Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hagyjam ott a munkahelyet...

Hagyjam ott a munkahelyet vagy maradjak így? Fizetés miatt gondolkodok.

Figyelt kérdés

Munkaügyi által kaptam munkát. Nem közmunka, hanem rendes bejelentett, 8 órás irodai. Légkör szuper, a munka sok, de szeretek ott lenni. Eddigi legjobb munkahelyem ilyen szempontból.

Viszont nagyon keveslem a fizetést. 205 ezer Ft bruttóra vagyok bejelentve, de nem kapom meg ennek a nettóját,hanem csak 100 ezer Ft-ot. A próbaidő alatt legalábbis. Ennyiből semmit nem tudok félrerakni, elköltözésre, kocsi vásárlásra nem is gondolok. :( Tudom a próbaidő után sem kapnék nagyon sokkal többet (36 ezer Ft-tal lenne több), de akkor is...

Szerintetek érdemes kivárni a próbaidő végét, vagy hagyjam ott?

Az előző munkahelyemen sokkal jobb volt a fizetés, viszont ott olyan rossz volt a légkör, hogy minden nap gyomorgörccsel jártam be, kicsináltak lelkileg a többiek. Utána meg sokáig nem volt munkám, örültem a mostaninak, csak elég rosszul esik, hogy elutalják nekem a teljes fizetést, hogy legyen nyoma, majd a 36 ezret vissza kell adnom. :(

24N


2019. febr. 7. 17:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, mit csinálna a főnököd, ha nem adnád neki oda, amit kér?

Elutalta a lóvét, szerződésben nincs lefixálva.

Ha kirúg emiatt, milyen következményei vannak, a munkaügyinél rád nézve?

Azt ugye tudod, hogy csak addig alkalmaz, amíg jár utánad a kedvezmény a munkáltatónak. Amint ennek vége, kalap-kabát viszlát.

Keress más munkát sos, mert ez így sehogy nem tiszta. Ezt nem nevezném jó légkörnek. Inkább annak, hogy kihasználnak.

2019. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nekem semmi hátrányom nem lenne abból a munkaügyinél ha kirúg, bár nem tudom... Ki tudja milyen indokkal tenné. Viszont nekik hátrány lenne, mert ilyen esetben vissza kell fizetniük a támogatás összegét.


Szeptemberig van szerződésem, amíg a támogatás jár, ezt tudom. Ebben nem sumákoltak. Bár azt mondta az elején, ha menni fog a munka, nem fognak helyettem mást keresni. Csak hát lehet ez duma... Mit is mondhatott volna mikor rákérdeztem ugye.


Annyira elment a kedvem az egésztől megmondom őszintén :(


Köszönöm szépen a tanácsokat! Megfogadom! Elkezdek munkákat nézegetni. Na meg a nyelvvizsgázok tavasszal végre, remélem az összejön.

2019. febr. 7. 20:16
 13/19 anonim ***** válasza:
Maradnék, mert tapasztalat szerzésnek jó, aztán keresnék később másik helyet 1 év után. A baj az, hogy ennyiből nem lehet megélni anyagilag függetlenül, főleg nem Pesten, de nagyobb vidéki városokban se. A másik, sunyi a magyar cégek eléggé sunyik, a vezetők jó fizetést kapnak, de a munkavállalókon úgy spórolnak, ahogy tudnak. Jövőben ha munkát keresel, inkább multihoz menj, mert ott nem vágnak le a próbaidő alatt a fizuból.
2019. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de a munkáltatódnak egy fukar zsidó... Meg is érdelné, ha vissza kellene fizetni a bértámogatást a Kormányhivatalnak... Jó a légkör, most még... A telefonos rögzítés az jó ötlet, a szó elszáll...
2019. febr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A jó légkört arra értettem, hogy nem gyomorgörccsel járok be minden nap. Mert bizony tapasztaltam az ellenkezőjét is ennek. Gyakorlati helyemen naponta elmondták nekem,hogy egy csontkollekció vagyok és jó lenne ha híznék végre. Holott mindig vékony voltam. Nem vagyok semmilyen téren beteg és nem éheztetem magam.

Az előző munkahelyemen egy összeszokott csapat volt, akárhogy próbálkoztam,nem fogadtak be. Otthagytak ebédidőben, egész nap egy szót nem szóltak hozzám, hallottam ahogy kibeszéltek folyton, a legrosszabb munkákat adták nekem, kipakolták a fiókom, hetekig csak hitegettek a bejelentéssel. Lelkileg nagyon megviselt.

Most nincs piszkálódás, gúnyolódás, viszont a fizetés borzasztó. Inkább az bánt mikor a főnök az üzlettársával előttem beszéli, hogy jól megy a cég, miket rendelnek, mennyit fizetnek dologkért, tőlem meg sajnálnak 36 ezer Ft-ot. Kérdezték, mikor akarok nyáron szabit kivenni nyaralásra. Ennyi pènzből biztos sok helyre eljutok nyaralni, mikor egy albérletet nem tudok kifizetni... Egyébként a próbaidő vége előtt rákérdezek, hogy utána sem fogom megkapni a teljeset, és ha nem a válasz, lelépek innen azt már eldöntöttem.

2019. febr. 9. 09:54
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha már olyan volt az előző munkahely, gondolom sok ráérős sz@rkavaró nő lehetett, akkor valóban jobb ez. Szerencse, hogy egyedül vagy beosztott, de ez a fizuelkérés új nekem.
2019. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen, velem egykorú nők voltak. Ráadásul az egyik egy jó ismerősöm volt, aki odahívott a céghez,aztán szépen kiszúrt velem. Na de mindegy. Szerencsére egy éve nem làttam őket.


Jó lenne Budapesten lakni, nem tudom érdemes-e minden megtakarításom erre felrakni. Megyeszékhelyen lakok, de itt nem túl jók a lehetőségek sajnos. Barátom is szeretne menni innen, csak hát gyűjtögetnünk kellene még. Köszi a válaszokat :)

2019. febr. 9. 10:44
 18/19 anonim ***** válasza:
Tudom, én is egy megyeszékhelyen lakom, nem túl sok lehetőséggel. És próbaidő után megkapod az “elcsalt” pénz, ez valami kaució? Bár, jogellenes az is, számomra ez nonszensz.
2019. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnám vissza neki a pénzt, az a tiéd, de inkább felmondanék egyből a fizetés után
2019. febr. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!