Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt vehetek e ki...

Próbaidő alatt vehetek e ki fizetett szabadnapot?

Figyelt kérdés
2018. nov. 5. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem, semmilyet.
2018. nov. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, vehetsz. Bár a cégek 90%-ának ez negatív hatást kelt rólad. Nálunk nem csináltak problémát belőle.
2018. nov. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha adnak, vehetsz. Jogszabály nem tiltja, de a legtöbb helyen próbaidő alatt nem adnak szabit.
2018. nov. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Bullshit, bullshit hátán.

Mindenhol adnak szabit, és nem is nézik rossz szemmel.

Ha esetleg mégis, ott amúgy sem akarsz majd dolgozni.

2018. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

"fizetett szabadnap"

Mire gondolsz, mert ez furcsa öszvér!

Ha 'szabadnap', akkor nem fizetett, ha fizetett, akkor 'szabadság'.

Fizetett szabadságot pedig akkor kapsz, ha a munkaadó is akarja, ráadásul próbaidő alatt.

Ha lehetséges is az adott cégnél, kapsz egy fekete pontot, ami leépítésnél előre sorol.

2018. nov. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol igen, van, ahol egyáltalán nem. Cégfüggő. Én pl, hiába vagyok próbaidőn, ma szabin vagyok, konkrétan küldtek, mert ki kell adniuk a szabadnapjaimat az év végéig, és nem akarták, hogy decemberben tűnjek el hetekre.

Ha valami komoly indokod van (temetés, orvos), biztos, hogy nem problémáznak, ha csak pihizni szeretnél, azt nem biztos, hogy mindenhol jó néven veszik.

2018. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van ahol igen, van ahol nem. Nálam pont akkora esett, hogy 2 hetes nyaralás volt betervezve, elengedtek, azóta is ott dolgozok.
2018. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahol eddig dolgoztam rugalmasan kezelték. Ha már befizetett útról volt szó mindig elengedtek.
2018. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!!
2018. nov. 5. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!