Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyemen egy férfi...

Munkahelyemen egy férfi kollégámnak van az asztala mellettem. Így hogy vegyem ki a tampont és a betétet a táskámból? 20L

Figyelt kérdés
2018. szept. 9. 18:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Amúgy az a szomorú, hogy tényleg vannak olyanok, akikben annyi intelligencia sincsen, hogy egy ilyen alapvető dolgot megértsenek, hogy a nők menstruálnak... Olyan megjegyzéseket hallok néha felnőtt férfiaktól, hogy az valami hihetetlen, egyesen kb. azt sem tudják, hogy mi az. A nőknél pedig gyakran tényleg a másik oldalára fordul a dolog és azt ecsetelik, hogy kinek mennyi, milyen stb., amire én speciel egyáltalán nem vagyok kíváncsi.


Én sem szeretem mások előtt vinni a betétet/tampont. Egyrészt amiatt, mert néhányan tényleg ne tudják helyén kezelni a dolgot, mint ahogyan feljebb is írtam. Másrészt pedig azon túl, hogy ez a világ egyik legtermészetesebb dolga, ez mégis egy intim dolog. Ahogyan nem az iroda közepén teregetem ki a frissen mosott bugyikat, nem az asztalon állva öltözök át és nem mesélem el mindenkinek, hogy mikor és mennyit pisiltem, úgy a betétet/tampont sem szeretném mutogatni. Én reggel a zsebembe szoktam tenni egyet és olyan felsőt veszek fel, ami takarja. A táskában pedig tartok többet is és, ha kell akkor a táskával együtt megyek a mosdóba.

2018. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban én is azt tapasztalom, hogy a nők nagy része ilyenkor elkezdi, hogy mikor szokott megjönni, mennyire fáj a hasa/háta, miket szokott bevenni, stb. Engem ez egyáltalán nem érdekel. A férfiak között meg akad ostoba, aki csak les ilyenkor bele a pofádba, hogy "Naaa, ne. Mit akarsz te azokkal csinálni?" arccal. Mintha nem természetes lenne...

Szóval, inkább tartsd eleve a zsebedben ezeket, vagy vegyél egy kisebb fajta táskát, ami keresztbe tudsz magadon tenni, esetleg övtáskát, és tartsd abban.

2018. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen előveszem és zsebrevágom, mintha csak egy csomag rágó lenne.

Mondjuk én vígan bemegyek a vécékalitkába telefonnal/könyvvel a kezemben, és abból is nyilván kitalálják, hogy most nem az orromat fogom púderezni benn.

2018. szept. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Engem sosem frusztrált, ha valaki meglátja, h előveszek egy betétet. Én nem tartom rossz, szégyellni való dolognak a mensit, simán előveszem a betétet mindenféle alibi táskábankotorászás nélkül, szerintem az sokkal feltűnőbb. Legalábbis én sokszor kiszúrom, ha valamelyik kolléganőm megpróbálja titokban kivsempészni a tampont.. Nincs ezen mit szégyellni, ahogy már előttem is írták, ez a női lét velejárója, nem kéne úgy kezelni mint ha valami szégyenteljes dolog lenne. Sajnos ez egy rossz beidegződés ami nagyanyáink korából maradt ránk, de nem ártana már túllépni ezen. Mert ez nem egy rossz dolog, szerintem inkább pont h jó, legalábbis nekem mindig megnyugvás mikor megjön, mert tudom, h minden rendben van velem, illetve ha van partnerem, akkor a terhesség miatt sem kell agódni. Jó, lehet h okozhat némi kis kellemetlenséget a dolog, de simán ki lehet küszöbölni szinte bármit ilyenkor is. Amúgy meg, tök mindegy, h ki hogy áll hozzá, akkor is ugyanúgy vérzünk, ha negatívan éljük meg és akkor is, ha pozitívan, viszont ha pozitív a hozzáállás, akkor sokkal könnyebben telik az a pár nap is. Legalábbis én azt vettem észre. Meg azt is, h simán észre lehet venni bizonyos nőkön, ha megvan nekik. Picit megváltozik az illatunk olyankor, és akinek elég érzékeny szaglása van, az simán megérezheti.

