Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális hogy a munka...

Az normális hogy a munka miatt lemondok olyan dolgokról amiket amúgy megtennék?

Figyelt kérdés

A munka annyira leszívja az energiámat, hogy amikor nem a munkahelyen vagyok és dolgozom akkor csak pihenek, otthon vagyok. Fáradt vagyok és nincs kedvem semmihez.

Én vagyok ritka szerzet vagy mindenki így van ezzel, a munkáért fel kell áldozni mindent?


2018. aug. 13. 18:18
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Külföldön dolgozom, úgy 2,500 eurót ami átlagbér itt.

De nem ez a lényeg.


Az a baj, hogy a gépesítés és emberi munka közötti átmenet nem szabályozott. Így a cégek megtehetik, hogy a költségcsökkentés által megnövekedett profitot egyszerűen szétosszák a részvényesek között, ahelyett hogy az extra bevételt a meglevő de kevesebb munkaórát dolgozó alkalmazottak bérköltségére fordítanák. Ezt nyilván csak állami szabályozással, törvényekkel lehetne érvényesíteni, de miért van ott az állam ha nem a polgárok jólétének javításáért.

Simán megoldható lenne a munkaórák csökkentése ha szabályozva lenne az átmenet...pénz is lenne arra, hogy ugyanakkora fizetéseket biztosítsanak. Hiszen az automatizálás pont arra hivatott...kevesebb költséggel több haszonnal előállírani, szolgáltatni.

2018. aug. 15. 14:46
 22/23 anonim ***** válasza:
Persze, Te dolgozz csak 4 órában 2500 euróért ami szinte már vagyon ,míg mások minimálbérért a belüket is kihajtják a gyárakban 8-10 órában. Elhiheted hogy akinek nincs hu de nagy végzettsége, hanem mondjuk csak egy szakmája ami semmit se ér az nem talál jobb munkát ennél.
2018. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

22


Erről beszélek, túl nagyok az eltérések a jövedelmek között. Ezt kellene orvosolni, és csökkenteni mindenki munkaóráját.

2018. aug. 15. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!