Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálok rosszul, hogy...

Mit csinálok rosszul, hogy sokadjára kirekesztődöm?

Figyelt kérdés

Introvertált egyetemista vagyok, nyaranta szakmai helyeken szoktam dolgozni.

Tavaly ugyan ezt tapasztaltam, akkor azt hittem talán csak így alakult, de most már azt gondolom, bennem lehet a hiba.

Kedvesek velem a kollégák, de mindig hamar úgy alakul, hogy egyedül ebédelek. Nem vagyok egy nagy társasági ember, de rosszul esik. Gondoltam arra, hogy talán csak azért van ez, mert rövid időre jövök, de a másik gyakornok a többiekkel ebédel.

Tényleg nagyon egyedül érzem magam. Igyekszem kedves lenni mindenkivel, a munkámat jól végzem, tegnap meg is dícsértem valakinek a ruháját stb...mégis ez van :( Kinézetre nem vagyok igénytelen, szerintem a viselkedésemben sincs semmi "gáz" mégis mindig egyedül ülök.


2018. aug. 2. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos munkahelyeken ez így van. Nem nekik kell hozzád alkalmazkodni, hanem neked hozzájuk. Persze vannak helyek, ahol bevonják az újoncokat, nem hagyják így magukra őket. Nem figyelted meg amúgy a másik gyakornokot? Őt hívták kajálni, vagy csak odacsapódott. Az a gond ilyenkor, hogy ha kezdetben nem vagy kicsit nyitottabb, és nem mész oda, akkor később még kellemetlenebb lesz, mert elkönyvelnek idővel magadnakvalónak, aki nem igényli a társaságukat.
2018. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen emberek, én is ilyen vagyok. Soha nem sikerült még beilleszkednem sehol.
2018. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A másik gyakornok tavolabbi szobában van, egy helyes fiatal srác, arra gondoltam a sok felnőtt nő inkább kajálna vele, de az a helyzet, hogy az előző helyen sem hívtak el soha...konkrétan volt olyan, hogy álltak a sorban, én beálltam mögéjük de teljesen hátatfordítottak.

Igen, általában nem vagyok kezdeményező de baromi rosszul esik

2018. aug. 2. 12:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, az emberek a külsőt nézik sajnos ez mindig is így lesz. Ha kicsit csúnyább vagy, akkor alapból nehezebb lesz kialakítanod kapcsolatokat. Nêha pofátlannak kell lenni egy kicsit, és esetleg beleszólni a beszélgetésükbe, ha épp tudsz valami értelmeset hozzászólni.
2018. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4: nem vagyok csúnya...

Attól félek, hogy oké most nyáeon nem érdekel erre a pár hónapra, ha egyedül vagyok, de ha majd egyetem utan elmegyek rendes munkahelyre évekre, akkor ez igy nagyon pocsék lesz

2018. aug. 2. 12:55
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"Introvertált egyetemista vagyok,de mindig hamar úgy alakul, hogy egyedül ebédelek"


Elvinnének magukkal ebédelni akkor meg az lenne a bajod, hogy 2 szót nem tudnál szólni xd

Menj oda hozzájuk az ebédlőbe és ülj közéjük. Mit csinálnál ? csak pislognál, meg hallgatnál és akkor is azt várnád, hogy melyik nyit, meg tutujgat.

2018. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6.: teljesen igazad van, aki nem locsifecsi és egész nap dumálós, hanem inkább hallgatja a többieket az nem is érdemli, hogy társaságban legyen, dolgozzon a munkahelyén 20 évig anélkül, hogy valaki szólna is hozzá egész nap. Szuper hozzáállás.
2018. aug. 2. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Én mondtam neked, hogy menj közéjük, az hogy téged valaki vezetgessen ahhoz az anyukádnak kellene lennie vagy az apukádnak. Egy idegen embertől te ne várd, hogy kézen fog mint egy 3 évest aztán elvisz és megetett.
2018. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8.: teljesen új vagyok itt, nem az lenne a normális, hogy legalább első nap elhívtak volna? Inkább hagyom. Ha ilyen "kedvesek" az emberek, mint te, akkor jobb egyedül. Nem tutujgatást kértem. Az anyáskodás és a teljes ignoráció között talán te is látod az átmenetet.
2018. aug. 2. 13:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Általában egy kialakult társaság, legyen szó munkahelyről vagy akármiről, nehezen vesz be magától új embert, főleg ha látja hogy nem érdeklődsz irántuk (érdeklődsz, csak csendesebb vagy, ami nem gond, de kívülről az fog lejönni, hogy egyedül szeretsz lenni).


1-2 emberrel, akik szimpatikusabbak, haverkodj össze. Nem tudom milyen munkáról van szó, de mindenhol vannak azért lazább időszakok. Menj oda olyankor hozzájuk többet beszélgetni (pluszban mondjuk munka előtt/után), kérdezd a napjukról, munkájukról, mióta dolgoznak ott, hobbijaikról, stb.. Ne felejts el magadról sem beszélni, ne faggatásból álljon a trécselés. Ezzel az 1-2 emberrel próbálj többet kapcsolatban lenni, majd ha úgy érzed normálisak veled (aminek nem látom okát, hogy ne lennének), 1-2-3 nap után - vagy mikor jónak érzed - kérdezd meg nem-e ebédelnétek együtt.


A ruha dicsérete nem volt rossz ötlet, továbbvitted utána a beszélgetést? Hogy kicsit megismerjétek egymást. Ha úgy érzed valaki nem akar ismerkedni, nem gond, keress egy másik szimpatikus embert.


- összességében így nem kell mindenkinek jópofiznod, amúgy sem lehetsz mindenkivel jóban

- sokkal egyszerűbb megszólalnod, témákat felhoznod, beszélgetned később is (lesznek már közös pontok)

- kialakul köztetek egy kezdetleges bizalmi kapcsolat és szimpátia

2018. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!