Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hazudják, hogy munkaerőh...

Miért hazudják, hogy munkaerőhiány van?

Figyelt kérdés

Elég rég óta keresek munkát. Már teljesen a betegje vagyok és kilátástalannak látom a helyzetet.


Ma hosszú idő óta újra kerestem munkát, találtam egy hirdetést, felhívtam és vagy kinyomtak vagy fel se vették. És nem az első eset ez. Csomó helyre küldtem önéletrajzot és annak is a 90-95%-a még csak nem is jelez vissza, nem hogy alkalmaznának.


Egy másik eset ami kiverte nálam a biztosítékot az meg az volt, hogy egy multinál tavasszal felvettek gyári munkásnak. Fél hónap után kirúgtak, mert találtak helyettem ukrán munkaerőt, aki kevesebbért dolgozik.


Szóval ha ilyen aljasságok vannak, miért merik azt hazudni hogy munkaerőhiány van, holott a valóság az, hogy a munkáltatók kutyába se veszik az embereket?


2018. nov. 21. 17:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én se tudom ti hol éltek. De minden pozícióra (operátortól kezdve raktároson, adminisztrátoron át, beszerzőig) úgy kell összefogdosni az embereket. Normálisat meg alig találni.

Akinek van értelmes végzettsége és nem tróger az talál munkát. Ha nem, akkor más gond van (Ebbe nem mennék bele, mert csak a sértődés lenne, de minimum nem a kvalitásainak megfelelő állásokra pályázik)

2018. nov. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

# 8/11


Mondjuk azt is írta a kérdező, h csomó helyre elküldte a CV-jét, meg arra is utalt, h olyan eseteket emel ki , amik kiverték nála a biztosítékot. lehet h szmájlizás helyett inkább a szövegértést kéne gyakorolnod.


-


kérdező, bizonyos területeken van munkaerőhiány. pl szakemberekből, orvosokból és rabszolgákból (operátor stb.)

„holott a valóság az, hogy a munkáltatók kutyába se veszik az embereket?”

Attól, h munkaerőhiány van, még nem fognak a munkáltatók hirtelen megváltozni. Mo ebben is évtizedekkel van elmaradva.

Nálunk Kom-Eszt megyében is jobbára árufeltöltőkből és operátorokból van hiány. Normális munkahelyet épp olyan nehéz szerezni, mint x éve.

Statisztikák szeritn egy átlag ukrán akár 50 %-kal hatékonyabban dolgozik, mint egy magyar. A helyedben külföldben gondolkodnék, és nem csak a munka miatt. Lassan értelmes ember sem marad ebben az országban.

2018. nov. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ma ismét vissza se jeleztek egy munkahelyről.


Egyébként nem tervezek külföldi munkát, mert ott is csak az jutna mint itthon: a semmi. Sajnos csak érettségim van, nincs szakmám.

2018. nov. 22. 15:53
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor meg is van a válasz, értettségi és szakma nélkül nem kell igazán lehet csodát várni.
2018. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ahogy már más is írta, pl. gyári melót lehet azért találni, akár még értelmesebbet is.

Én telefonon érdeklődtem gépkezelői meló iránt, és még a vonalon is átjött, hogy örült az illető, hogy valaki emiatt jelentkezik.

2018. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Trogdor ***** válasza:
Úgy látom szakemberekből van kevés (építőipar) , gépészekből meg mérnökökből, lehetséges, hogy csak egy-egy területen van nagyon nagy hiány
2019. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!