Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan durvák az eladók...

Miért olyan durvák az eladók az emberekkel?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az ünnepek miatt kicsit több a dolguk, de ezt miért a vásárlókon kell leverni, főleg mikor belőlük élnek?
2018. dec. 21. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%

Ezt én is észrevettem.


Mondjuk kicsit szürreális, nem?


Hiszen amikor fizetni kell na akkor mi van?


Mondjuk ha tényleg nagyon gyökér eladók vannak, lehet bármi amit árulnak én lépek le, azt cső


Ja amúgy benne is volt a hírekbe, most jut eszembe egy magyar kenus vagy kajakos fickó, elment egy plaza-ba várásolni a csajszijával.


Na és nagyon gyökerek voltak az eladók, azok meg elkezdték leszedni a vagyonvédelmi érzékelőt a pulcsikról, azt séta a pulcsival kifele a boltból.


Lehet egyszer ezt én is eljátszom, lesz ami lesz.

2018. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Velem soha egy elado nem volt bunko az elmult 4 evben. Igaz en is kedves vagyok hozzajuk es nincs bennem hogy ugyis bunko lesz...
2018. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Mert mikor már semmi kedvük semmihez akkor is tódulnak be a bunkó parasztok. Láttam már olyat aki a kasszánál alkudozott, lejárt kuponnal akart fizetni, olyat vennének utalványra amire nem érvényes stb stb.

Mindegy hol dolgozol, de ha valakik órákon keresztül csak a véredet szívnák, te se lennél az a full mosolygós emberke. Egész nap senkitől nem kapnak néha 2 kedves szót, csak a bunkó parasztok napról napra... Ha nem elegyedsz velük szóba és nem is akartál úgy különösebben semmit csinálni, akkor hogy vezette le rajtad?? Erőszakosan húzta le az árudat, vagy csúnyán nézett rád??


Engem sok boltba kifejezetten szerettek, kedves, türelmes, megértő vásárló vagyok. Lehet ezért kapja a fizetését, de ő is ember, neki se lehet mindíg jó kedve. Mikor minden nap ki fog 50 parasztot valamilyen formába (ha ugye egy áruházat nézel akkor nincs külön árú feltöltő és pénztáros, szóval szív eleget, mikor a vásárlók a fél áruházat elrendezik stb). Ez napról-napra, hétről-hétre.


Bárki aki dolgozik, tudja vannak nehezebb napok és milyenek is tudnak lenni az emberek. Ezek után csodálkoztok?? Én inkább lennék fizikai munkás, mint hogy emberekkel kelljen foglalkozni mindíg.

2018. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Nekem kívülről az eladó szakma olyan szimpatikusnak tűnt, aztán elmentem dolgozni benne... Hát mit ne mondjak...

Azon túl hogy a kollégák sokszor egymást marják, iszonyatos sok a - ha nem is bunkó - ostoba vásárló.


Én mindenkivel igyekeztem kedves lenni, de a 12. órában már nagyon nehéz... Főleg azzal aki a zárás előtti 5 percben esik be. De napközben is vannak akikhez kötélidegek kellenek.

- Vannak (meglepően sokan!), aki a kuponon egy mondatot nem tudnak elolvasni és erőszakosan érvényesíteni akarják olyan termékre amire nem felhasználható.

- Ha valamit nem árultunk, amit a vevő szerint kellett volna, akkor nekiállt hitetlenkedni, vitatkozni

- MINDENÉRT az eladó a hibás, ha nem jön be a megrendelt áru, ha elmegy az áram és nincs pénztárgép, ha sor áll, mert egy vevő cserélni jött vagy problémázik, ha valamilyen termék nincs stb...

- Ahol voltam, ott volt egy vevő aki azért jött vissza ruhát cseréltetni, mert előző héten megvette teljes áron, következő héten ugyanaz le volt akciózva és neki annyiért kellett volna. Mert "mi biztos tudtuk, és direkt átvertük őt!"


Igaz, ezekről a következő vásárló nem tehet de nem mindenki tud ezeken hipp hopp túllendülni.


Én azt szoktam észrevenni, hogy egy morcosabb eladó is egyből segítőkészebb lesz, ha megértően és emberien szólok hozzá. Ez persze nem érdem; mindenkinek így kellene a másikhoz szólnia.

2018. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

A kérdésre kérdéssel válaszolnék:


Miért bunkóbbak ilyenkor a vásárkók az eladókkal, mint a sokévi átlag?


Mert igen, ha bunkó vagy, ne lepődj meg, ha veled is azok, ha üvölt rólad, hogy lenézed az eladót a munkájáért, ne lepdődj meg, ha nem segít, vagy csak mintha a fogát húznák, igenis tudomásul kell vennetek, hogy egy másik emberrel beszéltek, nem egy bútordarabbal vagy egy felmosóronggyal, és ha nem ennek megfelelően kommunikáltok vele, ne csodálkozzatok mikor ugyanazt kapják vissza, amit adtok feléjük.


Hadd jegyezzem meg halkan: vásárlót könnyebben találni, mint alkalmazottat.

2018. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom akik itt védik az eladókat, szintén eladók.

És igen, én is általában kedves vagyok az eladókkal, bemegyek, köszönök, próbálok mosolyogni, stb.

Van pl egy benzinkutas kiscsaj, még 1x nem sikerült neki visszaköszönni, rám se néz, és ledobja a pultra a visszajáró pénzt, még ha tartom is a kezem, akkor se beleteszi. Valami rettenet frusztrált egy valaki lehet, már a kb 10. ilyen után kezdek én is morcos lenni vele, erre ő mégjobban.

Bunkó neveletlen gyökereket vesznek fel eladóknak, szerencsére csak ritkán találkozok ilyennel, a többségük normális, segítőkész.

2018. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
2# vagyok és nem, nem vagypk eladó :-)
2018. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
#6, csak annyit mondanék neked, hogy a helyeken, ahol én dolgoztam, meg volt mondva, hogy vevő kezébe nem számolhatjuk le a visszajárót, mert mivel emberek vagyunk, és az ember tévedhet, ha tévesztünk, a pultról felvehetjük, de ha kézbe számolsz, mire a blokkért nyúlsz, az már eltűnik és te niylván sosem kaptál még olyan fejmosást a főnöktől, mint amit mi kapunk ha nem stimmel a kassza...
2018. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg nem kellene mentegetni őket. Sokszor akkor is tahók, amikor normálisan szól hozzájuk az ember. Egyszer egy péksüteményesbódéban azért pöccent be a csaj, mert csak egy félliteres üdítőt kértem, semmi mást.
2018. dec. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, én se vagyok eladó. Semmi pénzért nem csinálnám. A mai társadalomba minden tiszteletem azoké akik emberekkel dolgoznak, az eladó szakmát lassan a börtön őrihez tudnám hasonlítani stressz szinten.
2018. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!