Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy szólítsam meg az emailben?

Hogy szólítsam meg az emailben?

Figyelt kérdés

Egy könyvelőiroda főnökéről van szó. Tavaly gyakorlaton voltam ott, akkor mondta, hogy tegezzem, meg beszéltem vele telefonon, akkor csak helót köszöntem. Ilyen esetben emailben milyen megszólítást írjak? A "Kedves (Keresztnév)" nem túl személyes?

Tudom nagyon béna, hogy nem tudom eldönteni, de ez van.


2018. aug. 24. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Tisztelt X.Y Úr/Úrhölgy


Helo-t telefonba sose mondj ha hivatalos ügyben beszélsz, mert ergy alpári neveletlen bunkónak fogod mutatni magad.

Akit nem tanítottak meg az alap dolgokra.


Ilyen esetben, ha régen beszéltél valakivel, és még ha fel is ajánlotta, akkoriban hogy tegezd(azóta el is felejthette) Üdvözlöm (nőként) üdvözletem (ffi-ként.) Jó napot kívánok, X.Y vagyok...

2018. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott dolgoztál és tegezted, akkor a "kedves József" teljesen rendben van szerintem.
2018. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem még mindig jobban járz, ha egy kicsit távolságtartó(bb)nak látszol, mint ha túl személyeskedőnek.

Szerintem a 'tisztelt' megszólítással jobban jársz, ha hivatalos kapcsolatról van szó, de az egésznek nem kell ám túl nagy jelentőséget tulajdonítani, hiszen a leveled további hangvétele, stílusa lesz az, amire emlékezni fog.

2018. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!