Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő álláskeresőként érdemes...

Kezdő álláskeresőként érdemes kiakadnom azon, hogy tucatszám küldöm ki az életrajzokat kísérőlevéllel a hirdetésekre, és még visszajelzés se érkezik? Annyi se hogy "megkaptuk, köszönjük, majd értesítjük? "

Figyelt kérdés

Kezdő álláskereső: ez nem azt jelenti, hogy pályakezdő vagyok, 10 éve dolgozom, de állást életemben először keresek. A mostani helyemre ismeretség nyomán kerültem be.


Nem csak úgy vaktában küldöm az életrajzom: mind hirdetésre, konkrét pozíció megjelölésével. Eléggé furcsának tartom, hogy a cég felad egy hirdetést, kap egy professzionális életrajzot, kísérőlevéllel és annyira se veszi a fáradtságot, hogy 5 mp alatt küldjön egy mailt: „kösz nem”.


Vagy nem érdemes ezen kiakadnom, ez ilyen világ?


2012. szept. 2. 09:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Kiakadhatsz,azt szabad, de ettől még tényleg ilyen a világ. Ha nem jeleznek vissza: nem kellesz. Úgy 30% jelzi vissza a nemet, mondjuk a nem válasszal se sokra mész.


Én azt is furcsának találom, ha jelentkezek egy hirdetésre, amely olyan, mintha rám szabták volna, mindenem megvan hozzá: tudás, nyelv, diploma, tapasztalat--és még csak be se hívnak interjúra.

2012. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hiszem, hogy a hirdetések 95%-a kamu, már megvan az ember, csak valami HR belső szabályzat miatt a cégnek muszáj kiadni toborzónak, hogy szedjen össze 10-20-50 embert, és csináljanak velük interjút.

Vagy a fejvadász ismer valakit, és úgyis azt fogja betenni.

A harmadik dolog, hogy sokszor csak elég sokára 1-2 hónap múlva hívnak, aztán még 1-2 hónap, míg döntenek.

2012. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Én anno 85 helyre küldtem önéletrajzot kísérőlevéllel, majd az állásom nem is ezen múlott. Egyetlen nem sok, annyi választ nem kaptam, s az állásom egy teljesen más vonalon jött össze. Az e-mailes hirdetésekről nekem azt mondták, hogy vannak bizonyos kötelezettségek, s meghirdetik, de az akkor általában már okafogyott dolog.
2012. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Én két éve ezt csinálom. Már annak is örülök, ha visszaírnak, hogy köszönik a jelentkezésem, de nem én vagyok a választott.

Személy szerint pofátlanságnak tartom, hogy annyi sem telik ki belőlük, hogy visszajelezzenek. Bezzeg azt elvárják, hogy te hajbókolj nekik...

2012. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Na de ha a hirdetések 95%-a kamu, akkor mégis mit tehet az álláskereső?

Látogatja az állásportálokat, az apróhirdetési oldalakat, küldözgeti a leveleket a hirdetésekre, feltölti az önéletrajzát kismillió munkaerő közvetítőhöz, fejvadászhoz.

És ha mindennek az eredménye NULLA ZÁRÓ akkor mi van?

2012. szept. 2. 09:54
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Amit én tette: Felhívtam telefonon olyan helyeket, ahol nem hirdettek, s felajánlkoztam... Ennyi És bejött.. főleg rámenősség és határozottság kérdése.
2012. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Monjuk a 95% egy kicsit túlzás, inkább azt lehetne mondani, hogy az állások 60-70% előre megvan az ember.


Megtörtént eset (többször): Elküldött önéletrajz után telefonos érdeklődésnél megerősítették, hogy nagyon jó volt az önéletrajz, de mást választottak.

OK. Csak ezzel az volt a baj, hogy a választásnál meg sem nézték a pályázatot mível a mail "megnyitásáról" szóló visszaigazolás napokkal később érkezett csak meg. :)

Más esetnél meg nemhogy elutasító levelet nem küldtek, de még meg sem nézték a pályázatot, úgyanis "visszajelzéssel" szoktam elküldeni a mailt.


Lehet, hogy az egy álláshelyre beérkező 500-1000 pályázatnál csak találomra néznek meg 50-100, a többinél meg arra sem veszik a fáradságot, hogy elolvassák.

2012. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 taj getosz válasza:
83%
nyugodtan akadj ki!Most következik az hogy el kell menni egy olyan helyre melózni,ahova nem is szerettél volna és persze aprópénzt fizetnek,aztán ha mákod van,persze csak ha mákod van:D,fél év múlva esetleg válaszolnak majd valahonnan!
2012. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

95% szerintem is túlzás, de 70% az szerintem is valós szám lehet. Szóval ami hírdetéseket látsz ott 10ből 7nél vagy nem is létezik az állás vagy meg van már az akit felvesznek.

De hallottam olyat, is hogy egy cég csak azért hogy legyen egyfajta "adatbázisa" meghírdet néhány kamu állást. A beérkezett önéletrajzokat meg elteszik és ha majd valamikor kell valaki esetleg felhívják.

Kapcsolatok. Ez kell.

2012. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy híres Hr tanácsadó pasi egyszer azt mondta (ráfanyalodtam, h elmenjek hozzá tanácsért), hogy az állások 90%át kapcsolat útján töltik be és 10% az, amit pályáztatnak és nincs meg még rá az ember. És nekem is azt javasolta, h nyaggassam a baráti, rokoni kört, h segítsenek nekem állásban, mert az, h pályázat útján nyerek el vmit, arra 10% esélyem van csak. nem lehetetlen, csak...:-((
2012. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!