Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok, a nők v. a...

Mit gondoltok, a nők v. a férfiak a jobbak a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Ez szerintem definiálhatatlan, hogy "jobbak". Milyen szempontból??


Nyilván férfiként könnyebb elhelyezkedni, mivel nem áll fent a gyerek-tényező, mint probléma. Nőként ha még nincs, azért nem vesznek fel, mert tuti egy-két éven belül elmész szülni, és kiesel a munkából. Ha már van gyerek, akkor pedig jön az "úgyis állandóan beteg és táppénzen leszel" kifogás, ami miatt szintén nem vesznek fel.

2018. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ez ágazattól függ, de kijelenthető, hogy mint az élet minden más területén, a munkapiacon is kiegészítjük egymást így egyik nem sem lehet "jobb". Én férfiként nehezen képzelném el magam alsós tanítóként, kórházi ápolóként vagy gondozóként, pedig ezek mind fontos foglalkozások egy működőképes társadalomban, ellenben nagyon kevés nő dolgozik építőiparban vagy bányászatban, amik szintén pótolhatatlan ágak.
2018. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

férfiak

nem csak a gyerek dolgok miatt hanem fizikai és egyéb hozzáállási tényezők miatt

félreértés ne essék nem mindenkire vonatkozik persze, de többsége igen

2018. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
2: Csak érdekességként mondom el, hogy például gyógypedagógiai intézményekbe, ápolói munkakörökre, ahol emelgetni kell a mozgássérült gyerekeket / embereket, vagy mondjuk pszichiátriai osztályokra kifejezetten a férfiakat keresik a fizikai erejük miatt. Viszont építőipari munkákra nem hinném, hogy van olyan, ahova kifejezetten nőket keresnek :D
2018. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit az egyes írt az csak a nehéz fizikai résznél igaz. Építőiparban nem fognak nőket alkalmazni. De hogy a sokkal többet fizető és könnyebb recepciós és irodai állásokra csak nők kellenek szinte az biztos.

Nekem jelenleg jó állásom van. De ezt a munkaerőpiaci áldozatmentalitást a nők részéről nem tudom megállni szó nélkül hisz mikor még munkanélküli voltam alacsonyabb végzettséggel mint most akkor azért küldtek el a kényelmes és jól fizető melókról mert ők nőket keresnek. Aztán ha meg azt mondom hogy én is szivesen ülnék egy recepción másfélszer annyiért akkor inkább azt választanám mint a betontömbök cipelését télen-nyáron.


Szóval biztos vagyok benne hogy van olyan hely ahol hátrányban vannak a csajok. De azért ez nem olyan fekete-fehér mint be szeretnék állítani.

2018. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Terültetnként eltérő: más valaki áplóként, mint hegesztőként.
2018. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Raktarban dolgozom, es azt veszem eszre, hogy a ferfi kollegak sokkal tobbet picsognak, hogy nehez dolgokat kell megemelni, meg sokaig tart a munka (8 ora, neha TIZ-HUSZ perc csuszassal), miert nincs tobb szunet, stb, be nem all a szajuk egesz nap, csak a hiszti, noi kollegakat pl ki sem szoktak rugni, pedig kb ugyanannyi no dolgozik nalunk. (Ok inkabb felmondanak, de nem adnak okot kirugasra.) A nok mondjuk 1-2 reszlegen egymassal balheznak, de a munkat altalaban elvegzik. Mindenesetre altalanossagban nem lehet kijelenteni ilyesmit, hogy ki a jobb munkaero, de nalunk kb ez a helyzet.
2018. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!