Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sajnos nincs TB-m már több...

Sajnos nincs TB-m már több mint fél éve. Nem lehetne valahogy mégis elrendeznem?

Figyelt kérdés
Betegség miatt lettem munkanélküli.

2018. dec. 8. 03:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Azok a fránya kifogások...
2018. dec. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

nem az 1-es vagyok.

Bemész a járási hivatalba, és ott kérsz 1 év szociális alapon való tb fizetést, és ők fizetik helyetted.

Előtte munkaügyiből kérsz igazoló papírt hozzá.

2018. dec. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló teljesen jól írja.

Kiegészíteném annyival,ha pénzügyi helyzeted alapján rászorulsz.

Mondjuk nem tudom,hogy jársz bármiféle kezelésre,ha nem fizeted a tb-t.

Valamint ezt a félévet valamikor,valahogyan mindenképp kifizettetik veled.

2018. dec. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

És az nem jutott eszedbe, hogy bemenj az illetékes hatósághoz?

Én rászorultság alapján egyszer megkaptam. De ehhez intézkednem kellett.

2018. dec. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

"Mondjuk nem tudom,hogy jársz bármiféle kezelésre,ha nem fizeted a tb-t."


Mindenkinek jár az ellátás. Mindegy, hogy fizet vagy sem.

2018. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ha több mint fél éve nem fizetsz tb-t akkor tartozásod is van. Járj utána h mennyi és kérd méltányossági alapon a tartozás elengedését. NAV még nem keresett meg h nem fizetsz?
2018. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a gyakorlati részére értettem.Tudom,hogy jár mindenkinek.

Méltányossági alapon nem fogjàk elengedni,és gyanítom,segélyre sem jogosult a kérdező.

2018. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, hogy jár-e mindenkinek, mert nekem egyszer nem volt elrendezve a tb-m (Nem tudtam róla) és az sztk-ban derült ki. először el kellett mennem elintézni, és csak utána tudtam orvoshoz menni.
2018. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

szóval csak a sürgősségi ellátás jár szerintem!

és annyi még, hogy ha nem kapnál segélyt, akkor havi 7-8 ezer forintot kell befizetned, de előtte még rendezned kell az eddigi tartozásodat.

Mivel úgyis ráérsz, szerintem próbáld meg azokat először elintézni, amiket az előző válaszolók írtak.

2018. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Mar legalabb van 50 ezer forint tartozasod minimum. Azt a nav nem fogja elengedni nem arrol hiresek nekem se engedték el annak idejen, allambacsinak kell a penz mert ehenhal. Levelben fogod kapni majd a csekkeket egyszercsak hogy pontosan mikor azt nem lehet tudni. Kaphatsz egyebkent valoban ingyen tb-t. Ez az eddig felhalmozott tartozasodat nem fogja semmise tenni de legalabb nem halmozodik tovabb. Munkaugyi kozpontbol kell hatosagi bizonyitvanyt kerni es azzal kell menned majd az onkormanyzathoz. Es ott egy csomo mindent kitolteni es akkor megadjak. Ezeket mind biztosra tudom mert ateltem en is sajnos. A tartozastol amit eddig felhalmoztal attol viszont nem szabadulsz max torleszheted reszletekben. En is keson intezkedtem es ezert lett egy csomo tartozasom mert nem voltam ezekkel tisztaban. Aztan mikor lett munkam kenytelen voltam kifizetni a felhalmozott tartozast.
2018. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!