Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan kollégával, aki folyton takarít, tisztaság-, és rendmániás?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, nagyon kedves, jól ki lehet vele alapból jönni, mindenki szereti, de ha dolgozni kell vele, a hajunk égnek áll. Mindent elrak a kezünk ügyéből, hiába fogjuk az adott dolgot két perc múlva használni. Ha éppen nincs munka egy negyed óra erejére, már áll neki törölgetni, söpörni, milliméter pontossággal elrendezni a tárgyakat, berendezéseket. Ha kérünk tőle valami munkaeszközt, előbb körbenézi, megigazítgatja, megtisztogatja. Akik türelmesebbek, azok csak másoknak mondják el hogy milyen szörnyű, van aki a szemét forgatja, és van aki rá is szól, hogy hagyja abba, mert túlzás amit csinál. Ilyenkor védi magát azzal, hogy rend a lelke mindennek. Én is ebben hiszek, de azért ami sok az sok. Ami a legidegesítőbb, hogy a közvetlen területemen is pakolássza a dolgaimat, keresnem kell őket. Folyton legyeskedik körülöttünk. Szerintem ő így éli ki magát, vagy nem tudom... Ti hogyan kezelnétek az ilyesmit?

2018. aug. 10. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Kedves Béla, az én dolgaimhoz még egyszer ne nyúlj hozzá, mert hátráltatsz a munkában. Ne kelljen már a főnökhöz fordulnom emiatt. Köszi! Kérsz egy kávét?
2018. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyen ember mániákus beteg.Meg kell próbálni legalább a te dolgaidtól elzavarni. Akár úgyis, hogy felhívod a figyelmét---nézd csak, ott távolabb valami nincs a helyén.
2018. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

Úgy kamu az egész, ahogy van.

Céges etikett alapja: más asztalához Tilos hozzányúlni annak engedélye nélkül, kivéve az adott egység felelős főnökét.


Legközelebb jobbat találj ki:D

2018. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

3#

Te nem láttál még ilyet, ezért kamu. Csodálatos hozzáállás.

Képzeld el, hogy nekem iy volt ilyen kollégám, csak pont az ellentéte. Ő minden szerszámot szétszórt, elhagyott. Autószerelő vagyok és rendszeresen előfordul, hogy többen szerelünk egy autót. Például amíg én elöl szilenteket cserélek, addig a kolléga a hátsó féket javítja. Ilyenkor ugyanabból a szerszámkészletből dolgozunk ketten. Általában ez szokott is működni, feltéve, hogy a szerszámokat visszapakolja az ember a helyére. De ez a csávó használt valamit, aztán lerakta valahova, ledobta, elrugdosta és aztán meg fél óráig kerestük a szerszámokat.



Kérdező!

Ha meglátod, hogy elkezdi pakolászni a szerszámokat, akkor szólj rá, hogy azt ne rakja el, mert használod. Remélhetőleg egy pár alkalom után megtanulja, hogy a te dolgaidat ne pakolássza el. Vagy üljetek le és kérjétek meg, hogy a munkafolyamat közben ne pakolásszon, csak akkor kezdje el, ha végeztetek az adott feladattal

2018. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el hozzám, akkora kupi van, hogy pár hétig ellenne
2018. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Sajnos már többször kértük, és beszéltünk is vele, hasztalan. Ha határozottabban szólok, megsértődik, ami úgy nem is érdekelne, hanem akkor is folytatja a rendezkedést.


3-asnak üzenném, szerencsés vagy, eddig nem találkoztál ilyennel, de attól még nem jelentheted ki, hogy nincs ilyen. Nem unalmamban írok ki kérdést, van annál jobb dolgom is :D

2018. aug. 10. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!