Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 2 éve munkanélküli vagyok....

2 éve munkanélküli vagyok. Teljesen tönkrementem minden téren. Mit tudok itt már csinálni?

Figyelt kérdés

Nem is tudom már, hogyan keveredtem bele ebbe.


Igazából a tavalyi 1 év miatt volt egy idegösszeomlásom, és abból nehezen jöttem ki. De elmentem azonnal dolgozni egy gyárba, alig bírtam ki az oktatást is, annyira kész voltam még, de megerőltettem magam, dolgoztam, de a végén kirúgtak ukránok miatt, mert kevesebbért dolgoznak, jobban hülyének tudják nézni őket.


Megint padlóra tett teljes ez.


Utána 3 hónap után nagy nehezen megint kerestem egy gyárat a környéken. Ott műszerésznek tanultam be már, egyedül voltam egy gépen, a srác is megvolt elégedve velem, meg mondta, hogy szerencse, hogy ide kerültem, mert azt csinálják, hogy amikor van megrendelés, akkor felvesznek embereket, aztán amikor kimegy az áru rúgják ki őket. Nem féltem, mert gépen voltam de 2 hónap után kirúgtak (meg másokat is)


Azóta egyre mélyebben vagyok, és jobban kijött rajtam megint minden :(

Olyan helyen lakom, ahol semmi lehetőség, csak ez a fent említett két retek gyár. De adtam be már jelentkezést országosan is hirdetésekre, de mégcsak vissza se írtak.


Most komolyan mit csináljak ilyen helyzetben?

Munkára van szükégem, csak az húzna ki engem ebből az állapotból de semmi. Hiába próbálkozom.


Teljesen tönkrement az életem és valószínű megint kórház lesz ennek a vége. És csak a 20-as éveim elején járok :(



2019. jan. 27. 19:38
1 2 3
 1/23 Drazicc ***** válasza:
40%
Megyeszékhely? Egyébként abból amit írtál gondolom Kelet Magyarországi vagy, ha esetleg a román határ környékén laksz hallottam, hogy sokan már Romániába mennek át dolgozni, jobbak a bérek és jobban tisztelik a dolgozókat.
2019. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%
Komám, a bkv folyamatosan keres embereket. Villamosvezető,troli stb jogsi sem kell hozzá... Ha jol olvastam szolgálati lakást is adnak. A helyedben tuti megprobálnám.
2019. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Drazicc ***** válasza:
40%
Szerintem elég messze lakik pesttől.
2019. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%
El kell költözni onnan Budapestre és ahogy az egyik előttem válaszoló írta, jelentkezni a bkvhoz. Vagy vonulj be a seregbe, rendőrségbe.. sok lehetőség van
2019. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Mindig feljön az hogy költözz Pestre...oké...de akkor egész Kelet Magyarország költözőn fel Pestre?

Nem véletlen élhető országrész kéne csinálni kelet Magyarországból? Áááá mit is képzelek én....

2019. jan. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

#5: Igen, egyetértek veled. Szintén keleten lakok, 8 hónapig nem talàltam munkát, bár én gyárba nem jelentkeztem. Mindenki mondta nekem, menjek Pestre. Mégis hogy mentem volna ha nem volt pénzem sem erre? Gondolom az albérlet sem 2 Ft és ott sem lehet egy nap alatt munkát találni. Abban is igazad van, hogy itt keleten kéne fejleszteni, munkahelyeket teremteni és nem lenne gond. Erről viszont nem az itt élők tehetnek. Decemberben lett egy szuper munkahelyem, szóval maradhattam itt a családom és a barátom közelében. Egy percig sem bánom,hogy maradtam.

Kérdező! Én a munkaügyi àltal kaptam rendes, bejelentett munkát. Regisztrálj oda esetleg. Ha a huszas éveid elején jársz, még tanulhatsz is akár. Vagy a munkaügyi is szokott képzéseket indítani amiért havonta kb 60 ezret adnak.

Viszont van egy barátnőm. 4 éve nem talál itt munkàt. Ő is depressziós, semmi életkedve, de pénze sincs elmenni innen.

24N

2019. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%

6#

A munkaügyi a közmunkán kívül mi mást tud nyújtani?

2019. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
#7: Igen! Én nem közmunkán vagyok, és egyetlen alkalommal sem akartak közmunkára kiközvetíteni. Tényleg hatalmas szerencsém volt a munkaügyivel, mert nagyon jó állást ajánlottak. Persze el kellett menni interjúra stb, de ha nem vagyok oda regisztrálva, nem dolgozok most itt. Mert neten meg nem hirdették.
2019. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Vagyis bocsi, rosszul olvastam a kérdést. Hogyhogy mi mást tudna nyújtani a közmunkán kívül? Rendes bejelentett állásom van, és minimálbér felett van a fizetésem. Igaz nem 8 általánost végeztem... Biztos nézik a végzettséget, nyelvtudást, jogist stb és ezek szerint ajánlanak állást. Logikus nem?
2019. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
12%

Az is durva hogy a hatos válaszoló ennyire le lett pontozva, mert neki van egy kis sikeréleménye.Az irigység ha fájna, akkor ordítanának egyesek. Talán tanulni kéne, képezni magatokat,és nem csak a gyárak jönnének szóba, hanem normális munkahely, normális fizetéssel.

#7: Mivel a munkaügyihez cégek küldenek be igényeket, hogyha szeretnének felvenni munkaerőt magukhoz. Szerinted csak a közmunka létezik?

Keseregjetek csak tovább,hogy nincs munkátok! Az olyan embereket nem tudom sajnálni, aki nem tanul, nem regisztrál a munkaügyibe, nem tesz semmit csak siránkozik. Aki egy életet a gyárakra alapoz hát nem tudom..

2019. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!