Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem sokára próbamunkára...

Nem sokára próbamunkára megyek, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

CNC Maros állásra jelentkeztem, és forgácsolási paramétereket is fognak kérni, szerszám korrekciózás.


Forgácsolási paramétereket le tudja nekem írni valaki az 1.2312-es anyaghoz? Vagy 1.2379-eshez?


Tudom hogy sok mindentől függ, de akit kérdeztem az azt mondta hogy be ír egy fordulatot,előtolást és ha szar a hangja akkor lejjebb írja az értéket.


Nekem 4tol 12es négyélű szármarónak kellene az előtolás,fordulat értéke. Neten csak képleteket találtam...



2018. okt. 30. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
keményfém,vagy HSS?-A kollégák nem fognak segíteni?-
2018. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sandvik maró, HSS és keményfém is érdekelne ha nem nagy kérés :)


Ahh tuti nem...azt se tudni hogy teljesen nulláról kell-e programot írnom...

2018. nov. 4. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:

sandvic katalógus? HSS szerszámoknak 18-20 körül van a vágósebessége HSS maróval már évek óta nem dolgoztam.keményfém maróknak 60-100 ig van a vágósebessége,anyagminőségtől, szerszám minőségtől föggően.

1.2312 jól forgácsolható 1.2379 most nem tudom fejből,azt hiszem az edzhető,jó szívós,40-50 lehet a Vc.-je

2018. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. nov. 4. 20:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha nem a vágósebességet akarom használni hanem Heidenhain-nél sima F előtolást meg S fordulatot azt hogy számolom ki? :)
2018. nov. 13. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
#1 #3 vagyok.b+! nem értem!akár heidenhain akár más, a vagósebesség adott! az S-t & az F-t, a vágósebességből számoljuk. esetleg kérdezz konkrétabbúl, de csak holnap késő este tudok válaszolni.
2018. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mortimer1980 válasza:

Fordulatszám keményfém szerszámnál:

n (a percenkénti fordulatszám)= 1000 x v(a vágósebesség, ami kb. 100 mm/ perc 1.2312 acélnál) / D (a marószerszám átmérője mm-ben) / 3,14 (a pí érték).


Előtolás:

F=fz(fogankénti előtolás, ami kb 0,1 mm 1.2312 acélban) × z(a fogak száma) x n (a fordulatszám).


A fogásmélység normál szerszámkilógás (3-szoros hossz) esetén a szerszám átmérőjének mondjuk az ötöde, 1.2312 acél megmunkálása esetén.


Ez a 3 paraméter a legfontosabb a marásnál. Tehát a szerszám fordulatszáma, előtolása, és a fogásmélység.

De amiket leírtam, azok simán változhatnak dupla vagy feleakkora, vagy még durvább mértékben. Ami változtathatja ( legfontosabbak):

-a munkadarab befogásának biztonsága

-a szerszám kilógása

-a munkadarab anyaga (edzett acél, szerkezeti acél, alu, stb.)

-a marószerszám tulajdonságai ( tömör keményfém, lapkás)

-a munkadarab merevsége

-a marógép merevsége

-a marógép teljesítménye

-a megmunkálás milyensége ( nagyolás vagy simítás)


Ha munkába állsz, először teszteld magad és a gépet, tehát a kisebb technológiával indits, és ha minden OK, lehet növelni óvatosan az előtolást es a fogást, de csak egy biztonságos szintig.

Remélem tudtam segíteni.

2018. dec. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm szépen! :)
2018. dec. 4. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!