Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy cég lehet olyan anyagi...

Egy cég lehet olyan anyagi helyzetben hogy már a karácsonyi vacsorára se futja neki? Vagy ez csak hozzáállás kérdése inkább?

Figyelt kérdés

A cégnél évekkel sok évvel ezelőtt volt úgymond karácsonyra:

-13. havi bér

- karácsonyi pénzjutalom

- ajándékcsomag

- dízsvacsora


És az évekl alatt szépen lépcsőzetesen minden eltűnt. Nem volt már 13. havi se pénz se ajéndékcsomag se, de a vacsora az maradt. Az indok mindig ugyanaz: anyagiak. Nincs pénz.

És idén eljutottunk oda hogy már karácsonyi vacsora se lesz. Ninc smár erre se pénz.


De létezik hogy tényleg nincs erre se pénz? Azért azt nehezen tudom elképzelni hogy egy tál kajára és egy pofa italra ne lenne pénze a cégnek, annaka cégnek, amelynek vezetője épp most vett 1 misiért új lovat a lovardájába (mert ám az is van neki) és mindezt perzse céges pénzből mi másból.


Szóval mit gondoltok? Nincs pénz vagy ez csak hozáállás kérdése? Nincs rá pénz mert nem szánnak rá pénzt inkább a vezetőség elkölti erre arra-pl a saját lovardájára amit persze a cég fizet?


2018. dec. 12. 08:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Inkább magukra költik.
2018. dec. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

az, hogy a főnök vett egy új lovat annak mi köze a céghez?


a főnöknek gondolom nem csak innen van bevétele, de ha mégis, akkor meg az ő dolga mire költi a pénzét


az engem is irritálna, ha a cég azt mondja, hogy nincs pénz vacsorára és valaki azt hangoztatná, "hogy há mé?" pedig XY nem rég vett 3 milliós kocsit, vagy 1 milliós gépet, vagy bármit


a főnök nem fogja saját zsebből etetni az alkalmazottakat, azért annyira nem hiszem, hogy megfizetnék

ha épp úgy áll a cég, akkor nincs vacsora, ez van

2018. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen, de amíg a bért megkapjátok időben addig annyira nem lehet nagy gond szerintem. Én kis cégnél dolgozom, néha hallom az anyagiakat és annyira nem vagyunk eleresztve mert kiadás is van bőven. 13. havi sincs, bár lesz valamennyi pénzjutalom (a bérünk felében reménykedünk). Persze lesz buli aminek keretében kibérelünk egy drága helyet... én jobban örülnék ha inkább perkálnának :D főleg mert ócska a társaság. De nézz körül a cégnél, lehet hogy éppen beruháztok valamibe.
2018. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

"De nézz körül a cégnél, lehet hogy éppen beruháztok valamibe.


"


Már magunk takarítunk mert a részidős minimálbér felét kereső takarítónőket is leküldték mondván nincs rájuk pénz....


de azért 1 misis új lóra van pénz céges pénzből.


Mielőtt kötözködnénk: igen, CÉGES pénzből.

2018. dec. 12. 11:26
 5/34 anonim ***** válasza:
amit nem te osztasz be, amíg te a fizetésedet megkapod, addig örülj! ez mind plusz ami opcionális
2018. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%
Balázska, drága, ha lenne céges vacsora, akkor meg nem mennél, mert úgy utálod a főnököt, hogy látni sem bírod. Ha kötelezővé tenné, akkor pedig itt rinyálnál, hogy milyen jogon teheti kötelezővé. Úgyhogy neked ez a legjobb megoldás.
2018. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Hányadik lovat vették az idén? Mert ezzel az érveléssel már találkoztam itt az évben 2x is. Amíg a béretek ki van fizetve, azt csinál amit akar. A lovat gondolom az idén kivett osztalékából vette, az meg már nem a cég pénze, hanem a sajátja.

De nyugtasson meg a tény, hogy máshol sincs már annyi plusz juttatás mint régen. Ráadásul jól meg is adóztatják ezeket. Köszönd a kormánynak.

2018. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Hallod számlát kért a lóról vagy mi? Honnan tudod, hogy céges pénz? Biztos valami lótifuti vagy aki irigy a főnőkére.
2018. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

"Hallod számlát kért a lóról vagy mi? Honnan tudod, hogy céges pénz? B"



regényt nem írok de X cégnek ment az utalás. És igen, van számla róla. de hogy ez miért lényeges?

Céges pénz itt midnen az itt nincs céges meg nem céges pénz mert a főnök a tulaj is így nincs értelme firtatni mi a céges mi a nem céges.

2018. dec. 12. 12:54
 10/34 A kérdező kommentje:

"ha lenne céges vacsora, akkor meg nem mennél, mert úgy utálod a főnököt, hogy látni sem bírod."


Ez így igaz. Ha lenne akkor lógnék ahogy az elmúlt években tettem.

De nem ez a lényeg.

2018. dec. 12. 12:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!