeket nem tudom, hogy ott kint ugyanígy hívják e, de lényegtelen)


Pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:


1. Mért nem ott kint hirdetik meg az állást?

Így nem kellene nekik foglalkozni a munkások utaztatásával, szállásával és nem kéne még az ő ügyeiket, papírjaikat is intézni.


2. Mért éri meg nekik innen, Magyarországról munkásokat toborozni és kiutaztatni, elszállásolni őket?


3. Egyáltalán van olyan, hogy ott a cégnél tényleg csak (vagy nagy részben) magyarok dolgoznak?

Valamiért nehezen képzelem el, hogy egy másik országban van egy olyan gyár/üzem ahol szinte vagy csak magyarok dolgoznak.


Kérlek ne szóljatok meg emiatt, tudom, ez így elég nehéz lesz, de én nulla nyelvtudással megyek ki.

Az alapokat tudom, de társalgási szinten nem megy.


2018. júl. 16. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerülne a munka akkor szólhatsz nekem is, szívesen elvállalnék most bármit, csak dolgozhassak már!
2018. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kimegyek, egy teljes hónapot fixen lehúzok, megnézem milyen aztán írok ide, ha úgy van.

Egyik barátom is jönne. Neki is majd be kell számolnom róla, hogy mi várná ott kint.

2018. júl. 16. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
ide angliába is mindig külföldieket keresnek, mert sokkal kevesebbel beérik mint egy állampolgár és sokkal keményebben dolgoznak érte, mert ez nekik sok. külföldi munkáltató szemében olcsó, jó munkaerő vagyunk. szánalmas de ez van.
2018. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert olcsóbb a magyar munkaerő, meg négyen ellaknak egy lepukkant szobában. Keményebben is dolgoznak, hogy legyen mivel vetíteni az otthoni haverok előtt, mekkora királyság kint lenni. Mellesleg az régen rossz, ha magyar vezetők lesznek - mégis a pénzen kívül miben lesz másabb mimt itthon?
2018. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont a pénz miatt megy ki bárki is
2018. júl. 16. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Aztán jön is vissza, vagy vért izzad, hogy az itthoni haveroknak viritson.
2018. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De legalább lenne mit virítani.

Amúgy meg tökre elkanyarodtunk a pénz felé, nem pedig arra ami miatt eredetileg feltettem a kérdést.

megyek, csinálom, majd meglátjuk mi lesz.

2018. júl. 16. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!