Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagynád a helyemben ezt a...

Otthagynád a helyemben ezt a munkahelyet?

Figyelt kérdés

Itt vagyok több mint 1 éve.Az emberi kapcsolatokat nem alakítottam ki jól a kezdetektől,nem tudtam lekezelni normálisan a támadásokat.Soknak eleve nem is voltam szimpatikus az elején sem,ezzel nem foglalkoztam.Aztán elterjedt rólam valami,ami miatt megvan egyeseknek a véleménye.Van 1-2 aki direktben akar alám tenni hogy ne dolgozzak ott.Olyan érzésem van,hogy elbaltáztam ezt a részét a dolognak,és nem érzek magamban annyi erőt,hogy mindig erősnek mutassam magam.Lehet jobb lenne egy másik munkahely,ahol tiszta lappal indulhatnék.

Annyi ennek a velejárója,hogy kb.15 ezer fT-al kevesebb lenne a brutto bérem,nem tudom mennyire érződne meg ez a fizetésemen.Illetve valahol lelkileg se tudom hogy érintene most ez a változás,jobb lenne minden vagy rosszabb.A mostani helyemen csak 1emberben bíztam meg eddig,a főnökömben,de most főnökváltás lesz,így elvesztem még azt az 1embert is,aki eddig segíteni próbált nekem ha problémám volt.

Te hogy döntenél ?


2019. febr. 6. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennék.
2019. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg váltanék.
2019. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha még ahhoz sem veszed a fáradtságot, hogy beüsd a kalkulátorba, hogy a bruttó 15.000 Ft mínusz mennyit jelent majd nettóban, úgysem fogsz lépni
2019. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem fejtettem ki,csak egy tényt írtam a béremről,ennek még sok vonatkozása van,de szám szerint ez az egyik.Mindegy a brutto,lényeg hogy valamennyivel kevesebbet keresnék.
2019. febr. 6. 13:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennék. Amúgy a 15.000 nettója: 9.975 Ft.

Lépjél szerintem. Én hasonló miatt léptem, igaz, csak fél évet bírtam ki ott.

2019. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem maradj.Távozni azoknak kell, akik rontják a légkört.
2019. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én azért próbálnám tisztázni a helyzetet, így konkrétumok nélkül szerintem kicsit könnyelműség azt mondani, hogy menj csak. Megvolt-e az okuk rá, hogy nehezteljenek rád? Ha igen, próbáltad-e helyretenni? Ha nem, próbáltad-e kideríteni, megkérdezni, hogy mégis miért kapod a támadásokat? Azt írod, sokaknak nem voltál szimpatikus az elején, ezt miből gondolod? Neked amúgy szimpatikusak voltak?

Azt kell végiggondolni, hogy a kialakult helyzetben mennyi múlt rajtad, és mennyi a többieken..ha ok nélkül parasztkodnak veled, akkor tényleg jobb a váltás. Ha viszont úgy érzed ezt inkább nagyobb részben te baltáztad el, akkor szerintem megér mégegy próbát..hisz (nem akarlak ijesztgetni, de) mi van ha az új munkahelyen ugyanez lesz. Te is jobb szájízzel távozhatsz, nem "menekülve", ha nem csak úgy otthagyod csapott papott, de legalább próbálod tisztázni...nem mindig kell erősnek mutatni magad. Azt írod, a jelenlegi főnöködben megbízol, mi lenne ha szimplán elmondanád neki, hogy szörnyen kényelmetlen neked így ez a munkahely és nem tudod mit csinálj, hátha elmondaná, ő hogy látja...

2019. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi, az elkerülte a figyelmemet, hogy elterjedt rólad valami.
2019. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Voltak olyan konfliktus helyzetek amik szerintem jogtalanok voltak,és mivel én hirtelen nem tudtam reagálni ezekre,főnököm védett meg.Nem tudtam reagálni,mert nem tudtam mennyire szabad szembeszállni emberekkel,és nem láttam át a munkafolyamatokat sem akkor még.Volt munkával kapcsolatos,meg személyemmel kapcsolatos dolog is,ami csak abból eredt,hogy nem vagyok szimpatikus,mert nincs nagy szám,és nem jópofizok senkivel sem.Ezek az emberek elcsitultak a konfliktusok után a főnököm miatt.Viszont mivel ő elmegy máshová,nincs lelki erőm ahhoz hogy állandóan megvédjem magam,és ezzel teljen a napom,nincs ott olyan személy akiben meg tudnék bízni,és mellettem állna.Tudom hogy ez olyan menekülésfélének látszik,de még ha nehéz is a munka,nagyon sokat számít hogy a körülöttem lévők szólnak vagy nem szólnak hozzám,hogy viszonyulnak hozzám,megnehezítik-e azt a 8 órát.Mert sokan ilyenek,nagy az arcuk,belekötnek mindenkibe,mert épp car a magánéletük,és ilyenekből elég 2-3 ember is,és lőttek mindennek.Semleges próbáltam maradni sokszor mások szemében,de itt nem megy.Utálom a konfliktusokat,még ha csak 1beszólás is.Úgyhogy nagyon hajlok a váltásra,ami biztos rossz lesz valahol,mert magánéletemben sincs senki aki támogatna lelkileg ebben a helyzetben,egyedül érzem magam,de talán egy új helyen okosabb leszek.

Másik tényező,ami szerintem nagyon fontos,és sokszor nem szóltam vissza az az,hogy egyedül tartom fent magam egy albérletben,és fontos hogy ki tudjam fizetni hónapról-hónapra.Ha beleállok vitákba,lehet én húzom a rövidebbet régi dolgozókkal szemben,és repülök,mert meg tudják csinálni hogy reptetnek a helyről.

Ezelőtt voltam egy helyen igaz 1hónapig,ott csak 3-4 régi dolgozó volt,de annyira a főnök kedvencei voltak,hogy akikre azt mondták hogy nem jól dolgozik,azok el is lettek távolítva.

2019. febr. 6. 23:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te írod ki ezeket a kérdéseket újra és újra, hogy azért utálnak mert csendes vagy?


Ebben az esetben felesleges felmondanod.

2019. febr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!