Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden állásinterjún a tapaszt...

Minden állásinterjún a tapasztalathiányom a gond. De hogy szerezzek tapasztalatot ha sehova se vesznek fel? Ti hogy tudtatok így munkát találni?

Figyelt kérdés

Az egyetemen januárban végeztem. Utána dolgoztam néhány helyen (alkalmilag még most is egy irodában egyik ismerősömnél, de nem bejelentett a munka) viszont bejelentett hosszú távú munkám nem volt. Számtalan helyre jelentkeztem már. Vagy vissza sem jeleznek az önéletrajz elküldése után, vagy az interjú után nem hívnak. 2 hete voltam interjún utoljára. Természetesen megint a munkatapasztalatra kérdeztek rá. Megmondtam őszintén hogy nagyon kevés van, de megint láttam húzta a száját az interjúztató. Persze megint nincs visszajelzés. Minden alkalommal ez van. Ha esélyt sem ad senki, hogy legyen munkatapasztalatom? Pedig precíz vagyok, gyorsan beletanulok bármibe, nem az a célom a munkahelyen, hogy elteljen a nap,hanem amit rám bíznak, elvégzem.

Nektek hogyan sikerült így munkát találni? Nagyon el vagyok keseredve. Az idő gyorsan telik, én meg nem haladok sehova.

24N



2018. nov. 7. 22:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#6: Igen ismerős a helyzet. Ahova lehet mindenhova jelentkeztem én is. Sok sikert kívánok neked is! :)


#8: Miért végeztem volna csúszásokkal? Nem értem. 23 voltam januárban mikor végeztem az egyetemen. Azóta lettem 24 éves. Nem 10 év alatt végeztem el a Bsc-t. Nincs gondom a kommunikációval sem. Analfabéta sem vagyok, tudok értelmesen beszélgetni. Eredmények az eddigi munkahelyeken? :D A gyakorlai időn kívül néhány hónapot dolgoztam és sehova nem jelentettek be. Volt egy cég ahol 2 hónapot voltam, akkor kezdték, majd nem indult be a vállalkozás és annyi lett az egésznek. Lehúzhatták a rolót. Az másik helyen ahol egy hónapot voltam, be is csaptak. Minden héten azt mondták hogy holnap jelentenek be. Már az adataimat el is kérték. Mikor mondták hogy másnap megyünk be a munkaügyibe (mert támogatást akartak utánam felvenni) akkor nem mentünk sehova mert elküldtek teljesen váratlanul. Bár ott a légkörrel volt gond bőven. Na mindegy hosszú. Nem tudom pályakezdőként mit tudnék felmutatni ilyen tapasztalatokkal.


#9: Igen ugyanígy vagyok. Az egyetemi gyakorlat ami volt, nagyon kevés, nem számít szinte semmit. Előtte meg gimis voltam úgyhogy ott semmilyen gyakorlatom nem volt.


#10: Igen mi is próbálkoztunk ismerősöknél, de semmi. Nem kell sehova ember. Az a baj olyan részen lakunk az országban ahol nem nagy a választék a munkákból. A munkaügyiben is sok velem egykorú, iskolázott lányokkal találkoztam tavasz óta. Ugyanilyen helyzetben vannak mint én.



Köszönöm szépen mindenkinek a sok sok választ és tanácsot. Viszont úgy néz ki a 2 héttel ezelőtti interjú sikeres volt mert ma hívtak, hogy engem választottak. Holnap kell bemennem. Próbaidős leszek 3 hónapig aztán kiderül hogyan tovább. Igaz nem a végzettségemhez kapcsolódik de a semminél jobb. Egyelőre el sem hiszem. Pedig tegnap nagyon el voltam már keseredve azért írtam ki a kérdést. Kíváncsi voltam milyen tapasztalatai vannak másoknak, de làtom sajnos ugyanazok mint nekem.

2018. nov. 8. 15:23
 12/19 anonim ***** válasza:
jézusom mennyi hantázó jár ide :D 200 ezer helyre küldted el az önéletrajzod, ember országos szinten nincs annyi állás, nemhogy egy adott régióban :D
2018. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged? Ha csak munka kell, és operátori munka is jó nettó 200 körül akkor tudok segíteni.
2018. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

#8 vagyok.

Egy BSc 3,5 éves... Vagy melyiket végezted a nagyon kevés 5 éves képzés közül? Orvosból pl. hiány van, szóval azt biztos nem.

Nyomogathatjátok a minuszt, és támogathatjátok egymást a sírásban. De az előttem szólónak igaza van. Ha valakit nem vesznek fel, annak oka van.

A korábbi tapasztalatokhoz; nem sikerült értelmezni az egyik felét. Milyen gyakorlati haszna volt a szakdolgozatodnak a cég számára, ahol írtad. Analfabéta nem vagy, de hogy sikerült az idegen nyelvű interjú?

Egyáltalán milyen állásokra pályázol és milyen diplomád van?

Pályakezdőként ezt egy komoly fegyvertény, ha oda tudod mondani, hogy a szakdolgozatodnak volt gyakorlati haszna, valami konkrétum megvalósítása felé elvitte a céget.

