Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kezelni a melegsége...

Hogy lehet kezelni a melegséget a munkahelyen?

Figyelt kérdés

33/f, megjegyzem nem olyan vagyok akiről látszik, sőt elég heterós vagyok.

A munkahelyi életet nem viszem haza és fordítva sem, a magánéletemről nem beszélek odabent. Ez egy kicsit frusztrál mert a mostani helyen is mindenki családról nyaralásról stb. beszél engem meg olyan titokatosság leng körbe.


Persze az elején ràkérdeztek hogy "család, feleség, gyerek"?

A válaszom egy rövid: Nincs.

Hazudni nem fogok de ennél jobban nem tudok magamról beszélni.

Persze erre kínos csend áll be a beszélgetésben . Mondjuk ami érdekes higy ez csak nekik az nekem nem :D én a kínos csend jelenségét megfigyelni szeretem, pl. ki töri meg a csendet végül és mivel stb


Nem tudom kezelni a helyzetet, kerülöm a személyes témákat, a kérdéseket.. Viszont nem akarom elmondani sem mert egyrészt a munkahelyen dolgozni kell illetve azt sem szeretném ha erről beszélnének.


Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Melegként ellene vagyok a munkahelyi coming outnak. Ha ezt a relytélyességet fenntartanám, a kínos kérdéseket poénokkal, félig àthallásos válaszokkal elütöm az ok szerintetek?

Olyan nehéz egy munkahelyen az ilyesmi, ti heterók nem is tudjátok milyen az amikor nem mondhatod el hogy hol voltatok a pároddal nyaralni. :(

Amúgy egy pesti multinál dolgozom de nem olyan részlegen ahol sok a meleg, hanem családos emberek vannak.


:)


2018. aug. 25. 09:10
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
10: Akkor te nagyon szerencsés lehetsz. (Vagy ha nő vagy, akkor nyilván könnyebben elfogadnak.) Én a magyar munkahelyeken a melegek iránt szinte mindig 100%-os megvetést láttam. Emlékszem egy kollégámra, aki büszkélkedve mesélte, hogy az előző munkahelyén egy meleg kollégáját addig szekálták, szívatták, míg fel nem mondott. Meg a többiek szövege, hogy gázkamrába velük, és ehhez hasonlók.
2018. aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
43%
Mellesleg még mindig várnám a magyarázatot, hogy miért lett lepontozva a 4-esem. Az a baj, hogya kérdezőnek külföldöt tanácsolom? Vagy esetleg valaki magára ismert az általam felhozott kollégatípusból?
2018. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Hogy egy munkahely mennyire tolerálja az ilyet, az gondolom, attól is függ, hogy milyen munkahely: egész más lheet, ha valaki egy melegbárban dolgozik milliós nagyvárosban, meg ha mondjuk óvópedagógus falun.
2018. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
igen azért mondjuk Nyírparasznyán vagy Sajószentirmándon nyilván más a helyzet mint Budapesten. Itt el lehet vegyülni.
2018. aug. 27. 09:59
 15/38 anonim ***** válasza:

A_Kérdezők Viadala felhasználónéven hangosan felnevettem. Szellemes, tetszik. :)


Szerintem a 4-esnek (09:47) jó a válasza, én sem értem a lepontozást. Jól mondja, hogy valóban nem mindig unják meg a munkatársak a kérdezősködést. Nálam is ez volt a helyzet, hiába adtam kitérő vagy semleges válaszokat. (Adtam egy zöldet, ne legyél nullás.) :)


Tényleg nem könnyű a melegség kezelése a munkahelyen. Egy csomó szorongást, frusztrációt szül a helyzet. Ha titkolózol, akkor miért vagy olyan titokzatos, csak nincs valami takargatnivalód?! Ha hazudozol, egyre jobban belebonyolódsz és belekényszerülsz egy hazugságspirálba. Ha elmondod, akkor lesznek olyanok, akik szerint minek tolod mások képébe?! Megint másoknak ez kitűnő témát szolgáltat majd egy kis rosszmájú pletykálkodásra, rosszabb esetben gúnyolódásra. Nincs igazán jó megoldás.


Én teljesen megértem a kérdező helyzetét.

Dolgoztam már olyan munkahelyen, ahol nem akartam összevissza hazudozni, ezért elhallgattam, féligazságokat mondtam csak. Baromi nehéz hosszútávon minden kérdést kikerülni, mert a kérdések azok jönnek folyamatosan. Nem igaz az, hogy a magánélet nem érdekli a munkatársakat. Dehogynem! Főleg, ha jó a kollégákkal a viszony, nem csak úgy közömbösek egymással és elvannak egymás mellett.


