Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hagyjam ott a munkahelyet...

Hagyjam ott a munkahelyet vagy maradjak így? Fizetés miatt gondolkodok.

Figyelt kérdés

Munkaügyi által kaptam munkát. Nem közmunka, hanem rendes bejelentett, 8 órás irodai. Légkör szuper, a munka sok, de szeretek ott lenni. Eddigi legjobb munkahelyem ilyen szempontból.

Viszont nagyon keveslem a fizetést. 205 ezer Ft bruttóra vagyok bejelentve, de nem kapom meg ennek a nettóját,hanem csak 100 ezer Ft-ot. A próbaidő alatt legalábbis. Ennyiből semmit nem tudok félrerakni, elköltözésre, kocsi vásárlásra nem is gondolok. :( Tudom a próbaidő után sem kapnék nagyon sokkal többet (36 ezer Ft-tal lenne több), de akkor is...

Szerintetek érdemes kivárni a próbaidő végét, vagy hagyjam ott?

Az előző munkahelyemen sokkal jobb volt a fizetés, viszont ott olyan rossz volt a légkör, hogy minden nap gyomorgörccsel jártam be, kicsináltak lelkileg a többiek. Utána meg sokáig nem volt munkám, örültem a mostaninak, csak elég rosszul esik, hogy elutalják nekem a teljes fizetést, hogy legyen nyoma, majd a 36 ezret vissza kell adnom. :(

24N


2019. febr. 7. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
24 évesen ha a munkaügyi küld ki dolgozni és nincs más választásod nem nagyon éri meg ott hagyni max ha találsz valami mást
2019. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem korrekt bérezés, simán fel is jelenthetnéd őket, konkrétan elcsalják a fizetésed, ilyet még a büdös életben nem hallottam komolyan, gyomorforgató!


Viszont a helyedben nem mondanék fel rögtön, csak egy másik aláírt szerződéssel a kezemben.

2019. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ne add vissza. Mikor kérik, vedd fel telefonoddal. Beszéltess róla hosszan az illetőt, hogy te ezt tutira viccnek vetted. Ha meg indoklás nélkül elbocsátanak, akkor tedd fel youtube-ra.
2019. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 grafno ***** válasza:
81%
Jo kis helyen vagy. Milyen alapon kérik vissza a fizetést? Van erre valami a szerződésben? Ha főállásban vagy bejelentve akkor annyit kellene kapnod amennyit benn vagy. Utald vissza a 36et, hogy legyen nyoma.
2019. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Azért nem olyan egyszerű dönteni. :( Ha úgy nézzük a munkanélküliségnél jobb a 100 ezer Ft is, de ebből meg semmire nem haladok. Bár még itthon lakok, úgyhogy lakhatásért nem kell fizetnem nyilván. Magamnak veszek meg alapvető dolgokat, magamnak fizetem a bérletem és a nyelvtanárt is természetesen. Van valamennyi megtakarításom is mert ugye már dolgoztam előtte. Elég spórolós is vagyok. Csak ugye már szeretnék a jövőre is tervezni a barátommal. Így viszont sehova nem haladok.


Nincs a szerződésemben a próbaidőre vonatkozóan semmi. Ezt a főnököm mondta nekem szóban első nap. A szerződésben a bruttó 205 ezer Ft van.


Csak ma kaptam meg a fizetésem, és rámjött a sírás most.

2019. febr. 7. 17:54
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt a 36 ezrest a főnököd szépen zsebrevágja. Mindenesetre tudatnám a munkaügyi hivatallal is, hogy milyen helyre közvetítenek ki embereket.
2019. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Pont azért utalják el a teljes összeget, hogy a munkaügyi ne tudjon belekötni. Mert ugye oda minden hónapban le kell adni a papírokat a bérről, meg a jelenléti ívet stb mert a munkaügyi a támogatás miatt átvállalja a járulékfizetést a cégtől 9 hónapig.

Nekem meg erre semmi bizonyítékom nincs így. Max akkor lenne, amit írt itt valaki, ha felveszem telefonnal a beszélgetést.

Még a februári hónapom próbaidős, akkor fog lejárni az első 3 hónap.

Viszont elkezdek állásokat nézegetni szerintem.

2019. febr. 7. 18:09
 8/19 anonim ***** válasza:

A főnök a cégtulajdonos, vagy csak egy alkalmazott kisfőnök? Útóbbi esetben elég valószínű, hogy a cégvezetés tudta nélkül gengszterkedik.

Hogy zajlik a pénz visszaadás? Beszedi egy alkalmazott, vagy személyesen mentek vele a főnökhöz?

2019. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok alkalmazott a cégnél. A főnököm a cégtulajdonos igen. Egy irodában vagyunk. Úgyhogy elutalja, másnap meg viszem neki kézben. Csak a decemberi bérem eleve kevesebb volt,mert nem hónap elején kezdtem, plusz közbe jöttek az ünnepek is. Úgyhogy akkor "csak" 14 ezret kell visszaadnom.
2019. febr. 7. 18:19
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő vége előtt keress másik helyet. Minimum középfokú végzettségre a garantált bérminimum 195 ezer bruttó (130 ezer nettó). A gond az, hogy próbaidő után már azonnali hatállyal nem mondhatsz fel, nyomós ok nélkül, 30 napig visszatarthat.
2019. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!