Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kozolhetem egy kollegammal,...

Kozolhetem egy kollegammal, hogy tudom, hogy ki akarjak rugni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 13. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Azt közölsz amit akarsz.
2018. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Közölheted, de ha kiderül, és eljut a főnököd, valószínű te is repülsz.
2018. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
főnököd=főnökhöz
2018. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha te is szívesen vele tartasz.
2018. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor közöld vele, ha nagyon jól ismered, tudod a várható reakciókat és biztos vagy benne, hogy jót teszel neki ezzel (mert pl. felkészülhet a dologra és nem kap azonnali szívrohamot).
2018. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám neki.

Rossz hír hozójára haragudni szoktak.

Ráadásul a főnökök sem fogják jó néven venni. Végül is az ő dolguk ezt közölni.

2018. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel a kérdést magadnak; miért szeretnéd elmondani neki, milyen haszna származik abból, hogy Te tudatod vele, miért szeretnéd, ha ezt hamarabb megtudná.


Hacsak nem azonnali hatállyal mondanak fel az illetőnek és nem próbaidő alatt, hagynak némi időt (szerődés szerint), amikor tud állást keresni - szóval csak ezért nem érdemes.


Ha attól félsz, mi van, ha visszajut a fülébe, hogy ezt tudtad és így zokon veszi, hogy nem szóltál; onnan tudhatja csak meg, ha miután zokogva elmeséli Neked, hogy kirúgták, Te visszaszólsz, hogy már tudtad. Nem úgy bocsájtják el az embert, hogy "Ki kell hogy rúgjunk, a szándékunkról pedig tudott Kiss Franciska és Nagy Kázmér".


Biztos, hogy ki is fogják rúgni? Mi van, ha felkészíted rá és a végén nem lesz belőle semmi? Lehet, hogy arra jó, hogy összekapja magát és jobb munkaerő legyen, de feleslegesen hozod stresszhelyzetbe. És mi van, ha telibexarja emiatt a munkát? Csak felvetődik a gondolat, hogy kirúgjákk, de nem viteleznék ki, csak hogy látják, hogy a beosztott egyre gyengébben teljesít így tényleg kirúgják. Érted, lehet Te vezeted rá az elbocsátására.


Mi van, ha visszajut a főnökökhöz? Ők ugyanis nem nézik jó szemmel, ha valaki az ő döntésüket, a munkakörükben történő dolgokat kürtöli szét vagy kiragadva egy részletet kreál egy pletykát és híreszteli.


Közölheted? Azt teszel, amit szeretnél. Nincs nyakörved, ami áramot vezet beléd, ha közlöd mással, hogy repülni fog.


Jó lenne ha közölnéd? A fenti pontok alapján; nem lenne jó.

2018. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valszeg tudja ő is.
2018. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ez kis cég vagy nagy?
2018. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Engem már rúgtak ki és nagyon nem jó érzés.Én szólnék neki!
2018. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!