Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem nevetséges ez a munkaerőhi...

Nem nevetséges ez a munkaerőhiány elleni harc?

Figyelt kérdés

Szinte hetente többször olvasni róla, mégis nagy változások nincsenek, pár tíz-száz forintos bruttó emelések vannak cégenként, de 27%os áfa mellett mire megy vele az ember? A legtöbb munkáltató egy féreg, aki megtehetné hogy nyugati szinten is versenyképes bérezéssel keressen alkalmazottat, még sincs eszébe senkinek, de Bentley-re nagyon szüksége van egy vállalkozónak, amit hétvégente használ szabadidőautóként, ha nem 200-at fizetne nettóban, hanem 400-at, ami még így is kevesebb mint egy Angliai kolléga bére, de a munkafolyamat, művelet ugyanaz, ráadásul Ő 8 órázik, én havi 14-16 munkanapban nyomok le 12 órát.



Sokan mondják hogy Magyarország nem azonos Írországgal, Ausztriával, ezt még meglehet érteni, de mi nem teszi lehetővé a valóban magas jövedelmeket? Informatikusok sem kapnak annyit itthon, mint nyugaton vagy a Tengerentúlon, szóval itt a piacképes szakma, vagy tanulmány másodlagos.

Egy hegesztő legalább 3 minősítés mellett, rosszabbul keres idehaza.


Mi a ____ért kell egy helyben toporognia azoknak, akikben meg van a hajlandóság, hogy valóban olyan pénzt fizessenek, amiért megéri itthonról kimozdulni.

Szerintem elég sokan, többek között engem is beleértve azt szeretnék már látni, hogy a munkaadó félrebeszélés nélkül, azt mondja Gyere dolgozzál nekem, nettó 300-400-500e ft lesz a fizetésed, persze ezekhez megfelelő végzettséggel, egy szaros Telenorozás ne érjen már többet mint az én CNC végzettségem.

A magyar ember kritizálja a nem dolgozó cigányokat, hol ott némelyiknek több esze van mint annak, aki 120e ft-ért is képes 3 műszakban hajtani, munkába vonatozni/buszozni akár 45 percig is, és mivel van előrébb hogy dolgozik? Semmivel, annyi hogy nem az utcán él, hanem marad magára pár tíz ezer ft ami mellett ugyanolyan rabszolga féleség. És ilyen fizetéseket kapnak a pékek, pénztárosok, kinti országokban egy kisváros boltjában, vagy pékségben mégis lehet haladni.


2018. okt. 31. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem indítasz egy vállalkozást és mutatod meg, hogy hogyan kell csinálni?
2018. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Mi a kérdés?

Csak panaszkodni jöttèl? Hogy neked van CNC kèpesítèsed és fa sza gyerek vagy? Ember, nézz már körbe, diplomás emberek keresnek 100 ezer forint alatt, akkor te ne verd már magad, hogy milyen tanult és értelmes ember vagy.

Ha nem tetszik menj külföldre dolgozni, itt nem fogsz soha 400-500 ezret keresni havonta, ha csak nem politikus vagy, vagy valami fejes.

2018. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Mert nincsenek tíz millióim erre. Ha lehetőségem lenne rá, akkor én lennék az ország első embere aki vállalkozóként megelégedne egy 7-8 milliós autóval, és nem 20-30 milliós szarokra költeném a cég nyereségét, bevételét, hanem juttatásokra, munkahelyi körülmények fejlesztésére.

Azt a 15-20 embert nem 120 ezerért dolgoztatnám a saját örömömre, hanem igyekeznék megtartani az egyensúlyt, ergo Ők is kijöjjenek a pénzükből, szeressék a munkát, és én is haladjak az életemmel.

2018. okt. 31. 20:08
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

10ből 9 magyar vállalkozás az első két évben csődbe megy.

Érted?

Nem arról van szó, hogy nem lesz Bentleyje, hanem elveszti azt a pár milliót, amiből alapította a vállalkozást.

A 27% ÁFA valóban magas, de tudod te mennyi pénzébe kerül az a vállalkozónak, hogy nettó 400at keress? Kb. a duplájába, ergo ki kell termelned havonta 800at, plusz a gyár/iroda rezsijét, a könyvelő fizetését, a szerszámok és egyéb gépi eszközök amortizációját és valamennyi hasznot is azért.

Szerinted keres a cég a te munkádon havi 1 milliót?

2018. okt. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amit te kézhez kapsz, azt körülbelül háromszorozd meg! Kizárólag a te munkádnak minimum ezt a háromszoros értéket kell előteremtened egy cégnek, hogy annak nyeresége legyen.

Megfordítva a dolgot, ha csakis a te munkád megtermel a cégnek havi egymillió körüli összeget, akkor jogos lehet egy 300.000 körüli fizetés. Ha nem, akkor a munkád nem ér annyit, ilyen egyszerű.

2018. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Én nem azért nyitottam vállalkozást, hogy a KisPistára költsem el a profitot....

KisPista döntötte el, hogy szeretne nalam dolgozni ennyiért.....

Amúgy ha nem itt hözöngenél naponta, hanem valami értelmesre is használnád a szabadidődet, akkor kehet nem br.180.000ért dolgoznál, csak a csökött agyad ezt nem tudja felfogni...

2018. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De most már fordul a kocka, nem a munkavállalónak kell könyörögni, hanem magának a munkáltatónak, ha haladni akar a cégével. Attól hogy rögtön felvesz, 2 hónap után mondhatom hogy húzd le magad a WC-n a cégeddel együtt ilyen fizetések mellett. Erről ennyit.
2018. okt. 31. 23:53
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Te most azért vered magad mert gondolom CNC operatorkent kevés a 120 nettó jól értem?!
2018. nov. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Leginkább azért vagyok mérges, mert ezt fújják a hírekben is, hol ott nem tudom mit várnak, hogy majd ilyen pénzekért tolongani fognak? Ráadásul úgy hogy valaki visszaül a padba tanulni közel 30 évesen is? Mert ilyen is van.
2018. nov. 1. 00:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk pl operátorok megkeresik a nettó 200at is....
2018. nov. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!