Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is én vagyok a...

Szerintetek is én vagyok a hunyó, vagy a kollégáim szemetek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy új munkahelyre kerültem 2 hónapja. Munkaerőközvetítő ajánlott be ott nekik, de nem rajtuk keresztól doglzom.


Mellette levelelzőn egyetemre járok, az egyik csoporttársam is itt dolgozik ebben a csapatban, ahová jöttem.


Ez a hely egy gyár, mi vagyunk aki a minőséget ellenőrzi, összesen 20-n. Több műszakba kell dolgozni, jelenleg kettőbe. Elsőnek beosztottak az egyikbe ugye, betanítottak (igzából 2 nap alatt az 1 hét helyett), utána egyedül csinálam mindent. Összebarázkoztam a gyártósoron lévőkkel. Eleinte a csoporttársam nem ebbe a műszakba volt, amibe én, de átkérte magát. 3 hét után eljöütt az elsúő sulis nap, ketten mentünk volna egy műszakból ugye szabira, engem ezért átraktak a másikba. Nagyon rossz volt, mert a gyártósoron lévők sem tudjáka dolgukat, nehéz velük együtt működni, illetve a csapatban is többen voltak, akik azok a tipikus pletykások. Folyamatosan ugráltattak, h írjam újra apapíromat, mert nem tetszik nekik stb.

Ezért megkértem a főnökömet, hogy ha módja van rá, akkor legyen szíves visszarakni az eredeti műszakomba, hisz 1 hónapig úgy sincs suli. Így is történt.


Azonban most megint suli és megint egyszerre mennék szabira. De most nem rakott át másikba, helyette egy kollégámnak kell azon a napon a délutáni műszakból visszafordulnia délelöttibe.


És ezen annyira kiakadtak a sz.rkavaró kollégák, hogy egész nap ezt mondogattá, főleg a hátam mögött elvonulva a kisszobába, h én miattam más szív. Pedig nem én írtam a beosztást. Ez úgy nézett ki, hogy van egy kis raktár a laborban (leotják a villanyt, h ne lásson be a kamera se) ide bementek 10-en és kibeszélik azt, aki kint van, azaz most egyedül én voltam kint. Aztán meg kijönnek és úgy csinálnak mintha mi sem történt volna. Direkt elöttem nyomtatták ki a beosztást, és mondogatták h szegény xy, hogy fogja megoldani, egyzserűbb lenne ha én cserélnék egész hétre egy másikkal. De ezt nem nekem mondják, hanem elöttem. Én meg már csak azért sem ajánlottam fel, inkább meg se szólaltam.


2018. nov. 1. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, te is hunyó vagy.

Te vagy az új gyerek és neked ugrál a régi kolléga. De a műszakos emberek azok ilyenek.

Egyébként minek erőlteted ezt a műszakcserét? Minden oktatási napon ugyanez lesz, nem megoldható hosszú távon ez a beosztás, hogy a csoporttársaddal egy műszakban legyetek.

2018. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak arra az 1 hónapra akartam, h visszarakjon, most nem bántam volna ha visszatesz. Az az egy munkatársamat nem tudom elviselni, a sipítozó hangja is idegesítő, ahogy urgáltatni próbál úgy, ugyanolyan idős, mint én, de semmilyen végzettsége sincs. Arra annyira büszke, hogy ő már 1,5 éve itt dolgozik. Hát hova sz.rjak, én is dolgoztam elötte máshol, és ide is csak azért jöttem, h átlássam testközelből azt, amit tanulok, eszem ágában sincs ilyen munkahelyen leragadni, mint neki. De egyszerűáen csak el akarom kerülni, ezért kértem magam az "eredeti" műszakba. De egyébként ő is csak abba a műszakba lehet, amiben van, mert neki úgy kényelmes, akkor tud kocsival járni, így nem lehet átrakni. A másik kötöszködőnek meg nem kell műszakolni, ő köztesbe dolgozik, ő az egyetlen...
2018. nov. 1. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Oszinten szolva en se kedvelnelek, ha en szivnek azert, hogy te iskolaba jarhass.


Nem tudsz valami mast talalni?

2018. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De nem őket rakták volna át, egy másik lányt (vele egyébként nem voltam még egy műszakba a 2 hónap alatt, szinte nem is ismerem). Szóval nekik igazából teljesen mindegy (még csak nem is ebbe a gyárba lesznek), csak nem találtak más kavarni valót. Igazából nem is tudhatták, hogy esetleg nem-e direkt ő kérte-e oda magát, ahova rakták, mivel szabadságon volt az a lány egész héten.


Folyamatban van egy másik munka jelenleg, csak ott msot nagy átalakítások vannak és nem tudni, hogy mikortól kezdhetne ott új ember, lehet h 2 emberre lenne szkségük. Meg csak felhívtak, állásinterjú még nem volt. Szóval nem biztos h oda felvesznek, akkor meg még maranék itt egy jövő nyárig, amíg végzek az msc-vel.

2018. nov. 1. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Iskolából látogatási igazolás.

Igazolt, fizetetlen nap, de akkor nem kell ugrálni a műszakokban meg magyarázkodni, szabit kérni.

Igen, lehet, hogy csúnyán néznek majd rád meg nem fizetnek érte, de ha tanulni akarsz, sajnos ezzel jár.

Tudom,én is csináltam 3 műszak mellett, 3 évig, 3 hetente péntek-szombat. Az első fél évben húzták a szájukat, aztán megszokták. Ez van sajnos. Tanulni jogom van..

2018. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hunyó, primitív emberekkel dolgozol. Egy gyár nem egy atomfizikus konferencia, na.
2018. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A sulival nincs baj, meg tudom oldani szabadságból. Azzal van a baj, hogy a csoporttársam és én is ugyanakkor megyünk el, és mivel ő átkérte magát ebbe a műszakba, ezért nekem kell átmennem, de én nem szeretnék ott lenni, mert nagyon nem bírom a pletykálást hallgatni, azt nézni, hogy egy kicsit bénácska kollégát szivatnak, szidnak, kibeszélik. Hányingerem van az ilyen emberektől.
2018. nov. 1. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!