Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mennyire nézik...

Állásinterjún mennyire nézik rossz szemmel, ha elmondod, hogy a gyakornoki állásod egy alapítványi vállalatnál volt, és nem kaptál érte fizetést?

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 05:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó írják előttem, gyakornoknak minimum a mininálbér 15%-át kell kifizetni hetente
2018. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem szűklátókörűség, és igenis ki kellene állni a fizetett gyakornoki pozíció mellett. Már csak azért is, mert a gyakornok is a t_dását, idejét adja, vannak kiadásai, eszik, iszik, lakást tart fent.


Én sem kaptam semmi pénzt régen, mikor gyakornok voltam, cserébe viszont gyakorlatilag teljes értékű m_nkaerőként be t_dtak vetni. Nem azt mondom, hogy fizessenek milliókat, de minim_m illene egy összeget, ami legalább a havi bérlet-lakhatás-kajálás szintet biztosítja.


Főleg ha annyira nagy nevű és jól menő cég, akkor valószínűleg megengedhet magának havi 80-100 ezer forintot.

2018. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam. A minimálbér 15 százaléka 6 hetet meghaladó munkavégzés esetén jár.

Alapítványnál dolgoztam egyébként, náluk is kell fizetni a gyakornoknak, vagy van vmi spec szabályozás?

2018. aug. 3. 22:26
 14/14 anonim ***** válasza:
Nincs közük a korábbi fizetésedhez. Beleírod az önéletrajzodba és elmondod, hogy a szakmai fejlődésed miben segítette az a munka. Nem is fogják megkérdezni.
2018. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!