Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha életem első munkahelyénél...

Ha életem első munkahelyénél a PRÓBAIDŐ ELSŐ NAPJÁN felmondok ez mennyire hátráltatja a későbbi álláskeresésem?

Figyelt kérdés

Félrevezettek az interjún és egészen más feladatkört akarnak "rám sózni" , nem erről beszéltünk. Ezt nem tudom ellátni, és nem erre van képesítésem.


Sajnos nem vagyok jártas ebben, de a próbaidőm első napjának az estéjén e-mailben a szkennelt aláírt nyomtatvánnyal mondtam fel. Tudom nem a legszebb, de a kísérő e-mailben szükségét éreztem a kifejtésnek, és személyesen nem ment volna ilyen összeszedetten és semmiképp nem akartam, hogy győzködjenek.


Ez a szerencsétlen esetet mennyire kell a leendő munkaadóm tudtára hozni? Az önéletrajzomba semmiképp nem jelölöm, de kicsit félek a negatív megítéléstől.


2018. aug. 28. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Sokat fogsz még csalódni. Felmondhatsz, de a meló általában nem egészen úgy zajlik, ahogyan megbeszélik a felek. Persze megpróbálhatod megdumalni a főnökkel.
2018. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem taníthatok ott abban az osztályban, ahol mint most az első napon kiderült, hogy kellene. Nem oktathatok olyat, amit nem tanultam, hogy módszertanilag hogyan kell. És ez a minősítésem folyamán is kibukna majd a későbbiekben. Ezt nem kockáztathatom. Számomra is nagyon kellemetlen. De ha őszintén beszélnek velem, akkor el se vállalom ezt a pozíciót, mert eredetileg nem is erre jelentkeztem. Hiába van pedagógus hiány, ezt akkor sem így kellett volna.
2018. aug. 28. 15:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Autodidakta módon erőfeszítések árán tudnám magam képezni, de ez közel sem lenne olyan minőség. Felelőtlenség lenne, hiszen mások jövőjével játszom.
2018. aug. 28. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyeske, itt nem arról van szó, mit beszéltek meg, hanem miről írtak szerződést. Munkakör, szükséges képesítések. Pont.


Kérdező, ha szóba kerül a dolog, mondd meg nyíltan, hogy simlis volt a munkáltatód, mert teljesen más munkát akart végeztetni veled, mint amiben megállapodtatok. Ennek nem lesz negatív hatása.

2018. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ennek a közlését sehogy nem lehet elkerülni? Mintha csak most jöttem volna az iskolapadból?
2018. aug. 28. 16:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen hátránnyal nem jár. Nem írod bele az önéletrajzodba és akkor olyan, mintha meg sem történt volna.
2018. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elegánsan kifelejted az önéletrajzodból. Ha az igazolásaidból rákrédeznek, elmeséled, amit itt leírtál, és azért nem tartod fontosnak feltüntetni, mert egy napot sem dolgoztál ott végig, fent említettek miatt.
2018. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Már hogyne lehetne, szimplán csak nem írod bele az önéletrajzodba, és nem említed a következő interjúdon - meg természetesen nem írod ki facebookra/twitterre/akármire. Ennyi bőven elég, hidd el, egy munkaadó sem fog detektívet küldeni rád... 17-23 éves koromig annyi munkahelyen megfordultam már, hogy oldalakat tölthetnék meg a volt munkahelyeimmel - de nem vagyok síkhülye, h ezt megtegyem. xD

Megjegyzem a kísérő e-mailes kifejtésed is felesleges volt, próaidő alatt bármikor (értsd: a nap kellős közepén is) felmondhatsz, és a munkáltató is felmondhat neked - indoklás nélkül. Persze tudom fiatal vagy, lelkiismeretes, stb... még pár átbhaszó/simlis/kizsigerelő munkahely, és változni fog a hozzáállásod (ezzel nem azt mondom, hogy ne legyél korrekt vagy h xarj bele, de muszáj leaz kicsit “megkeményedni”, minimum a kötelességeid mellett a jogaiddal is tisztában lenni, és kiállni magadért). Hajrá, és sok sikert a kövi munkahelyen! ;)

2018. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!