Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen tanulmányi eredmény...

Milyen tanulmányi eredmény kell ahhoz, hogy Gépész Mérnök legyek? Pl. Milyen nehéz az iskola, stb. És mennyit keres? Rengeteget kell hozzá tanulni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 20:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kerdezo szerintem 64% ost hagyd csak veszekedni akar.
2018. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg be lehet fejezni a cirkuszt, mert mindkettőt megfejelem, mint maci a málnást!
2018. nov. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Ugyhogy igen kb leszrom :)" - Akkor legalább ne írd oda a végére, amit odaírtál...


És hogy a kérdéshez is kapcsolódjak: ahhoz, hogy gépészmérnök (egy szó, csupa kisbetű) legyen valaki, nagyon fontos az igényesség, tehát a helyesírás is.

2018. nov. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Miert lenne fontos a helysiras ahoz?


Az egyik docensem egyetemen 2 mondatot nem tudodd hibak nelkul leirni meg is docens volt es 8 nyelven beszélt.

2018. nov. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%

Attol hogy helyesen ir valaki itt semmivel se lesz tobb mint aki nem.

Mint mar mondtam ez nem helyesiras verseny.

2018. nov. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Légyszíves ne itt veszekedjetek, annak aki segített annak viszont nagyon szépen köszönöm!
2018. nov. 30. 07:15
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha matematika és informatika/fizika/stb (a szakhoz tartozó) érettségit középszinten minimum 70%-ra megírsz, akkor a többi tantárgyad kettes is lehet. Középiskolában is és érettségin is. Nem akarlak persze arra biztatni, hogy ne tanulj. A felvételi ponthatár általában 280 pont, utána tudsz nézni, hogy ezt hogy lehet kiszámolni.

Az egyetem lehet közepesen nehéztől a szinte lehetetlenig bármilyen szinten. Én Kecskemétre járok, ez közepesen nehéz. A szakmai tárgyakat komolyan megtanítják, de analízisből (matek) még képletgyűjteményt is kapunk zh/vizsgára. Van ismerősöm, aki pl Szegedre jár, ott még számológépet se lehet matekon használni.

Az egyetemen tanultak max 20%-át használja az ember majd a munkahelyén, így (szerintem) logikusabb elvégzi a könnyebb egyetemen. Itt is vannak persze éjszakázások, de ritkán éreztem azt, hogy nem fair amit elvárnak tőlem.

Az, hogy mivel foglalkozik egy mérnök, elég szerteágazó. Tervezheti a terméket amit gyárt a cég (gyártmánytervező), tervezheti azt, hogy csinálják meg a terméket (gyártástervező), fejleszthet a karbantartáson, a minőségirányításon, optimalizálhatja a gyártósort, stb.

A gépészeten belül is sok szakirány van az egyetemen, nálunk pl: gépgyártásinformatika (gyártás és gyártmány tervezés), anyagtechnológia és minőségügy (leginkább az anyagok tulajdonságával foglalkozik, illetve a minőséggel, mérésekkel), műanyagtechnológia (műanyagok tulajdonságai, illetve a velük való gyártás), mechatronika (informatika + gépészet + elektronika)

Én a mechatronikát választottam, mert közel áll hozzám a programozás, automatizálás, illetve a robotok.

A kezdő nettó fizetés itt Kecskeméten 230 000 Ft körül van, ami a próbaidő után nőhet.

2018. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

En segitettem.

Egyebkent 2017 es ponthatar a bme-n 390pont

Mig mechatronika karra 454

2018. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ennyi hüjét nem tudtok hejesen írni... :D
2021. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!