Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti észreveszitek álláskeresőké...

Ti észreveszitek álláskeresőként a nagy munkaerőhiányt? Mikor 100ból 90 pályázatra szoklá szeriint visszajelzés se jön?

Figyelt kérdés

Állítólag hatalmas a munkaerőhiány. Amikor én vagy 10 évvel ezelőtt állást kerestem megszokott volt hogy számolatlanul öntöttem ki az életrajzokat pályázatokat hirdetésekre, de nem 10-20at hanem 200at és ezek 90%-ára semmiféle visszajelzés se jött még az se hogy kösz megkaptuk.

De akkro még nem volt hiány.


És most egy állítólag súlyosan munakerőhiányos világban ugyanúgy öntött ki az életrajzokat pályázatokat de nem 10-et hanem vagy 20x 10-et eddig és... és ugyanaz van mint X éve.

A 90%-ra még csak visszajelzés se jön, semmi.


Nem értem. Nem kéne két kézzel kapniuk utánam egy állítólagos hiányos környezetben? Hét itt vagyok dolgoznék! Nem kellek? Még egy visszajelzést se érek meg 100ból 90 esetben?


Hát hogy van ez?


2019. jan. 20. 14:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem érzem én se ezt a hatalmas munkaerőhiányt, lassan fél éve, hogy pályázgatok, eddig egy interjún voltam, a többi helyről meg válaszra sem méltattak. Az álláshirdetéseket bújva feltűnt, hogy szokszor ugyanazokat látom ismétlődni, ez is érdekes, most ennyire rossz a hely, hogy menekülnek az emberek vagy senki nem felel meg nekik, vagy esetleg kamu, csak azért vannak, hogy látszódjon valami, hogy vannak itt hirdetések.
2019. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy sokszor alkalmatlan embert vesznek fel, meg is tartják sok helyen, mert beleuntak, hogy csak ilyenek vannak. Már az sem érdekli öket, hogy van aki jobban elvégezné azt a munkakört. Feladni hirdetést, beszélni a jelentkezőkkel, behívni, papírmunka, betanítani, bejelenteni stb... aztán ezt szinte minden héten mert kiderül akit felvettek az buta, nem érti a dolgát, fejlődni se képes. Aztán a főnöknél elszakad a cérna, elege van. Jó a sz.ar is. Maradjon. A hibáit majd kijavítja más.

Ha két hetente látsz hirdetést, az lehet automatikusan jelenik meg. De vannak ahol valóban sokan cserélődnek.

2019. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

"Nem érzem én se ezt a hatalmas munkaerőhiányt, lassan fél éve, hogy pályázgatok, eddig egy interjún voltam, a többi helyről meg válaszra sem méltattak."


És akkor még én vagyok a troll. Mikor én is ezt íromk ezt tapasztalom hogy X cég sír hogy nincs embere hirdet és amikor jelentkezek hozzá még válaszra se méltat.

Pedig a kiírásnak megfleleek sőt sokszor túl is teljesítem és még annyit se érek meg hogy behívjanka interjúra??

Most akkor kell nekik ember vagy nem? Itt vagyok jönnék dolgozni ember kell állítólag most akkor miért hallgat a cég?


és erre az a váéasz hogy troll vagyok. Naná mert ez a semmi nulla választ adni a legkönnyebb.

2019. jan. 21. 11:08
 24/27 anonim ***** válasza:
23: Azért vagy troll, mert felismerni a stílusodat. A kérdéseidben folyton váltogatod a munkakörödet meg a személyiségedet. Hol szalagmunkás vagy, hol tanár, hol meg irodista. És semmi válasz nem jó neked, csak kötekszel, meg a saját álláspontodat hajtogatod.
2019. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

"meg a saját álláspontodat hajtogatod."


Miként az emberek 99%-a ezt teszi.

Nézem a tv-t politikai vitaműsor ellenzéki meg nem ellenzéki és másról sye szól csak nyomják a litániát mindketten és tök8 mit mond a másik ők csak nyomják a magukét és egy hajszállal se kerülnek közelebb 12 órás vita után se. Mert mindenki azt hiszi nála a bölcsek köve mindenki más meg hülye.


ÉS eztt te csodálod? az emberek 99% ilyen. Ilyne volt ilyen és ilyen lesz míg világ a világ.

2019. jan. 21. 11:17
 26/27 anonim ***** válasza:
25: Ez az oldal -legalábbis ez a kategória- azért van, hogy az ember feltegye a kérdését, amiben segítséget, tanácsot vagy építő jellegű véleményt kér egy bizonyos dologban. De te alapban nem kérdezel, hanem kérdésnek álcázva kiírsz egy véleményt vagy álláspontot, és aki nem ért veled egyet, azt meg lehurrogod.
2019. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mellesleg az meg sem lep, hogy a 24-es válaszom többi részére nem reagálsz.
2019. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!