Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti nem sajnàljàtok a munkàltat...

Ti nem sajnàljàtok a munkàltatókat a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy Ti nem sajnàljàtok a munkàltatókat a munkaerőhiány következtében kialakult helyzet és a problémáik megszaporodàsa miatt? Tudjuk, hogy vállalkozni nem egyszerű, főleg itthon. A hatalmas adók és járulékok, a magas költségek mind megnehezítik egy vállalkozás életét. Most pedig még szembe kell nézniük azzal, hogy nincs elég ember a pozíciókra. Egy erős gazdaság motorja a kis és középvállalkozások. Nem elég, hogy nincsenek támogatva rendesen, de még a munkavállalóikat is elüldözik itthonról. Mi a véleményetek? Ti is együtt tudtok érezni velük?

2019. jan. 22. 07:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Őszinte leszek:nem.
2019. jan. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Alkalmazottként nem sajnálom őket. Meglenne a tőkéjük ahhoz,hogy felszámolják a munkaerőhiányt,de ők inkább vesznek fel több szakmaképtelen embert,mint hogy kifizessék az értékes munkásokat. Nem sajnálom őket
2019. jan. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
A kérdésed elolvasása után telesírtam egy csomag 100 darabos papírzsebkendőt.
2019. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem sajnálom őket, mert sajnos a többség nagyon kapzsi. Amikor kiszúrják a dolgozó szemét minimálbérrel vagy a bérminimummal, ha ad is pluszt azt is borítékban, vagy okosba óhajt foglalkoztatni, közben ő meg a 3 éves BMWt cseréli, akkor valahogy nem tudok velük együttérezni.

Egy könyvelő irodában dolgozok, mint asszisztens és ide jönnek a cégvezetők sírni, hogy de szar nekik, de azért benyögi, hogy most ezt újítják fel, most a gyereknek vesz Pesten lakást, most ide utaznak... stb.

2019. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

"A hatalmas adók és járulékok, a magas költségek mind megnehezítik egy vállalkozás életét."


Nem nehezíti meg, mert a nagy részük ezeket egész egyszerűen en bloc elcsalja.

2019. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%
Várjál, NEEM
2019. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem sajnálom őket.

És Magyarországon rohadtul nem a munkaerőhiány miatt nehéz vállalkozni, hanem a magas adók miatt, és a nagyobb megbízásoknál az urambátyám hozzáállás miatt - ha nem vagy a kiválasztottak között, hiába vagy jó, megszívtad.

2019. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

NEM. Majd ha megfizetnek rendesen, nem akarnak megalázni, nem kamuznak, nem néznek hülyének, nem várnak el irreális hozzáállást, majd akkor lojális leszek. Addig nem.

Amikor asztalt borítva eljöttem az utolsó helyről ezek miatt, akkor úgy éreztem jól döntöttem. És azóta is úgy érzem. A "főnök" azóta sem talált normális embert. :)

Szóval kapja be mindenki és mindegyik.

2019. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem :D


A szándék sem volt bennük sosem, hogy normális fizetést adjanak, vagy hogy ne úgy bánjanak az alkalmazottakkal, mint a ronggyal.


egyék meg, amit főztek.


egyébként meg amíg munkanélküli voltam, voltam próbamunkán pár csodás helyen. a kedvencem a kis falusi cukrászüzem volt, ahol úgy gondolták, h nem kell öltözőhelyiség a férfiaknak, jó lesz a fűtetlen wc is, magas fizetés sem kell, és úgy általában értesíteni sem kell senkit, h akkor megkapta-e a munkát, majd lekopik.


ugye mondanom sem kell, h azóta nagyot fordult a világ, és nem hogy csomagolót, de már takarítót sem találnak.

elmagyaráztam nekik fészen,h talán változtatni kéne, de nem, inkább duzzognak, h nincs munkás.


adok nekik 4-5 évet, aztán lehúzhatják a rolót ők is, és meg is érdemlik.

2019. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
98%
Csak arra tudok gondolni, hogy viccből tetted fel ezt a kérdést. Nem sajnálom őket, ha akarnák magasabb bérre is felvehetnék az embert, és akkor nem mennének ki ennyien külföldre. A kis vállalkozók 70-80%-a szarrágó és előbb vesz egy 20 milliós autót, mint hogy egy kicsit emeljen a munkavállalói bérén. Az előírt minimálbérnél adhatnának ám többet! De ők inkább sokszor még azt sem szeretnék megadni, és 4-6 órára jelentik be az embert, stb. Rengeteg támogatás van a vállalkozásoknak. Jelenleg is futnak EU-s támogatások, amik akár 100%-ban támogatják a munkavállaló bérét közel egy évig. Bármikor bemehet a munkaügyi központba, érdeklődjön utána a dolgoknak.
2019. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!