Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti észreveszitek álláskeresőké...

Ti észreveszitek álláskeresőként a nagy munkaerőhiányt? Mikor 100ból 90 pályázatra szoklá szeriint visszajelzés se jön?

Figyelt kérdés

Állítólag hatalmas a munkaerőhiány. Amikor én vagy 10 évvel ezelőtt állást kerestem megszokott volt hogy számolatlanul öntöttem ki az életrajzokat pályázatokat hirdetésekre, de nem 10-20at hanem 200at és ezek 90%-ára semmiféle visszajelzés se jött még az se hogy kösz megkaptuk.

De akkro még nem volt hiány.


És most egy állítólag súlyosan munakerőhiányos világban ugyanúgy öntött ki az életrajzokat pályázatokat de nem 10-et hanem vagy 20x 10-et eddig és... és ugyanaz van mint X éve.

A 90%-ra még csak visszajelzés se jön, semmi.


Nem értem. Nem kéne két kézzel kapniuk utánam egy állítólagos hiányos környezetben? Hét itt vagyok dolgoznék! Nem kellek? Még egy visszajelzést se érek meg 100ból 90 esetben?


Hát hogy van ez?


2019. jan. 20. 14:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ma: 15:09

"Jelentkező van sok, de milyenek? Sokak állítólag ismerik az excelt de egy egyszerűbb függvény is gondot okoz a gyakorlatban."


Anyukám egy nagy cég HR-es részlegén dolgozik, és mesélte, hogy volt egy ilyen kiírásuk, ahol olyan jelentkezőt kerestek, akinek középfokú végzettsége van, legalább alapfokon beszél egy idegennyelvet, és kiigazodik a MS-Office programokban. A fizetés bruttó 200 ezer, mégis több mint ötven pályázó jelentkezett, jelentős részük diplomás, és tárgyalóképes angol nyelvtudással is rendelkezik.

Tény, hogy ez nem a főváros, hanem egy Kelet-magyarországi nagyváros.

2019. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Meg facebookon,meg a tobbi kozissegi oldalon is utanadneznek"


Hahaha.... hát énutánam aztán nézhetek akármilyne oldalon. Semmiféle szutyok közösségi oldalon nem voltam/vagyok /leszek fenn soha. SOHA!!


Tőlem aztán egy posztot egy lájkot egy fotót nem találnak sehol az garantált.


(Ha egy gyökér megjegyzené hogy miért ide is posztolok-igen, anonim módon, a valós személyemhez nem köthetően)

2019. jan. 20. 18:52
 13/27 A kérdező kommentje:

"az elozo munkahelyeket meg gyakran megkerdezik"


Szerintem ez kamu. Nme kérdeznek azok senkit és semmit az melós macerás időigényes---meg aztán ha megkrldezik a régi helyet az mit mondhat? Mezei átlag ember 12 egy tucat se nem különösen jó se nem különsösen rossz.


Miként a jelentkezők 99%-a ez a kategória.

Ne fémyezzük magunkat, egy átlag helyen átlag alkalmazotként nem zsneik dolgoznka hanem 12 egy tucat átlagsenkik. Pont mint én.


A többi jelentkező is a nagy számok törvénye alapján épp olyan mint én. Középszerű átlagos.

2019. jan. 20. 18:54
 14/27 A kérdező kommentje:

"Tény, hogy ez nem a főváros, hanem egy Kelet-magyarországi nagyváros."


nyugi itt pesten erre nem 50 hanem 3x 50 jelentkezne.... mikor a könyvelőiroda ismerőséknél asszisztenst keresett vagy 200+ életrajz jött.


Követelmény: semmi, csak érettségi.

Ehhez képest a zömük diplomás volt a jelentkezőkenk.


Bérezés: a minbér + 20.000 bruttó.

És Pest.


És 200+ jelentkező.

2019. jan. 20. 18:57
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem:


-Környezetmérnök alapszak diploma, TDK, OTDK, civil szervezetnél önkéntesség, jó osztályzatok stb

- Fentit kiegészítendő tűz-és munkavédelmi OKJ-k, iskolarendszeren kívüli képzések, sok pénz és energia.

- jogsi és nem eleget, de azért vezetgetek

- Microsoft Office, Excelben függvények mennek, Wordöt is kényelmesen használom, sok funkcióját ismerem


- az egész országba hajlandó lettem volna menni, 2 állásinterjúra autóval mentem, Vas megyébe pedig volt telefonos interjúm és mentem is volna, akár dolgozni. Budapestről.



Nem sikerült a biorobot irodai adminisztrátori állást lecserélni.



Szóval nem, nem mindenhol van munkaerőhiány.

2019. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Engem eddig még mindig visszahívtak.
2019. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"Engem eddig még mindig visszahívtak."


Persze. Senki mást nem de TÉGED téged aztán igen. Hogyne.

2019. jan. 20. 20:47
 18/27 anonim ***** válasza:
A mo.-i álláskeresési/-hirdetési-, állásbehívási helyzet teljes mértékben UFO témakörre kezd hasonlítani...
2019. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Kezd? ?? dehogy kezd. 25 éve az . huszonéve is egy cirkusz egy kirakat egy elmegyógyintézet volt az egész mots is az.
2019. jan. 21. 08:00
 20/27 anonim ***** válasza:
Igen, nagyban függ attól milyen szakosodásod van. Mennyire speciális területen dolgozol. Én pl. Egy lusta sz*rkupac vagyok, nem fejeztem be az egyetemet sem. Viszont még azatt elkezdtem dolgozni, mert papír nélkül is van arra igény amit csinálok. Attól függetlenül utálom a munkám, a belem is kidolgozom néha. Majdnem minden nap felmondanék de azzal hogy speciálisabb a terület, a munkahelyek száma alacsonyabb.
2019. jan. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!