Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki jártas a fekete munkabé...

Valaki jártas a fekete munkabérben? Fekete tulorában? Ezzel mindenhol szórakoznak?

Figyelt kérdés

Amikor felvettek dolgozni, (részmunkaidő minimálbérért), azt mondták, 3 hónap mulva emelnek, ami nem történt meg, arra fogták amiért januárban országos béremelések voltak, igy végülis emelkedett (amit nem vettem észre annyira elhanyagolhato mértékben)

Később napi 4-ből 6 orás lettem és már irodavezető szintén minimálbéren.

Egy év mulva bértárgyaláson azt mondták, csak ugy emelnek (110 nettot kértem)de ugy emelnek 90-re ha 6 orás maradok de visszajelentenek 4 orás minimálra es a többit feketén kapom.


Ez most ugy néz ki, hogy 10-éig utalnak kb 40 ezret, és kb 20-áig mindig elhuzzák mire kifizetik az 50-et, minden honapban kérnem kell, mert elfelejtik, legutobb arra fogták hogy mert pénzt várnak és ne is várjam 10-éig.


Ezért a megélhetésem kb ugy néz ki, hogy a 40-ből kifizetem a rezsit (mindig marad tartozás mert nem elég)aztán kajára sincs mire megkapom az 50-et, ami nem tart ki 10-éig.


Erre mit látok? Ez is kérdés: én irodavezető vagyok és van egy futárunk, adatrögzítőnk, aki napi 4-ben van bejelentve és legálisan 76 ezret kap (a tulora feketén)

Egy futár szerintetek napi 4 ora munkáért miert kap 76 ezret hivatalosan?


Mivel gyerekem van, aki után nem kapok gyt-t, ezért nem tudok ugrálni munkahelyekre csak ugy tartalékom sincs ha baj van


2018. okt. 12. 07:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Értitek?

Nincs profit a 8 orázással.

2018. okt. 12. 09:57
 12/19 anonim ***** válasza:

Akkor mi a gond? Maradj és örülj. Pont.

A kérdésedre válaszolva nincs ez mindenhol így, nálunk minden bér hófehér.

2018. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
És ahol hofehér, ott nem a bruttód kapod.
2018. okt. 12. 17:47
 14/19 anonim ***** válasza:

Nyugodjál már meg te adócsaló répa!

Megvàlaszolták a kérdésed, mi kène még?

2018. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem az a csaló aki nem fizeti hanem aki kiterjeszti es lecsalja a munkabérből
2018. okt. 12. 19:10
 16/19 anonim ***** válasza:
Legtöbb ilyen helyen ennyire nem szórakoznak - hó végén (esetleg hetente) megkapod kézbe kp-ban a fizetésed, oszt annyi, sehol sem szerepelsz hivatalosan.
2018. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Dolgoztam 11 orat ugy, hogy negyre voltam bejelentve. A het utolso munkanapjan fixen mindig megkaptam a heti fizetesem, forintra pontosan. Ez egy eleg gaz cegnek vagy akarminek hangzik, ahol te dolgozol.
2018. okt. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

13.

Ezzel nem mondtál újat, hisz erről szól a rendszer. :D A bérek után adózunk, nahát... Ez lenne a természetes.

Viszont még fehéren is sokkal többet kapnak a munkatársaink normálisan bejelentett, kiszámítható viszonyban, mint te 4-6, vagy kitudja hány órában ennél a cégnél. :)

Én azt gondolom ez egy oda-vissza játék. Téged szívatnak a bérrel, viszont legalább van időd a gyerekeddel lenni, ha baja van. Nekem ezért szabadságra, vagy táppénzre kell mennem apukával váltva, de legalább normális fizetésem van hófehéren.

2018. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az összes létező céget.Én multinál dolgozom,itt nagyon korrektek. Előre mindig bejelentik a túlórát, és mindig ki is fizetik - és olyan opció is van, hogy visszautasíthatod a túlórát. Van 6órás munkalehetőség is és törzsidős rendszer van, így akinek gyerekért kell mennie, az el tud menni időben. Nem kapunk feketén semmit. Mondjuk itt azért szinte kivétel nélkül nagyon magas nyelvtudással rendelkező embereket keresnek.
2018. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!