Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le ennyire a...

Miért nézik le ennyire a pályakezdőket?

Figyelt kérdés
Most nem tudom, hogy csak az én szakmámban van ez így, vagy általános jelenség. De azt tapasztaltam, hogy hiába tanultam ki azt a szakmát, amivel foglalkozni szeretnék, még gyakorlati helyet sem találtam, mert nincs idejük betanítani. Aztán sikerült elhelyezkednem, de nyilván kevés volt a tudásom, ezeket munka közben sajátítottam el. Egyedül. Nagyon minimális segítséget kaptam, cserébe irreális elvárásokat. Hogy vegyem fel a versenyt a több tíz éves rutinnal rendelkező kollégákkal. Akiknek nyílván nem volt idejük tanítgatni, persze ez nem az ő hibájuk, tényleg. Viszont akkor miért vannak ekkora elvárások felém? A rutin a gyakorlattal alakul ki munka közben. Nem úgy születtem, hogy mester vagyok a szakmámban. Alig kaptam valami megbecsülést, viszont tényleg lelkes voltam, mert magát a szakmát imádom. De a semmibe nézés, nem segítés, csak az elvárások és a türelmetlenség, esetleg a velem szemben megengedett hangnem... kezdi elvenni a kedvemet az egésztől. És szerettem ezzel foglalkozni, nem szívesen adnám fel, mert ebben láttam magam 40 évesen is, viszont nálam is van egy határ. Már nem minősülők pályakezdőnek, van némi rutinom, de így is oda lyukadunk ki, hogy mindent akarnak és azonnal. Olyan a szakmám, ami főként gyakorlaton alapszik.
2018. szept. 1. 09:02
1 2
 11/12 anonim válasza:
47%
Kérdező! Nem azért ilyenek veled, mert kezdő vagy! Hanem mert ilyen a stílusuk! Ezeknek az a szórakozásuk, hogy egymást b*@*szogatják! Minden munkahelyen ilyenek, és ezek családot vállalnak és szavazni járnak! És még ők szidják a kormányt meg a politikusokat, amikor semmivel sem különbek náluk!
2018. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Több munkahelyemen is irtó rossz volt az együttműködés, az alapvető információ és kommunikáció hiány okozza a legtöbb problémát ami van hogy veszteséget is okoz. Gondoljunk csak vissza a gyerekkorunkra, a csapatjátékokra, azok sem működtek volna úgy ha mindenki egyedül játszik... szerintem itt van a probléma gyökere. A legnagyobb magyar sajátosság, hogy képtelenek vagyunk csapatban dolgozni. A következő az irigység. Nehogy neked jobb legyen, mint másnak (volt). A pályakezdőket pedig általában butának tartják, ezen túl kell lendülni, ha nem segítenek, akkor sajnos egyedül kell megoldani a problémákat.
2018. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!