Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem nevetséges ez a munkaerőhi...

Nem nevetséges ez a munkaerőhiány elleni harc?

Figyelt kérdés

Szinte hetente többször olvasni róla, mégis nagy változások nincsenek, pár tíz-száz forintos bruttó emelések vannak cégenként, de 27%os áfa mellett mire megy vele az ember? A legtöbb munkáltató egy féreg, aki megtehetné hogy nyugati szinten is versenyképes bérezéssel keressen alkalmazottat, még sincs eszébe senkinek, de Bentley-re nagyon szüksége van egy vállalkozónak, amit hétvégente használ szabadidőautóként, ha nem 200-at fizetne nettóban, hanem 400-at, ami még így is kevesebb mint egy Angliai kolléga bére, de a munkafolyamat, művelet ugyanaz, ráadásul Ő 8 órázik, én havi 14-16 munkanapban nyomok le 12 órát.



Sokan mondják hogy Magyarország nem azonos Írországgal, Ausztriával, ezt még meglehet érteni, de mi nem teszi lehetővé a valóban magas jövedelmeket? Informatikusok sem kapnak annyit itthon, mint nyugaton vagy a Tengerentúlon, szóval itt a piacképes szakma, vagy tanulmány másodlagos.

Egy hegesztő legalább 3 minősítés mellett, rosszabbul keres idehaza.


Mi a ____ért kell egy helyben toporognia azoknak, akikben meg van a hajlandóság, hogy valóban olyan pénzt fizessenek, amiért megéri itthonról kimozdulni.

Szerintem elég sokan, többek között engem is beleértve azt szeretnék már látni, hogy a munkaadó félrebeszélés nélkül, azt mondja Gyere dolgozzál nekem, nettó 300-400-500e ft lesz a fizetésed, persze ezekhez megfelelő végzettséggel, egy szaros Telenorozás ne érjen már többet mint az én CNC végzettségem.

A magyar ember kritizálja a nem dolgozó cigányokat, hol ott némelyiknek több esze van mint annak, aki 120e ft-ért is képes 3 műszakban hajtani, munkába vonatozni/buszozni akár 45 percig is, és mivel van előrébb hogy dolgozik? Semmivel, annyi hogy nem az utcán él, hanem marad magára pár tíz ezer ft ami mellett ugyanolyan rabszolga féleség. És ilyen fizetéseket kapnak a pékek, pénztárosok, kinti országokban egy kisváros boltjában, vagy pékségben mégis lehet haladni.


2018. okt. 31. 19:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nyuszifül, még mindig nem munkerő, hanem szakemberhiány van. Minden nap itt hőzöngsz, minden nap elmondják ezt, de te tovább hajtod ugyanazt a baromságot.


SZAKEMBERHIÁNY tudod mit jelent? Azt, hogy kevés a szakmai képesítéssel rendelkező ember. Na, a CNC operátor pont nem tartozik ide. Bárki jelentkezhet rá és bárkit fel is fognak venni. Például apám os volt CNC-s, pedig élelmiszer ipari végzettsége van. De anyám legjobb barátnője is volt CNC gépkezelő, neki asszem ápolónő a végzettsége. Szóval hiába fenyegeted a főnit, kiadja az utad és jövőhétre lesz más a helyedre. Ezt te is tudod, mert a többi rinyakérdésedben leírtad, hogy hetente jönnek az új emberek.


Amúgy számold már ki, hogy a húsz milliós kocsi árából meddig lehetne fizetni a béreteket. Adott 2 ember, mindegyik 400 ezret akar keresni. Számoljunk emberenként 200 ezer plusz bérrel, hogy egyszerűbb legyen. Tehát: (20000000÷200000)÷20=5.

Tehát öt teljes hónapig tudna jó nagy bért adni nektek, ha nem vette volna meg a szép kocsit magának. Ja és itt nem számoltuk a járulékokat, adókat, csak a zsebetekbe nyomta a 200 pluszt. Ha mindent szabályosan akarna akkor úgy 2 hónapig lenne habzsi-dőzsi a kocsiból.

2018. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
*adott 20 ember
2018. nov. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hagyd kérdező, magyar emberek magyar mentalitásban nevelkedtek.

Külföldön a kismelós is megkeres annyit, hogy meg tudjon élni. Itt nem. Menj ki külföldre, én is kimegyek, mindenki akit ismerek kimegy.

2018. nov. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A baj tényleg részben az, hogy a kkv-kat és a nem csókos cégeket teljesen ellehetetlenítik. Nem kéne agyonadóztatni őket, de nyilván a politikai elit nem fog lemondani a zsíros pénzekről.
2018. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!