Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a munkahelyeken nehezen veszik észre, ha valamit jól csinálsz?

Figyelt kérdés
Dìcséretek, pozitìv visszajelzések nem igazán járnak a dolgozóknak. Ez szerintem elég sok helyen így működik. Ha netán bakizik az ember, annak egyből látja az eredményét. Hogyan tudna ez a helyzet változni a munkahelyeken? Mit gondoltok erről? 33/N
2018. nov. 15. 19:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9: Írja, hogy takarítás. És képzeld, én is dolgoztam már benne. És nem vártam standardban vállveregetést meg ajnározást.
2018. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11

Ki mondta, hogy takarító vagyok?

Mondom, hogy a munka olyan, mint a takarítás. Senki se veszi észre, ha megcsináltad, de mindenki édzre veszi, ha nem. Például otthon. Nem tudom mennyire esett le.


De akkor tessék: CNC gépen dolgozom, egy nagyon ritka vezérlést alkalmazva. Millió mozgó alkatrész van, millió dologra oda kell figyelni, sokkal bonyolultabb és nehezebb, mint mondjuk egy Siemens Sinumerik. Épp ezt senki nem volt hajlandó elismerni, vagy senkinrk se tűnt fel.

Elementem akkor 2 hét betegbe, amikor a legtöbb munka lett volna, és miután senki nem volt hajlandó elvállalni, rájöttek, hogy milyen értékes vagyok.

2018. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12: És a nem elismerés mégis miben nyilvánult meg?
2018. nov. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Például abban, hogy nem becsültek meg, semmibe vettek, lenéztek, stb, csak mert ez nem egy 200-400 milliós Siemens, de aztán rájöttek, hogy sokkal nehezebb.
2018. nov. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
De ebből nem derül ki még mindig, hogy konkrétan milyen megnyilvánulásaik voltak. Miket mondtak, és kik?
2018. nov. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha az ember a kiválóan elvégzett munkán túl teljesít plusz feladatokat, elhárít egy kárt, ami nagy gondot okozott volna a cégnek vagy olyan ötletei vannak, amivel a csapatot is segíti, azért kijár a dicséret, de azért, hogy valaki elvégzi a
2018. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

a munkáját jól, azért nem; elvégre ez az elvárás egy munkahelyen.

A bakikat ezzel szemben kiemelik, ugyanis ezzel tanítják a dolgozót és a kollégáit; nem kitolásnak szánják, csak, hogy okulj Te és elkerüljék másoktól a hasonló bakit

2018. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez nem a poroszos rendszer következménye.

Hollandiában dolgozom egy irodában, adategyeztetői meló, itt sincs állandó személyes dícséret.

Plusz fizetés van annak aki bejár hétvégén, ünnepnapokon, egy-egy nagyon nehéz nap után megdícsérik az aktuális műszakot kollektíven, de azért mert beértél műszak elejére és műszak végéig csináltad a feladatot amire alkalmaztak, nem jár plusz köszönet a fizetésen kívül.

A hibákat ellenben kiemelik (nyilván nem elüvöltve a teljes iroda előtt hanem privátban) és nem azért mert most ilyen hülye vagy meg úgy ki leszel rúgva mert elnéztél egy sort, hanem hogy ha vannak tipikus hibáid, arra figyelj oda a jövőben.

Ha senki nem szól hogy rosszul csinálom, akkor hogy az istenbe kezdeném el jól csinálni?

2018. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy előző írta! Plusz, inkább örülj, hogy szólnak, ha hibázol, mint, hogy mosolyogva elnézzék, majd a sokadik bakid után kirúgjanak, mert "nem mutatsz javuló tendenciát" abban, amiről lehet nem is tudtál. (Sajnos van ilyen hely is)
2018. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!