Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Esélytelen abszolutóriummal...

Esélytelen abszolutóriummal pályáznom olyan helyre, ahová diplomást keresnek?

Figyelt kérdés

Van releváns munkatapasztalatom, egy multicégről van szó. Az abszolutóriumomat már régebben megszereztem, azóta sajnos nem államvizsgáztam még le, de már csak az van hátra.

Természetesen olyan területen lesz diplomám, amit keresnek.


2019. jan. 1. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen cégről van szó. De ha már ennyire közel vagy a diplomához, és tényleg van tapasztalatod, akkor feltétlen érdemes megpróbálni.
2019. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a közeljövőben (értsd: így kb idén) le is államvizsgázol, akkor simán, ellenkező esetben azért szerinte kicsi ciki halogatni.

Úgy írnám bele az önéletrajzba, hogy látszódjon, hogy hamarosan meglesz a papírod.

2019. jan. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Megpróbálni érdemes. Embere válogatja.

Nálam negatívum ha valaki a legvégén nem tudja lezárni az egyetemet (nincs nyelvvizsga, nem államvizsgázik le) ha évekig húzódik ez abból egyfajta trehányságra, a kitartás hiányára lehet következtetni és az nem jó.

2019. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

tökmindegy.


Nem a végzettség számít, bárki bármit mond.

2019. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Márpedig sajnos régóta halogatom, dolgoztam mindig, illetve máshol is tanultam. Sajnos tényleg trehányságból, de már 2 éve halogatom, illetve amikor leadtam a szakdogámat, sajnos meg is buktam az államvizsgán...:( emiatt persze az önbizalmam is teljesen elment.
2019. jan. 2. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ne halaszd tovább,mert egyre nehezebb lesz letenni, ahogy felejtesz. Nálunk 2 év alatt pl lett egy csomó új tétel, amik korábban csak érintőleges témák voltak.
2019. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem a végzettség számít, bárki bármit mond."


Fogalmad sincs a világ működéséről:


Egyrészt vannak törvényi előírások. Pl bizonyos munkákhoz gyógyszerész végzettség kell, nem elég az abszolutórium. Munkavédelmi szak diplomával lehet csak kockázatelemzést végezni, mert jogszabály előírja. Villamos berendezések felülvizsgálatához is jogszabály írja elő a végzettség papír meglétét. Egy csomó ilyen van.


Másrészt sok cég adott munkakörre belső előírásokban megköveteli a diplomát, amire csak papírral rendelkezőt vesz fel. (tudok olyanról, hogy amikor kiderült, hogy a papír nincs meg, mint a kérdezőnél, a próbaidő alatt elzavarták a jóembert, mert így nem kellett)


Volt kollégám, akit mivel ismertek, előléptették diplomás beosztásba azzal a feltétellel, hogy éven belül lediplomázik.

Az elég rosszul néz ki, hogy 2 éve halogatja a kérdező. Mi biztosítja, hogy nem halogatja tovább? Ez nem azt jelenti, hogy esélytelen a felvételre, de jelentősen rontja az esélyeket→attól függ ki jelentkezik még rajta kívül: ha van hasonlóan jó jelölt, de már meglévő diplomával akkor azt venném fel.

2019. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazából ezen is gondolkodtam, hogy esetleg az opció-e, hogy úgy vesznek fel, hogy most májusban meg kell szerezzem a diplomát? Nyilván az már egy hatalmas motiváció lenne ahhoz, hogy meg is csináljam. (meg persze nyilván szeretném is, már ennél tovább nem halogathatom, mert akkor új szakdogát kéne írnom...)
2019. jan. 2. 16:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen opció - más választásod nincs úgyse amíg nincs meg a diploma. Az esély csökken, de nem nulla, így pályázni mindenképp megéri.
2019. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
El ne mondd az interjún, hogy neked majd a munkahelyi nyomás kell, hogy befejezz valakit, ezzel csak fokozod a fent leírt negatív attitűdöt. Még kevésbé tűnsz majd kitartónak.
2019. jan. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!