Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Luxus-e a rossz légkör miatt...

Luxus-e a rossz légkör miatt felmondani? Mi a garancia hogy másutt jobb és eleve, szempont-e a légkör? Elvégre munkahely nem baráti kör ez

Figyelt kérdés

Ismerősöm azt mondja otthagyja a helyét mert a légkör „ egy borzalom“. Voltaképp a hely maga igényes modern irodaház az állás maga jó, a fizetés jó. Na de a légkör a csomó seggnyaló törleszkedő pincsi kollegával az atyaúristen menedzserekkel és nagyfőnökökkel-borzalom (mondja ő).


Kérdésem annyi: nem luxus-e egy munkahelyet ahol alapvetően minden oké csak a légkör szar otthagyni ?

Ő azt mondja nem luxus sőt elemi, mert napi 8-10 órát rohad benn és nem kíván idegroncsot csinálni magából egy szar kollektíva miatt mert az már a privát életére is kihat annyit meg semmiféle munka és bérezés nem ér.


Én meg elgondolkoztam hogy ha én a munkahelyeimet csak a szar légör miatt hagytam volna ott hát életemben nem lett volna helyem 1 hónapnál tovább. Mert mind egy szar volt.

Úgyhogy ez már rég nem is szempont nálam a munkahely az egy szar ez alap, másképp nem is lehet nem is várok mást.

És még azt se mondhatom hogy jó a bér és jó a munka. mert szar a bér és szar a munka. És mégse hagyott ott. Miért nem? mert tudom ahova mehetnék ott is ilyen szar lenne vagy még szarabb. Akkor meg minek.


2018. okt. 28. 10:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
A múltkor még tanár voltál egy iskolában, ahol egy kemény alkesz igazgató van.
2018. okt. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nyomorult ez az ember, meg us erdemli, hogy csicska legyen br.180.000-ért ..
2018. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22: Szerintem nem dolgozik ő sehol.
2018. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

"hogy csicska legyen br.180.000-ért ..

"


És aki még enynit se kap? Aki kapja a br 140-es minbért meg a nettó 57-es közmunkásbért?

2018. okt. 28. 19:46
 25/31 anonim ***** válasza:

"És aki még enynit se kap? Aki kapja a br 140-es minbért meg a nettó 57-es közmunkásbért?"


Kinek mi az igénye......

2018. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
nem hinnám hogy aki 57-ért közmunkázik az az igénye miatt teszi inkább azért mert nincs más ez van ezt kell szeretni
2018. okt. 29. 06:55
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért gondolj bele abba hogy rossz légkörben nem dolgoznál szívesen ha a kollégák csak fújnak rád, meg kb le sem sz.rják a létezésedet. Egy jó munkahelyen fontos a légkör, a munkakörülmények is a bérezés mellett.

Én dolgoztam olyan helyen ahol baromi rossz társaság volt, senki sem szólt egymáshoz, beszélgetni nem lehetett se szünetben, sem munka közben ha egymás mellett dolgoztunk, baromi lassan is ment ezzel az idő is, meg persze maga a teljesítmény is rosszabb volt.

Egy másik baromira hasonló céghez mentem szinte ugyan arra a munkára, és sokkal jobb családias hangulat volt, csak úgy repült az idő, nem mentem be undorral, a teljesítésem is sokkal jobb volt, meg persze így ösztönöztek minket a vezetőnk is hogy szeressünk ott dolgozni, mert ott úgy működött, minél jobb a havi teljesítményünk, annál több eladni valója lesz a cégnek és a havi bónuszunk is ennyivel lesz megfejelve, ami így is volt.


De valóban ha valaki talál jobb helyet leginkább pénzben, mert ezért dolgozunk mivel ami kell az kell, így nyilván lép az ember, mert társaságból nem lehet megélni. Én sem dolgoznék olyan helyen ahol jó a társaság de keresek nettó 100 ezret, inkább megyek olyan helyre ahol mondjuk keresek dupla ennyit, de nem ilyen jó a társaság. Egyébként meg, ott is megtudtam állni a helyem, mert kijöttem én mindenkivel.

2018. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

"Én sem dolgoznék olyan helyen ahol jó a társaság de keresek nettó 100 ezre"


És akkor mit szólsz egy olyan helyhez ahol én vagyok ahol a társaság SE jó és a pénz is szar? Ha nem is 100, de 120?

2018. okt. 30. 09:10
 29/31 anonim ***** válasza:

Akkora munkaerőhiány van, rengeteg nyitott pozíció van különböző cégeknél, biztos vagyok benne, hogy két diplomával felvennének ennél több pénzért is valahova.

Ha beszélsz nyelvet, mehetsz bármelyik SSC-be, ha jól bánsz az emberekkel, elmehetsz salesesnek (bár az írásod alapján inkább ne), elmehetsz kapcsolattartónak, projektmenedzsernek stb. Ezekhez kell egy alap intelligencia plusz soft skillek, nem a diplomád a lényeg, de mivel van, ez sejteti, hogy bele tudsz majd tanulni az új feladataidba. Te is találnál másik munkát, csak ugye azért tenni is kéne, jó CV-t összerakni, motivációs levelet írni, interjúkra járni, készülni stb.


Én is nemrég mondtam fel, mert a légkör már nem volt az igazi. Nem is mondanám, hogy rossz volt, csak már nem éreztem olyan jól magam. Kerestem másikat, ahol mellesleg a fizetés is magasabb, pedig eddig sem kerestem rosszul. És ha ott sem lesz jó, akkor majd keresek másikat megint, én nem fogok leragadni egy fos helyen, egyszer élünk és nem fogok a munkám miatt besavanyodni.

2018. okt. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
besavanyodas..... na attol nekem 10 eve nem kell felnem.... a gyumolcs is csak 1x rohad meg.
2018. okt. 30. 20:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!