2018. nov. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Én nem értem miért kell okoskodni! Nem csúsztam az egyetemmel nem lehet felfogni? Azt belekalkultáltad hogy nem csak 4 osztályos gimik vannak,hanem 5 osztályos is létezik? Plusz a nagy okoskodásodban te honnan tudod hogy pl évveszteség miatt hány évesen kezdtem az általános iskolát?Vagy honnan tudhatod, hogy gimi után valaki nem ment el egy 1-2 éves OKJ-ra, és utána ment egyetemre? Nyilván szentírás hogy 21 éves korára mindenki végez az egyetemmel, mert aki nem, az egy idióta. Gyomorforgató ismeretlenül ez a gyanúsítgatás. Kérdés szempontjából teljesen lényegtelen mind. Tapasztalathiányra kérdeztem rá. Amire sokan tudtak válaszolni érdekes módon.


De mit számít ez ide? Nem is a kérdéshez tartozik. És ha csúsztam volna, akkor mi lenne? Van olyan csoporttársam aki csúszott és majd most januárban fog végezni. De el fogja végezni. Vagy akkor ő nem is próbálhat meg állást keresni? Vagy szégyellje magát egész életében?


Milyen idegen nyelvű interjú? Írtam hogy voltam ilyenen?



Az a baj hogy iszonyú rosszindulatú emberek vannak itt. Látom fogalmad sincs a munkanélküliségről. Nekem tiszta a lelkiismeretem, mindent megtettem amit lehetett. Ahol élek (pedig megyeszékhely) rengeteg a munkanélküli. Tudom úgysem hiszed el, úgyhogy a kijelentésem előtt kimutatásokat kellett volna bemutatni. Mint írtam nem csak a szakmámhoz kapcsolódóan kerestem állást, mivel dolgozni szeretnék, ezért bármi olyan jó amit el tudok végezni. Ha ez is bűn, sajnálom. Ami pedig a szakmámhoz kapcsolódó állás volt, kb leszrták mi volt a szakdolgozatom témája. Sehol rá sem kérdeztek eddig. Gyakorlati helyemről szoktak kérdezni, illetve az esetleges munkatapasztalataimról.


De mint írtam, szerencsére kaptam állást azóta, önerőből, ismerős nélkül. Gondolom ezen is majd gúnyolódni kell. Semmilyen személyes dolgot nem fogok megosztani egy olyan emberrel aki direkt lehúzni jön ide másokat. Most hogy végre sikerült valami, a kedvem ne vedd már el kérlek. Plusz nem tartozok elszámolással sem neked, sem másnak. Ha tovább folytatod a kötekedést, írni fogok a moderátornak, mert unom hogy akármilyen kérdést írok ki, mindig ez van.

2018. nov. 9. 09:32
 16/19 anonim ***** válasza:
19%

Majd, ha leszáll a vörös köd a szemedről olvasd újra... Még mindig nem írtad le, miért 23 évesen végeztél nem előbb és milyen szakon;) Gondolom ez nem véletlen. Egyébként én is csúsztam, van ez így, ahhoz képest tök jól állok karrier terén, mellette második diplomát csinálok. De nem ez a lényeg.

A szakmai tapasztalat hiányára kérdeztél rá, én pedig elmondtam, hogy ez a normális helyeken a te esetedben egy lerázó duma, ha elhajtanak, hogy mégis az hiányzik (interjúztattam már pár pályakezdőt, gyakornokot). Ahol benne van a hirdetésben, hogy kezdőt is várnak, ott valóban várnak kezdőt, csak kell valami ami megfogja őket. Ami lehet, mint írtam, az erős nyelvtudás, a jó kommunikációs készség, egyetemi/gyakorlati/önkéntes project ami valamiféle eredményt hozott (és ismét nem írtad mit végeztél, de hogy értsd: én pl szakmai gyakorlat alatt megterveztem egy üzemrész milkrun útvonalait, ami alapján bevezették az új rendszert, na az jól hangzott interjún). Szóval az, hogy a minimum szintet hoztad és van egy diplomád azzal kb. a futottak még szintet ütöd meg. És utálhatsz érte engem, a világot, vagy az összes céget ahova behívtak, de ezt hívják versenyszférának. De ha bekerülsz és eltelik pár év meg fogod érteni. Addig pedig nyomkodd szorgalmasan a mínuszt :D

2018. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem fogok neked leírni semmit magamról, mert mindenbe belekötsz vagy kigúnyolsz. Miért kéne megosztanom veled bármit is? Ki vagy te? Semmi közöd az életemhez. Ìgy is elég stresszes volt ez a fél évem munka nélkül. Köszönöm de nincs kedvem egy ismeretlen ember rosszindulata miatt idegeskedni.

Egyébként meg ha 0%-ot kaptál itt az nem egy ember lepontozása csak. És nem haragszom senkire. Egy egyszerű kérdést tettem fel.

Szállj le rólam. Egyébként is tárgytalan a kérdés de ezt most írom le harmadszor.

2018. nov. 9. 20:16
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező. Melyik megyeszékhelyen nézel munkát?
2018. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Istenem :D azért végzett 23 évesen, mert aki évvesztes és 5 évfolyamos gimibe jár az 20 éves is lehet mire érettségizik! :D egyébként leírta ezt a kérdező, vicces, hogy te írod hogy nincs szövegértése, mikor te nem látod :D de remélem most már megnyugodtál :D
2018. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!