Az én (ex-)munkatársaim kitaláltak körém egy történetet, hogy nekem csajom van, stb. Teljesen felépítettek körém egy kitalált történetet. Pedig sosem állítottam ezt. Aztán egyre inkább arra fókuszáltak, hogy mi hogyan élünk a csajommal, mert olyan keveset mesélek magunkról. A végén már eljutottunk odáig, hogy mindenki ismerte mindenkinek a párját, mert a lányok párjai, férjei bejöttek néha a munkahelyre, de az én páromat nem ismerte senki és már találkozni akartak vele, meg akarták ismerni őt! (Hab a tortán, hogy fiatal, de homofób csajokkal dolgoztam együtt, akikkel egyébként emberileg nagyon jóban voltam, leszámítva a melegekről alkotott véleményüket.)

Na most akkor innentől kezdve két lehetőségem volt, vagy viszek egy kamu barátnőt bemutatni a céges bulira, vagy coming-outolok, homofób környezetben.

Tessék, lehet választani...

(Más ok miatt, de eljöttem onnan. Jobb ajánlatot kaptam máshol. A mostani helyemen pedig tudják mi a szitu, már akkor tudták ismerősökön keresztül, amikor idekerültem. Melegbarátok, többen is mesélték már, hogy az én testvérem is meleg, az én öcsém is, az én fiam is...)


Szóval, hogy mi a jó megoldás? Valószínűleg sok mindentől függ. Munkahelytől, környezettől, kollégáktól, a munka jellegétől, Tőled, a személyiségedtől és még egy csomó dologtól. Mindenkinél más válik be. Nincs rá tuti recept.


Egy dolog azonban biztos. Az elhallgatás és a mellébeszélés csak rövidtávon lehet jó megoldás. Oké, hogy senkinek semmi köze hozzá, magánügy, de az emberek addig kérdeznek, míg kielégítő választ nem kapnak a kérdéseikre. Nem hagyják abba, nem unják meg. A hazudozás pedig hosszútávon teljesen felőrli az embert.

2018. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

#10, igen, nő vagyok, vidéki multinál dolgoztam, de az előző 2 minkahelyen se volt probléma...de van olyan férfi kolléga is akinek a pasijával vannak képei a facebookon és egy rossz megjegyzést nem kapott, annak ellenére, hogy bigott hülyék is dolgoznak ott, mondjuk, lehet, hogy csak nekem egyértelmű a szitu, ő se reklámozza...az egyik HR vezető is tuti meleg, emellett amcsi cég, működő etikai vonallal, szerintem repülne az illető, aki megjegyzést merne tenni


Én azért kaptam az egyik kollégától, mert nőként mérnök és vezető voltam, maradjunk annyiban, hogy olyan kollégától is megkapta a “fogd be a pofád, te hülye idióta” diplomatikusabb verzióját, akiből ki se néztem volna


Azért Mo is belépett már a XXI. százafba és a tapasztalatom szerint, ha természetesnek veszi valaki, és nem görcsöl rá, egy normális munkahelyi környezetben nem gond, ha nem 100% hetero valaki, akkor se, ha nem barátkozol, csak dolgozni jársz oda


Emellett minden 10. ember nem hetero...

2018. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
49%

17: Hol írtam olyat, hogy mindenkit melegnek néznek, aki nem beszél a nőügyeiről? Azt írtam, hogy sajnos nem mindig hagyják abba a faggatózást, majd leírtam az én esetemet. (És ezt többektől hallottam, illetve olvastam már.) A 11-es válaszomban is ott van a "szinte" szó. Szövegértési gondjaid vannak? Vagy nem anyanyelved a magyar?

Hollandiát és a szakács kollégát pedig példaként írtam. De te egyértelműen kötözködni, és beszólogatni akarsz, ez lejön a stílusodból.

2018. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
17: A másik lehetőség, hogy te, ha akarnál sem tudnál külföldre kölltözni, és irigy vagy azokra, akik megtehetik. És ezt avval kompenzálod, hogy lepontozod az ott élők válaszait. Hányszor találkoztam már evvel...
2018. aug. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Én nem értem ezt a kínlódást amit a 15-ös is leírt. Minek kell kitalált barátnőt ? Nem kell,egyszerűen csak azt kell mondani nem vagy kapcsolatban és kész.Szingli vagy agglegény ,vagy egyszerűen nagyon jól elvagy egyedül,hátad közepére nem kívánsz egy párt ,esetleg vannak alkalmi kapcsoltaid, de egy se komoly. Vannak pár millióan így a világban ,anélkül ,hogy melegek lennének.

De ha ki is talál egy kamu barátnőt valaki ,akkor a megfelelő időpontban szomorúan benyögi,hogy sajnos szakítottak és nem tud jönni a buliba.Probléma megoldva.

2018. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Privát üzenet Bölcs Ló nevű felhasználótól:


"Istenen, de számalmas vagy... Dolgozd már fel, hogy lepontozták a hülye válaszod, és ölelgesd a meleg szakácsodat."


Azt hiszem, no comment.

2018. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!