Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le ennyire a...

Miért nézik le ennyire a pályakezdőket?

Figyelt kérdés
Most nem tudom, hogy csak az én szakmámban van ez így, vagy általános jelenség. De azt tapasztaltam, hogy hiába tanultam ki azt a szakmát, amivel foglalkozni szeretnék, még gyakorlati helyet sem találtam, mert nincs idejük betanítani. Aztán sikerült elhelyezkednem, de nyilván kevés volt a tudásom, ezeket munka közben sajátítottam el. Egyedül. Nagyon minimális segítséget kaptam, cserébe irreális elvárásokat. Hogy vegyem fel a versenyt a több tíz éves rutinnal rendelkező kollégákkal. Akiknek nyílván nem volt idejük tanítgatni, persze ez nem az ő hibájuk, tényleg. Viszont akkor miért vannak ekkora elvárások felém? A rutin a gyakorlattal alakul ki munka közben. Nem úgy születtem, hogy mester vagyok a szakmámban. Alig kaptam valami megbecsülést, viszont tényleg lelkes voltam, mert magát a szakmát imádom. De a semmibe nézés, nem segítés, csak az elvárások és a türelmetlenség, esetleg a velem szemben megengedett hangnem... kezdi elvenni a kedvemet az egésztől. És szerettem ezzel foglalkozni, nem szívesen adnám fel, mert ebben láttam magam 40 évesen is, viszont nálam is van egy határ. Már nem minősülők pályakezdőnek, van némi rutinom, de így is oda lyukadunk ki, hogy mindent akarnak és azonnal. Olyan a szakmám, ami főként gyakorlaton alapszik.
2018. szept. 1. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Mert nem tudnak semmit, te magad is mondtad.
2018. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a kérdésed általánosítás, ez emberi tényező, hogy kit miért néznek le. Van, aki ilyen, van, aki nem. Lehet, hogy csak rosszkor vagy rossz helyen és pont olyan munkahelyet fogtál ki, ahol ilyen türelmetlenek a munkatársaid. Elképzelhető, hogy más munkahelyen másképpen állnának hozzád a kollegáid, türelmesebbek és segítőkészebbek, jófejek lennének.
2018. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ők is kezdték valahol. Iszonyú nehéz egyedül összeszedni magad, ha közben egy jó szót nem kapsz. Mintha semerre nem haladnál. Közben igen, csak lassan. Az új munkahelyen kapok visszajelzést, mikor felvétel van. Innen tudom, hogy fejlődtem egyáltalán.
2018. szept. 1. 09:18
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak furcsa, hogy az első 3 ilyen volt. És komolyan tartok, hogy most sem lesz másképp. Akkor viszont tényleg nem éri meg hosszútávon.
2018. szept. 1. 09:20
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sokan vannak úgy, hogy csak magukkal szemben toleránsak. Ha valami nem úgy lesz, ahogy szeretnék, akkor megy az ordibálás, ami csak mérgezi a munkahelyi légkört. Lehet, valaki stresszes, csak ne a másikon vezesse le.

Az embernek magából kell merítenie mankót, mert ha nem kap pozitív visszajelzést, akkor csak szenvedni fog...

2018. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Hidd el, attól hogy Te nem ugy érezted rengeteg türelmet kapnak a pályakezdők!!! Munkahely, és nem ovoda... kell az elvárás, mert beleszoknak a semmit tevésbe...
2018. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van, ahol nem úgy van, ahogy leírtam. Persze, hogy munkahely, nem az elvárásokkal van a gond. Hanem, hogy irreálisak sokszor.
2018. szept. 1. 10:37
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
A kezedet ne fogjak? Szedd ossze magad es tanuld meg magadtol a dolgokat.
2018. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De, az is nagyon jól esne. :D Meg meg is ehetnék helyettem az ebédemet. :D


Tanuljam meg magamtól, és legyen X éves munkatapasztalatom is egyből. Oké.

2018. szept. 1. 11:34
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kifogasokat kell keresni. En is magamtol tanultam meg mindent, ahogy sokan masok is.
2018. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!