Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A középvezetőknek a legrosszabb?

A középvezetőknek a legrosszabb?

Figyelt kérdés
Ők felülről és alulról is kapják az áldást. Felülről a főnökök csesztetik őket az irreális elvárások miatt, alulról pedig az alkalmazottak teszik nehezebbé a létet, hiszen őket csak az érdekli hogy minél kevesebb munkával minél többet lehessen keresni.
2018. júl. 24. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
már meg is válaszoltad. :)
2018. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Rossz meglátás.
2018. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki erre születik annak ez nem kihívás, az rogyik bele akinek nem ez az életfeladata.
2018. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés, meg munkahely függő. Valahol a középvezetőre van teljesen bízva az, hogy összeállítsa a csapatát, aki nem felel meg az elvárásainak, azzal nem kell együtt dolgoznia. A legtöbb helyen ma tényleg az kezd terjedni, hogy az emberek teljesítményét automatikus számítógépes logikák elemzik, aki pedig nem hozza a mutatót, vagy nem költséghatékony (mert már felső fizetési sávban van), attól a beosztottól, de vezetőtől is megválnak. Ez az elszemélytelenedés, amit kegyetlenségnek is mondhatunk tényleg nem mindenkinek megy...
2018. júl. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert középvezető vagyok és így érzem. Rajtam verték el hogy 2 alkalmazott kesztyűket lopott, semmi közöm a biztonsági őrökhöz és a rendszerhez, őket nem én irányítom.
2018. júl. 24. 19:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindente figyelned kell. Pl. húgom területi vezetőként lopáson kapta (rá is tudta bizonyítani) egyik boltvezetőjét, a boltból a rendőrséggel bilincsben vitette el.
2018. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk létszámleépítés van, és most pont középvezetönek a legjobb lenni, mert ilyenkor mindig a felsö vezetök és a legalacsonyabb beosztásúak közül rúgnak ki embereket. Szóval egyedül a közép réteg van biztonságban.
2018. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a vezetők élete baromira többrétű. Nem csak azzal kell foglalkozniuk, hogy menjen a munka és teljesítsék az elvárásokat, hanem minden mással is. Az emberei igényeivel, ügyes-bajos dolgaival és igenis közvetlen vezetőként vállalni kell a felelősséget a csapatod tetteiért. Akkor is ha sok közöd nincs hozzá ténylegesen. A te embered, neked kell szankcionálnod.

A szankciók gyűrűznek lefelé. A főnöködtől te kapod a letolást, te pedig továbbad(hat)od.

Állítsd át az agyadat arra, hogy egy csapatként dolgoztok, aminek te vagy a feje, te felelsz azért, ha jól dolgoznak és azért is ha rosszul. A tiéd a felelősség a csapat minden tettéért. Így nem olyan vészes a kétoldalú nyomás szerintem. A felelősségbe lehet inkább belerokkanni, hiszen a csapatom kudarca az én kudarcom. Ezt nem bírja mindenki.

Szerintem a mai vezetőkből ez a szemlélet hiányzik és baromi rossz olyan vezetőnek dolgozni, aki nem áll ki melletted, mint munkavállaló mellett, ha becsületesen teszed a dolgodat.

Én tűzbe teszem a 30 főmért a kezemet, de ugyanezt várom el fordítva is. Ha az egyensúly felborul, nincs értelme a továbbiaknak.

Ha számon kérnek egy beosztottam tettéért, azt nem veszem személyes sértésnek, hisz alapvetően nem nekem szól, én csak a szűrő vagyok, de mivel az én beosztottam, ezért ki más kapna érte, ha nem én? Azért vagyok én a közvetlen vezetője, hogy én vegyem elő érte...


Egy anya sem mondhatja a gyerekére, hogy nem az ő felelőssége, hogy ellopott egy csokit a boltban. Miért nem volt rajta csipogó? Miért nem figyelt a biztonsági őr?

Ez kb. hasonló helyzet.

2018. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!