Én szívesen is beszélek róla, ha úgy alakul, mert sosem lehet tudni, h mikor hallok én, vagy mondok mondok másnak olyan dolgot, ami hasznos lehet, vagy esetleg mekönnyítheti a dolgot. Vagy éppen lehet csak annyival segít, ha kibeszéljük a mensit, h tudatosul a másikban, h nincs egyedül a problémájával. Amúgy én már pasival is beszélgettem erről, ami kifejezetten hasznos volt abban az értelemben, h az a srác már legalább képben van, és lett egy kis rálátása, h mi is ez. Ugyanis szerintem sok pasi azért áll hülyén a dologhoz, mert gőzük sincs az egészről, és a beszólogatásokkal próbálják oldani, leplezni a tudatlanságukat. Viszont, ha nem tabuként kezelnénk a témát, hanem beszélnénk róla, ha szóba kerül, akkor a pasik is jobban átlátnák, átéreznék, h mi is ez az egész. A mi dolgunk is könnyebb lenne utána, h szorongás nélkül intézhetnénk az ügyes bajos dolgainkat. A pasik sem szólogatnának be.

Szóval én azon vagyok, h minél kevésbé legyen a menstruáció tabu téma, és ha valakiben bármi felmerül, akkor simán meg lehessen beszélni, mert az senkinek sem jó, ha elfojtja magában a dolgokat. Női szempontból magát a jelenséget, pasi szempontból pedig a felmerült kérdéseket. És minél többen állunk így a dologhoz, annál előbb feledésbe merül az a rossz beidegződés, h a mensi valami rossz, mocskos dolog lenne amiről jobb nem is tudomást venni.

Amúgy meg kérdező, én a helyedben azt tenném, h teljes nyugalommal kiveszem a betétet/tampont, és ha a melleted lévő pasi, vagy bárki más szóvá teszi, akkor annak függvényében, h mit mondott elmondanék neki ezt-azt. Amúgy meg jó eséllyel senki nem szólna semmit. Nekem 2-3x szóltak oda amikor elővettem egy betétet, pedig sosem próbáltam rejtegetni h mit veszek ki a táskámból. Egyszer egy betétes viccet mondtak (jót röhögtem rajta), a másiknál valami vámpíros, mártogatós hülyeséggel jött a gyerek, de mikor felajánlottam neki, h megkaphatja a használtat, ha már így szomjazik a vérre, egyből odébb is állt. A harmadik meg nem is beszólás volt, hanem kis fiatal srác (diákmelós volt nálunk) elkezdett vihogni, mikor meglátta a betétet nálam, én meg fogtam és oda dobtam az asztalára, h nézegesse csak meg nyugodtan, és mondja már meg, h mi vicces dolog van benne, mert szerintem semmi, de kíváncsi lennék rá, ha netán mégis lenne valami. Az eredmény: elszégyellte magát a srác és még bocsánatot is kért az idióta viselkedése miatt. Szóval a 10 év alatt, mióta megtanultam elfogadni, és természetesnek venni a menstruációt 3x volt olyan szitu, h rajtam élcelődtek. Az nem sok, pedig legalább 10x annyi kolléga, ismerős, sőt néha még ismeretlen is láthatta, h cserélni fogom. Ráadásul az ilyen beszólásokat is könnyen lehet kezelni, ha meg vagyunk békülve a testünkkel, lelkünkkel. Mert vagy az van, h beleállunk, és nem hagyjuk magunkat, vagy pedig szégyenkezve elkullogunk, de attól még ugyanúgy ki kell cserélni a dolgot. Viszont akkor már jobb emelt fővel elintézni, mint megalázva.

Bocsi a regényért de mindig rossz érzéssel olvasom, ha egy nő rossz érzéssel, szorongva éli meg a menzeszt és a vele kapcsolatos apróságokat. Viszont, ha már egyvalaki elgondolkozik ezen, akkor nem volt hiábavaló a válaszom!

31/n

2018. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Érdekes egyébként, sokszor azon gondolkodunk, hogy "Ú vajon mit gondolnak ezt látva a férfiak?!". Közben én már rájöttem, hogy annyira különbözünk (és ezt most nem bántásként mondom), hogy egyáltalán nem azt gondolják, amit a nők. A legtöbb észre sem veszi, hogy kotorászol a táskádban, és utána rögtön a mosdó irányába mész, mert egyszerűen nem rakja össze a két cselekvést. Egy tampon egyébként teljesen eltűnik a kezedben ha összeszorítod, így még ha látja is, hogy valami fehérlik, nem fogja tudni, hogy egy zsebkendő, egy ajakir vagy éppenséggel egy tampon. De egyébként ha már a zsebkendőt emlegetem, simán be lehet abba is csavarni még otthon, csak vigyázz, ki ne essen útközben.
2019. máj. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!